نمناک ورزش و تناسب اندامورزش درمانی چند حرکت کششی برای پشت میز نشین ها
حرکت کششی ، حرکت کششی ساده
اگر شغلی دارید که مجبور به نشستن پشت میز برای مدت طولانی هستید، انجام برخی حرکت های کششی ساده باعث بهبود سلامتی و وضعیت جسمی شما می گردد.

چند حرکت کششی ساده برای ورزش دست و پا

اگر شما نیز زمان زیادی را به نشستن پشت میز اختصاص می دهید برای جلوگیری از بروز ناراحتی و خستگی ، زمان کوتاهی را به حرکات کششی و اختصاص دهید تا با آرامش و تمرکز بیشتری کارهای خود را  سریعتر و با حداقل اشتباه انجام دهید.

در این بخش با چند حرکت کششی برای دست و پا آشنا شوید.

1 . یکی از حرکات کششی برای رفع خستگی دست این است که، لبه میز را بگیرید و مانند زمانی که می خواهید میز را از زمین بلند کنید به دستتان کشش وارد کنید. زمانی که خسته شدید با دست دیگر این حرکت را تکرار کنید.

حرکات کششی ساده
 

2 . دست تان را بر روی میز بگذارید و با تمام نیرو دست را به سمت پایین فشار دهید. تا زمانی که خسته نشدید در این حالت کشش بمانید و سپس با دست دیگر این تمرین را تکرار کنید.

حرکات کششی ساده
 

3 . از حرکات کششی برای رفع خستگی دست به کمک میز کارتان این است که دست راست را بر روی میز و دست چپ را زیر میز بگذارید؛ دست راست را با تمام قدرت و به سمت پایین فشار دهید. همزمان دست چپ را به سمت بالا فشار دهید. وقتی خسته شدید جای دست ها را عوض و تمرین را تکرار کنید.

حرکات کششی ساده


4 . روی لبه ی صندلی بنشینید و پاهایتان را به نوبت کاملا صاف کرده، چند سانت از سطح زمین بلند کنید و برای چند دقیقه نگهدارید. اگر می توانید پایتان را بالاتر ببرید. نوبتی هم که باشد نوبت حرکات کششی برای رفع خستگی پاهاست

حرکات کششی ساده 

5 . همان طور که بر روی صندلی نشسته اید دست راست را بر روی قسمت بیرونی زانوی راست گذاشته و با تمام نیرو زانو را فشار دهید مثل این که می خواهید زانو را به سمت پای چپ هل دهید. در همان زمان با پای راست فشاری در خلاف جهت دست و برای مقابله با آن وارد کنید. این کار را با دست و پای چپ تکرار کنید.

حرکات کششی ساده

6 . دست راست را بر روی قسمت داخلی زانوی راست قرار داده و فشار دهید مثل این که بخواهید آن را از پای چپ دور کنید و در همان زمان با پای راست با این فشار مقابله کنید. این حرکت را روی پای دیگر تکرار کنید.

حرکات کششی ساده
 

7 . دست راست را بر روی زانوی راست قرار داده و تا جایی که می توانید زانو را به سمت پایین فشار دهید و کششی در زانو ایجاد کنید. این حرکت را هم روی پای دیگر و یا همزمان روی هر دو پا تکرار کنید.

حرکات کششی ساده
 

8 . با دست چپ، مچ دست راست را گرفته و در جهت مخالف بکشید. روال را تغییر داده و دوباره تکرار کنید.

حرکات کششی ساده
 

9 . در حالی که بر روی صندلی نشسته اید ، لبه آن را با دست گرفته و با تمام قدرت مثل زمانی که می خواهید صندلی را بلند کنید به آن نیرو وارد کنید.

حرکات کششی ساده
 

10 . هر دو دست را بر روی میز قرار دهید، دست چپ را مشت کرده و آن را بر کف دست راست عمود کنید و محکم به هم فشار دهید.

حرکات کششی ساده
 

11 . همان طور که بر روی صندلی نشسته اید، دست ها را پایین بیاورید و کف دست ها را به هم بچسبانید و آنها را محکم به هم فشار دهید. این تمرین را در حالتی که انگشتان به سمت بالا هستند تکرار کنید.

حرکات کششی ساده
 

12 . پاها را از زمین بلند کنید و به هم گره بزنید و آن ها را در جهت مخالف بکشید تا عضلات تان خسته شود.

حرکات کششی ساده
 

13 . پاها را کاملا صاف از زمین بلند کنید و روی هم بگذارید و با پای بالایی روی پای پایینی فشار بیاورید. جای پاها را عوض کنید.

حرکات کششی ساده
 

چند حرکت کششی برای پشت میز نشین ها

چند حرکت کششی برای پشت میز نشین ها
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 12
برگرفته از تعامل-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف