نمناک سبک زندگیموفقیت افزایش توانایی مغز با یادگیری زبان های خارجی
مغز ، مغز انسان
به گفته محققان، یادگیری زبان های خارجی موجب افزایش خاصیت ارتجاعی مغز و توانایی آن در کدگذاری اطلاعات می شود.

تیزهوشی مغز با یادگیری یک زبان دیگر

امروزه دانشمندان ثابت کرده اند که یادگیری زبان دوم می تواند در بهبود عملکرد مغز ، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته باشد. همینطور می تواند احتمال ابتلا به بیماری زوال عقل و آلزایمر را کاهش دهد.

یادگیری زبان جدید یکی از سخت ترین کارهایی است که بر عهده مغز قرار می گیرد. با این حال فواید آن به قدری زیاد است که تمام سختی یادگیری را جبران می کند. از آنجایی که هر زبان، سختی خاص خود را دارد، یادگیری آن برای مغز یک تمرین محسوب می شود و زمانی که مغز شما در وضعیت تمرین قرار می گیرد به مرور زمان قوی تر می شود.

به نظر می رسد هر آنچه که انجام می دهیم اعم از خوردن، لمس کردن، انجام وظایف و ... همگی می توانند موجب تقویت مغز و افزایش کارایی آن شوند و یا نتیجه عکس بدهند. راههای زیادی برای شروع یک تغییر اساسی در راستای بالابردن عملکرد مغز و سطح هوش وجود دارد.

احتمالا راه های متفاوتی را برای افزایش کارایی مغز خود امتحان کرده اید یا حتی از اینکه می توانید توانایی مغز خود را افزایش دهید بی خبر بوده اید. در دنیای کنونی تحقیقات مهمی صورت گرفته و بر اساس آن میتوان با بهترین راههای افزایش توانایی مغز آشنا شد.

مطالعه محققان دانشگاه هلسینکی فنلاند نشان می دهد هرچقدر فرد زبان خارجی بیشتری بیاموزد، مغز به شکل موثرتری داده های انباشته در طول دوره یادگیری را پردازش می کند.

محققان آزمایشات خود را بر روی 22 دانشجو (10 پسر و 12 دختر) که از قبل فعالیت الکتریکی مغزشان با استفاده از نوار مغزی اندازه گیری شده بود، انجام دادند.

افزایش توانایی مغز

تیزهوشی مغز با یادگیری یک زبان دیگر

به سر شرکت کنندگان، الکترودهایی وصل شده و سپس آنها به کلمات متفاوت ضبط شده به زبان مادری خود و همچنین زبان های خارجی گوش دادند.

هنگامیکه کلمات شناخته شده یا ناشناخته پخش می شدند، تغییر در فعالیت مغز افراد پیگیری می شد و محققان مخصوصا بر سرعت مغز در تطبیق مجدد فعالیتش در برخورد با کلمات ناشناخته تمرکز و توجه داشتند.

آزمایش نشان داد فعالیت الکتریکی مغز شرکت کنندگانی که با برخی زبان های خارجی آشنا بودند، بیشتر بود.

به گفته محققان، هر چقدر فرد زبان های خارجی بیشتری بداند شبکه نورون ها در کدگذاری اطلاعات مربوط به کلمات جدید سریع تر عمل می کند. بدین ترتیب داده های جدید موجب تحریک فیزیولوژی مغز شده و در نتیجه خاصیت ارتجاعی مغز بیشتر می شود.

افزایش توانایی مغز با یادگیری زبان های خارجی

افزایش توانایی مغز با یادگیری زبان های خارجی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف