نمناک سبک زندگیروابط عاطفی حسادت مانع موفقیت و خوشبختی در زندگی است
حسادت ، فرد حسود
حسادت کردن اغلب در بین خانوم ها رواج دارد و هنوزم که هنوز دلیل آن معلوم نشده است.بیشتر خانوم ها نمیتوانند حس حسادت را از خود دور کنند یا از بین ببرند و حسودی کردن مشقله روزانه آن ها شده است.

حسادت انسان را از رسیدن به اهداف و پیشرفت در زندگی باز می دارد

حسادت یکی از ناهنجاری های رفتاری است که بصورت یک حس درونی در فرد متبلور می شود و فرد را به شدت درگیر خود می کند. اساسا حسادت وقتی بوجود می آید که شخص احساس کند آنچه که دارد،اعم از مادی یا معنوی،کمتر از آن چیزی است که طرف مقابل او از آن برخوردار است.

یک روان شناس با اشاره به اینکه حسادت دختران بیشتر از پسران است، اظهار داشت:حسادت یکی از خصوصیت های منفی رفتاری محسوب می شود اما اگر این حسادت برای مقایسه با دیگران به منظور ارتقای زندگی و رسیدن به نقطه مطلوب باشد به غبطه تغییر نام پیدا می کند و خصیصه ای مثبت محسوب می شود.

حسادت

حسادت در زندگی

وی با بیان اینکه برخی افراد با حسادت به دنبال تخریب فرد مقابل هستند، افزود:این افراد به دنبال اختلال در موفقیت دیگران هستند اما اولین اختلال در زندگی فرد حسود ایجاد می شود و از رسیدن به اهداف و پیشرفت در زندگی باز می ماند.

وی با بیان اینکه تحقیقات نشان داده این خصوصیت در خانم ها بیشتر از آقایان است،تاکید کرد:خانم ها باید سعی کنند به جایگاهی که در زندگی اجتماعی و شخصی و خانوادگی خود دارند، مطمئن باشند، در این صورت به دنبال موفقیت دیگران نیستند و نیمی از مشکلات حسادت آنها رفع خواهد شد.

حسادت مانع موفقیت و خوشبختی در زندگی است

حسادت مانع موفقیت و خوشبختی در زندگی است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف