نمناک فرهنگ و هنرچهره ها جدیت حسین محب اهری برای شکست سرطان
حسین محب اهری ، بیماری حسین محب اهری
حسین محب اهری از هنرمندان پیشکسوت و بنامی است که با وجود بیماری با جدیت هر چه تمام به کار هنری خود ادامه می دهد.
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396

حسین محب اهری مصمم برای شکست بیماری اش

در سالهای اخیر هنرمندان معروف زیادی هستند که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم میکنند.این هنرمندان با روحیه و انگیزه مضاعف در کنار کار با این بیماری مبارزه می کنند حسین محب اهری از هنرمندان پیشکسوت و بنامی است که با وجود بیماری با جدیت هر چه تمام به کار هنری خود ادامه می دهد.

مریم کاظمی، کارگردان تئاتر که همین چندی پیش به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان انتخاب شد به زودی نمایش خسیس را در سالن تازه تاسیس پردیس تئاتر تهران روی صحنه می برد.

متن این نمایش چنانچه کاظمی توضیح می دهد در قرن شانزدهم و توسط ژان مولیر نوشته شده و در طبقه بندی کمدی های قدیمی قرار می گیرد. این کارگردان شیوه کاری خود را بر سبک قصه گویی بسیار ساده و قابل فهم متمرکز کرده و در این زمینه از تجارب به دست آمده از کارگردانی نمایش های کودک و نوجوان نیز بهره می گیرد. «به این درک رسیده ام که آموخته های تئاتر کودک را به تئاتر بزرگسال بیاورم. نه اینکه نمایش کودکانه باشد؛ بلکه مفاهیم را به سطحی بیاورم تا همه فهم باشد. از این رو نمایش های من همیشه مختص گروه سنی خاصی نبوده و کودکان به همراه والدین به تماشای کارهایم می آیند. برآیند اظهارنظرها هم اینگونه بوده که در تمام این سال ها مخاطبان گفته اند که ترکیب رنگ، موسیقی و رقص در نمایش هایم جالب بوده است.»

اما یکی از نکات جالب در میان اظهارات کاظمی خبر مبارزه جدی حسین محب اهری، از بازیگران قدیمی تئاتر، تلویزیون و سینما با بیماری سرطان است؛ بازیگری که در تمام دوران مبارزه دست از تلاش نکشیده و با انرژی در نمایش های مریم کاظمی یا دیگر کارگردان ها روی صحنه رفته است. «آقای محب اهری در حال طی کردن دوره درمانی به سر می برد و پروسه پیوند مغز استخوان طولانی است؛ اما این به معنای استراحت مطلق و خانه نشینی ایشان نیست و جالب اینکه بدانید آقای محب اهری از بازیگران جوان نمایش ما بسیار فعال تر هستند و همیشه کار بازیگری را با عشق انجام می دهند.» ابتدای سال گذشته بود که محب اهری از عود کردن دوباره بیماری اش خبر داد. «بخش های شکم و لگنم درگیر این بیماری شده اما مهم تر از همه سرطان ریه راست است که اذیت می کند وگرنه طحال و کیسه صفرا را می توان خارج کرد و ظاهرا مشکلی هم پیش نمی آید.»

این بازیگر پیشکسوت همان زمان نیز با امید زیادی درباره شکست دادن بیماری صحبت کرد و نشان داد با وجود درگیر شدن نقاط بیشتر و جدی تر، روحیه ای قوی دارد و در اظهارنظری جالب از بیماری خود به عنوان «یک مشکل طبیعی یاد کرد» و این صحبت در حالی رخ می داد که چند سال به صورت مداوم درگیر شیمی درمانی و عوارض ناشی از آن بود. «زندگی همین است دیگر؛ بیماری هم جزیی از آن است. من قبلا برای بیماری سرطان غدد لنفاوی دو بار جراحی شدم. تا حالا چهار بار شیمی درمانی و دو بار جراحی کرده ام و این بار پنجم شیمی درمانی است که حالا پرتو درمانی هم به آن اضافه شده است که تجربه خوبی است!»

به هرحال مریم کاظمی تاکید می کند «حسین محب اهری با وجود پشت سر گذاشتن مراحل درمانی با جدیت در تمام جلسه های تمرینی حاضر می شود.» و نکته قابل تامل اینکه عوامل نمایش شش روز در هفته تمرین می کنند که تا زمان آغاز رسمی اجراها ادامه دارد و حسین محب اهری هیچ یک از جلسه های تمرینی را از دست نمی دهد.

حسین محب اهری

حسین محب اهری همسر سابق فرحناز منافی ظاهر متولد 1330 در تهران بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما و اهل ایران است.او پسری به نام اسد محب اهری دارد.

او یکبار با سرطان غدد لنفاوی دست و پنجه نرم کرد و بیماری اش که بهبودیافته به نظر می رسید، مجدداً عود کرد اما با مبارزه با بیماری اش، مجددا سرطان را شکست داد. فرحناز منافی ظاهر، بازیگر تلویزیون و سینما، قبلاً همسر او بود. 

جدیت حسین محب اهری برای شکست سرطان

جدیت حسین محب اهری برای شکست سرطان
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از موسیقی ایرانیان - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف