نمناک اخباراقتصاد جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان سال 96
حقوق بازنشستگان 96 ، افزایش حقوق بازنشستگان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از حداقل میزان در نظر گرفته شده برای حقوق بازنشستگان 96 گفت. در این گزارش وی از افزایش و کف جدید میزان حقوق بازنشستگان خبرهای خوبی داد.
تاریخ انتشار : 6 دی 1395

حداقل حقوق بازنشستگان در سال 96 اعلام شد

خبرهای خوبی از حقوق بازنشستگان 96 در صحبت های  محمود اسلامیان منتشر شد.  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به پیش بینی بودجه 1000 میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان گفت:بر این اساس سال آینده کف حقوق بازنشستگان افزایش یافته و هیچ بازنشسته ای حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت نخواهد کرد.

 محمود اسلامیان در حاشیه اولین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه که در مجتمع فرهنگی تلاش در حال برگزاری است درباره میران افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده اظهار کرد:یکی از گلایه ها و ناراحتی های بازنشستگان تبعیض حقوقی آنهاست.


وی افزود:سال جاری 700 میلیارد تومان اضافه بر بودجه دریافت کردیم و توانستیم کف حقوق بازنشستگان را از 750 هزار تومان به 900 هزار تومان برسانیم و حقوق بازنشستگان از 12 تا 20 درصد به صورت پلکانی افزایش یافت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه برای سال 96 نیز 1000 میلیارد تومان به این منظور در نظر گرفته شده است گفت:حدود 25 درصد کل بازنشستگان ما حداقلی بگیر هستند و با برنامه ریزی صورت گرفته کف حقوق آنها به یک میلیون و 50 هزارتومان خواهد رسید و می توان گفت سال آینده دیگر حقوق زیر یک میلیون تومان در جمعیت بازنشستگان کشوری نخواهیم داشت.

اسلامیان همچنین به واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان اشاره کرد و گفت:این طرح از ابتدای دی ماه آغاز شده و تا کنون 25 هزار بازنشسته در طرح ثبت نام کرده اند و استقبال تا کنون خوب بوده است.

وی ادامه داد:هدف ما مشارکت بازنشستگان در پروژه های اقتصادی است و در اولین گام 12 درصد سهام بیمه ملت به 100 هزار بازنشسته واگذار می شود و مبلغ آن که حدود 750 هزار تومان است که از طریق وام قرض الحسنه از حقوقشان کسر خواهد شد.

وی همچنین در این مراسم با بیان اینکه اقدام خوبی که در صندوق انجام شد تشکیل هولدینگ های تخصصی بود گفت:دوسال پیش چهار هولدینگ داشتیم و هولدینگ های دیگری به آن افزوده شد.

وی افزود:مبنای اقتصاد، رقابت است و این مردم هستند که از آن بهره مند می شوند. رقابت موجب شکوفایی، خلاقیت و بهره وری می شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در برخی صنایع کشور به دلایلی فضای رقابتی وجود ندارد و در برخی موارد با دنیا فاصله می گیریم اما در نهایت باید به فضای رقابتی برگردیم ادامه داد:در حوزه غذایی این رقابت سنگین وجود دارد، هرچند سختی ها زیاد است ولی نتیجه این شده که با کیفیت بالا، تنوع و قیمت رقابتی در محصولات غذایی مواجهیم و این یک الگوی مناسب برای سایر صنایع است.

جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان سال 96

جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان سال 96
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 330
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 230 100
نظر کاربران
بازنشسته کشوری

بازنشسته کشوری

باعرض سلام وادب
مسئولین محترم صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان محترم برنامه و بودجه به خدا نمیدانید بعد از 30 سال زحمت و فعالیت در سیستم دولتی و فرسوده شدن جسم وروان و هزینه های سنگین زندگی با فرزندان بزرگ شده و دارای نیاز مالی بیشتر از گذشته چه سخت است گذران زندگی با ماهی یک میلیون چهارصد هزارتومان وچرا در مدت زمان دوسال اختلافت حقوق شاغلین و بازنشستگان حدود دو برابر شده مگر شاغلین هرچیزی را به مبلغ دوبرابر بازنشستگان میخرند خواهشن به فکرما باشید البته اگه مثل دو سال گذشته نگویند (بخاطر رفاه حال بازنشستگان به حقوق شاغلین اضافه میکنیم ) (کارمند بازنشسته کشوری )

پاسخ دادن 21 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف