نمناک سرگرمیگوناگون کشف حقایقی جدید از اهرام مصر
اهرام مصر ، هرم بزرگ جیزه
اهرام مصر یکی از نمادهای تمدن این کشور و از عجایب هفت گانه دنیا است که هنوز اسرار آنها برای دانشمندان باستان شناس معما است.

حقایقی جالب در مورد اهرم مصر باستان

برای برخی از ما اهرام مصر چیزی جز جاذبه گردشگری نیست و بیشتر از این درموردشان نمی دانیم. با پیشرفت علم و گسترش تحقیقات درباره این اهرام اسرار جدیدی کشف شده و به تعداد پرسش های گذشته درباره آنها افزوده است.

امروز قصد داریم به بررسی اسرار تازه کشف شده این اهرام بپردازیم.

1- اتاق های پنهان در هرم بزرگ جیزه

اهرم مصر

در سال 1993 ربات خزنده Upuaut 2 دری کوچک در شفت جنوبی هرم کشف کرد. پشت در فضایی خالی وجود داشت و بعدها یک درب دیگر نیز پیدا شد.

در سال 2010 رباتی مدرن به نام Djedi عکس هایی از پشت درب اول گرفت که نشان دهنده دستگیره هایی مسی و نقاشی با خاک قرمز بود.

علاوه بر این، با وجود اینکه به مدت 9 سال کسی به داخل شفت نرفته بود در عکس های جدید جای خراش هایی تازه روی دیوار پدیدار شد!

2- سن واقعی هرم بزرگ چند است؟

اهرم مصر

لوح سنگی که قرن 19 در جیزه پیدا شد می گوید خوفو دستور داده مجسمه ابوالهول بازسازی شود نه اینکه ساخته شود. شیارهای روی بدنه ابوالهول نشان می دهد ساخت آن مربوط می شود به 8000 سال پیش. با توجه به بازسازی شدن این مجسمه در سال ساخته شدن آن همچنان شک است.

3- رمز و راز حرارتی هرم بزرگ

اهرم مصر

تحقیقات اندازه گیری حرارت مادون قرمز که در سال 2016 انجام گرفت حفره های غیر قابل توضیحی را پایین و نزدیک به قله هرم بزرگ نشان می دهد. حدس زده می شود چاله های کوچکتر یا اتاق هایی هستند که هنوز کشف نشده اند و یا راه های زیر زمینی. وزارت آثار باستنی مصر هنوز در اینباره نظری نداده است.

4- تکنولوژی ساخت هرم

اهرم مصر

ژوزف داویدویتس شیمیدان می گوید بلوک های اهرام درست بالای یکدیگر ساخته شده اند و این می تواند توضیح مناسبی برای وزن و نبود شکاف بین آنها باشد. با این حال زمین شناسان و دیرینه شناسان می گویند بلوک ها از سنگ های رسوبی پردازش شده هستند که نظریه داویدویتس را نفی می کند. تا به حال فرضیه ای دیگر داده نشده.

نفرین مقبره توت عنخ آمون

اهرم مصر

هاوارد کارتر طی بررسی خود از اهرام در سال 1922 پلاکی پیدا کرد با این پیام:مجازاتی وخیم به دنبال باز کردن معبده مهر و موم شده خواهد آمد. کارتر خود این پیام را باور نکرد اما تا سال 1930 گزارش شد 22 نفر از کسانی که هنگام باز کردن معبد حضور داشتند و همچنین اعضای خانواده شان مرده اند.

هنوز توضیح ثابت شده ای درباره نفرین وجود ندارد تنها تئوری که تا به حال در این مورد بیان شده سم های روی دیواره های معبد و تابوت است.

کشف حقایقی جدید از اهرام مصر

کشف حقایقی جدید از اهرام مصر
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 42
برگرفته از بدونیم -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 41 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف