نمناک ورزش و تناسب اندامگوناگون حسن رحیمی: بارها گفتم تیم ملی ارث پدری ام نیست!!
حسن رحیمی ، حسن رحیمی کشتی گیر
حسن رحیمی (دارنده مدال برنز المپیک،نقره و برنز و طلای جهان) در مصاحبه ای اعلام کرد که بعد از این همه سال زحمت و خاک خوردن در تشک کشتی انتظار داشتم به مسابقات جهانی اعزام شوم.
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397

انتظار داشتم کادر فنی به من یک فرصت بدهند

حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک اعلام کرد همیشه تابع تصمیم شورای فنی است گفت:به دلیل اینکه سال ها در تیم ملی کشتی زحمت کشیدم و عرق ریختم، این انتظار را داشتم که به من یک فرصت بدهند. حسن رحیمی در رابطه با تصمیم شورای فنی تیم ملی کشتی آزاد مبنی بر کنار گذاشتن وی و سه کشتی گیر آزادکار دیگر کشور ایران از حضور در مسابقات بازی های آسیایی اندونزی 2018 و مسابقات جهانی مجارستان به علت مصدومیت و دوری طولانی مدت از میادین کشتی، اظهار کرد:من به شخصه آسیب دیده و مصدوم بودم و کاری با دیگر کشتی گیران ندارم. همه می دانند پایم را جراحی کرده ام و مصدومیت پایم جواب اجازه نمی داد در انتخابی مرحله نهایی تیم ملی کشتی بگیرم. من مدارک پزشکی ام را به فدراسیون کشتی ارسال کردم که ببینند نمی توانم در انتخابی کشتی بگیرم. البته درست است که به مسابقات بازی های آسیایی نمی رسیدم، اما برای حضور در مسابقات جهانی 2018 تا شش ماه دیگر به هر شکل ممکن خودم را آماده کنم و به مسابقات جهانی برسم. 

 حسن رحیمی
صحبت های حسن رحیمی کشتی گیر نترس و جنگنده تیم ملی کشتی آزاد 
 
حسن رحیمی گفت:من همیشه برای حضور در تیم ملی کشتی در مسابقات انتخابی حضور داشته ام و تنها یک بار در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی نگرفتم که البته به مسابقات جهانی هم اعزام نشدم و امسال هم برای دومین بار به دلیل آسیب دیدگی و عملی که روی پایم انجام دادم نتوانستم در مسابقات انتخابی کشتی بگیرم. هر زمان که شورای فنی هر تصمیمی گرفتند تبعیت کردم، وی با بیان اینکه در سال 2009 در مسابقات انتخابی تیم ملی و در مسابقات بین المللی جام تختی عنوان نخست را کسب کردم و به قهرمانی رسیدم اما من را نادیده گرفتند و کشتی گیر عباس دباغی که هیچ جا کشتی نگرفته بود را انتخاب کردند.
اما باز هم من هیچ اعتراضی ندارم و گفتم که مشکلی نیست، در حال حاضر هم مشکلی نیست و با این تصمیم مشکلی ندارم. همیشه این را گفته ام که تیم ملی کشتی ارث پدری ام نیست و تابع تصمیمات اعلام شده هستم.
 
حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان در پاسخ به این سوال که آیا این توقع را داشت که با توجه به وضعیت رقبایش در تیم ملی کشتی، برای حضور در مسابقات جهانی 2018 مجارستان به او فرصت داده شود ، خاطر نشان کرد:چرا نباید توقع داشته باشم؟ بله توقع داشتم به من فرصت بدهند. یک عمر برای تیم ملی کشتی عرق ریختم، زحمت کشیدم و خاک تشک کشتی را خوردم. با این حال این توقع من نمی تواند بی جا باشد. من قادر به این بودم که خودم را به مسابقات جهانی کشتی مجارستان 2018 برسانم در صورتی که من را بخواهند. می شد من را به یک تورنمنت خارجی بفرستند و وضعیتم را ببینند چطور است، اما با این حال همان طور که عرض کردم تابع هستم و هر تصمیمی بگیرند گوش می کنم و هیچ اعتراضی نمی کنم. باز هم می گویم تیم ملی کشتی ارث پدری ام نیست، کما این که حضور در تیم ملی کشتی هیچ چیزی برای ما ندارد و فقط به خاطر مردم تمام سختی ها و مشکلات را تحمل می کنیم.
 
 دوری رحیمی از میادین
حسن رحیمی نفر اول مسابقات کشتی آزاد جهانی 2013
 
حسن رحیمی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا به فکر ادامه دادن به کشتی و حضور در مسابقات کشتی جهانی 2019 است یا خیر؟ گفت :کسانی که به من نزدیک هستند می دانند مشغول یکسری گرفتاری ها و مشکلات شخصی هستم و نمی توانم به خاطر کشتی این گرفتاری ها را عقب یا جلو بیاندازم. اگر این گرفتاری هایم رفع شود و وقت تمرین کردن و کشتی را داشته باشم و بتوانم خودم را از لحاظ ذهنی بر کشتی و مسابقات متمرکز کنم قطعا به کشتی  ادامه می دهم. البته همه ی این ها در شرایطی است که من را بخواهند. 
 
حسن رحیمی از بهترین سبک وزن های جهان در رابطه با مصوبه شورای فنی تیم ملی کشتی آزاد مبنی بر این که حسن رحیمی و سه آزادکار دیگر تیم ملی کشتی آزاد ایران در صورت علاقه می توانند در اردوهای تیم های ملی حضور داشته باشند و تجربیات خودشان را در اختیار کشتی گیران جوان تیم ملی قرار دهند، خاطر نشان کرد:مگر من بیکار هستم که به اردوی تیم ملی کشتی بیایم و تجربیاتم را در اختیار جوانان تیم ملی بگذارم. خدا را شکر آنقدر افراد با تجربه و خوبی هستند که بخواهند تجربیاتشان را در اختیار کشتی گیران جوان تیم ملی قرار دهند. من به شخصه هزار و یک گرفتاری دارم و آقایان هم در جریان هستند و از آن آگاه هستند. من کاری با کشتی گیران کمیل قاسمی و رضا یزدانی و سید احمد محمدی و سایر کشتی گیران ندارم. اما من این ادعا را دارم که تنها کشتی گیری بودم که همیشه در انتخابی تیم ملی کشتی گرفتم و به تیم ملی کشتی آزاد رسیدم. در صورتی که برخی از کشتی گیران هیچ وقت انتخابی نداشتند.
 
آسیب دیدگی حسن رحیمی
صحبت های کشتی گیر حسن رحیمی از بهترین سبک وزن های جهان در رابطه با آسیب دیدگی اش
 
کشتی گیر حسن رحیمی دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو در پاسخ به اینکه آیا این قابلیت را دارد که تا المپیک 2020 توکیو ژاپن خودش را در سطح اول تیم ملی کشتی نگه دارد یا خیر؟ اظهار کرد:آمادگی جسمانی موضوع بسیار مهمی برای من نیست که قابلیت این را نداشته باشم که خودم را به سطح آمادگی بالا و مطلوب برسانم. من اگر تمرکز داشته باشم، می توانم خودم را دو ماهه به شرایط ایده آل برسانم. اما نکته مهم وضعیت ذهنی و تمرکزم است که بتوانم خودم را جمع و جور کنم. الان هم سن بالایی ندارم و 27 – 28 ساله هستم و تا المپیک 2020 توکیو سنم به 30 می رسد و قطعا هیچ مشکلی بابت این موضوع نخواهم داشت.
 
کشتی گیر حسن رحیمی در ارزیابی خود از وضعیت تیم ملی کشتی آزاد ایران و این که بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که کشتی آزاد ایران با کمبود مهره مطمئن و شش دانگ مواجه شده است، گفت:همه این موضوع ها علت و ریشه دارد. وقتی می خواهید نتیجه بگیرید باید هزینه کنید. آقای رسول خادم در همه رده ها سنی خوب هزینه کرده است، اما مهم ایجاد انگیزه است که یک کشتی گیر را در این رشته سخت و طاقت فرسا سر پا نگه می دارد. چرا الان کشتی گیر کم شده و پشتوانه ای نداریم؟ به دلیل این است که مسئولان ورزش کشتی را رها کرده اند و اصلا آن را آدم حساب نمی کنند و به آن بها نمی دهند. همین الان تیم ملی کشتی نوجوانان به مقام قهرمان آسیا رسید. ببینید چه کاری برای آنها انجام  خواهند داد که این کشتی گیران انگیزه کافی را داشته باشند پر قدرت تر و با انگیزه تر به کارشان در کشتی ادامه دهند و زجرهای کشتی را متحمل شوند.
 
 کشتی گیر حسن رحیمی
صحبت های حسن رحیمی درباره مربیان تیم ملی کشتی آزاد 
 
حسن رحیمی دارنده طلای جهان در ادامه گفت:ما مربیان بسیار خوبی مثل غلامرضا محمدی و رسول خادم را داریم که از مربیان روسیه هم بهتر هستند، اما وقتی یک نوجوان قهرمان آسیا می شود و بعد وارد رده جوانان می شود می بیند که هیچ کاری برای او انجام نداده اند و وضعیت مالی خودش و خانواده اش مناسب نیست. دیگر آن کشتی گیر انگیزه ای برای ادامه دادن ندارد. پیش خودش می گوید مگر من قهرمان نوجوانان شدم چه کاری برای من انجام دادند که بخواهم باز هم سختی ها و مشکلات را متحمل شوم و به موفقیت برسم و مثل کشتی گیرانی مانند حسن یزدانی یا کمیل قاسمی شوم. ورزش کشتی مشکلات ریشه ای دارد که باید این مشکلات رفع شود.
 
رسول خادم
رسول خادم سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران

حسن رحیمی: بارها گفتم تیم ملی ارث پدری ام نیست!!

حسن رحیمی: بارها گفتم تیم ملی ارث پدری ام نیست!!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
منبع : بخش ورزش نمناک/ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف