نمناک اخباراقتصاد افزایش دو برابری حق مسکن کارگران در سال 95
حق مسکن کارگران ، کارگران
پس از گذشت یک سال و نیم از مصوبه شورای عالی کار امروز دولت رسما افزایش دو برابری حق مسکن کارگران را از 20 به 40 هزار تومان را تصویب کرد و از ابتدای مهر ماه در فیش ها لحاظ خواهد شد.
تاریخ انتشار : 27 آبان 1395

حق مسکن کارگران دو برابر شد

بر اساس مصوبه 93 شورای عالی کار، حق مسکن کارگران از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش یافت و قرار بر این بود که افزایش قیمت از ابتدای سال 94 اعمال شود؛ اما مدتها خبری از آن نشد.

در واقع، به دلیل اینکه افزایش 20 هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران در سال 94 اعمال نشد، این مصوبه مجدد در اواخر سال گذشته به تصویب شورای عالی کار رسید و قرار شد از ابتدای امسال هم، در فیش های حقوقی کارگران محاسبه شود؛ اما باز هم افزایش حق مسکن کارگران اعمال نشد!

پس از آن، مجدد این موضوع در خردادماه امسال در شورای مشاوره سه جانبه ملی که با حضور نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و دولت در وزارت کار برگزار شد، به تائید رسید؛ ضمن اینکه در جلسات مختلف درباره آن بحث و بررسی صورت می گرفت؛ اما سرانجام با وجود 3 مصوبه شورای عالی کار و شورای مشاوره سه جانبه ملی، امروز هیأت دولت میزان کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را تصویب کرد و از ابتدای مهرماه این افزایش نرخ باید محاسبه و به حساب کارگران واریز شود.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، میزان کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای مهرماه سال 1395 مبلغ چهارصد هزار ریال تعیین شده است.

افزایش دو برابری حق مسکن کارگران در سال 95

افزایش دو برابری حق مسکن کارگران در سال 95
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 19
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 16 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف