حقایق گوریل ها
دانشمندان اخیرا در طی بررسی و تحقیقی بر روی گوریل ها متوجه ادراک و عواطف خاص آنها که شباهت بسیاری به انسان ها داشتند، شدند!

گوریل ها هم مثل انسان ها عزادار می شوند؟!

کره زمین خانه تعداد زیادی از گونه های مختلف حیوانات می باشد که هنوز تمام گونه های مختلف شناخته نشده هستند و این نشانه ای گستردگی و وسعت کره زمین می باشد. اما در میان تمام این حیوانات تنها گوریل ها هستند که از دید و منظر آناتومی به انسان ها شباهت چشمگیری دارند.

با این حال شباهت آنها بیشتر به انسان های نخستین یعنی نئاندرتال ها می باشد که با مشاهده آناتومی و برخی از رفتارها و عادات مختلف این حیوانات می توانید متوجه شباهت این حیوانات به انسان ها شویم که قطعا خارق العاده است. اما برخی هستند که این حیوانات را علیرغم شبیه بودن به انسان ها، فاقد عاطفه و احساسات می دانند و بر این باور هستند که آنها هیچ گونه احساساتی ندارند!

اما این گونه نیست و دانمشندان اخیرا حقیقتی جالب و شنیدنی را در مورد گوریل ها که یکی از گونه های مختلف میمون ها می باشند را کشف کردند که قطعا برای هر یک از ما جالب و شنیدنی خواهد بود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

محققان در طی تحقیق اخیر خود بر روی گوریل هایی که تعدادی از افراد خانواده خود را از دست داده بودند، به نتیجه جالب رسیدند که نشان دهنده عواطف و احساسات این حیوانات همانند انسان ها بود. در میان این محققان، اقای امی پروتر که پژوهشگر ارشد بود، این گونه گفت :" زمانیکه یکی از اعضای خانواده گوریل ها می میرد آنها بی سر و صدا در کنار جسد می نشینند و به آن خیره می شوند. حتی برخی دیگر نیز به شدت فریاد می کشیدند که این شواهد قانع کننده ای در مورد عواطف این حیوانات بود".

با این حال گوریل ها دارای عواطف و احساسات مخصوص خود می باشند و در طی از دست دادن خانواده خود عزادار می شوند و این بی شک یکی از جالب ترین اکتشافات دانمشندان از دنیای حیوانات بود و امید بر آن است که دیگر هیچ یک از حیوانات توسط افراد منفعت طلب کشته نشوند..!

دانستنی های جالب و خواندنی درباره گوریل ها

35
این مطلب مفید بود ؟32
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی