نمناک دنیای مدگوناگون حلیمه عدن نخستین مانکن باحجاب در آمریکا+عکس
حلیمه عدن ، حلیمه عدن مدلینگ
حلیمه عدن دختر نوزده ساله سومالیایی نخستین مانکن با حجاب در آمریکا است که برای یک آژانس معتبر بین المللی مدلینگ کار میکند.

حلیمه عدن مدلینگ با حجاب در آمریکا

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر یکی از مشخصه های مدلینگ بودن در کشورهای اروپایی و آمریکا را نداشتن حجاب میدانید بهتر است حتما ادامه این مطلب را از دست ندهید. حلیمه عدن به عنوان اولین مدلینگ زن باحجاب در آمریکا مشغول به کار شد.

یک دختر نوزده ساله سومالیایی-آمریکایی موفق شد به عنوان نخستین مانکن با حجاب با یک آژانس معتبر بین المللی مدلینگ قرارداد ببندد.

حلیمه عدن دختر 19 ساله ، مدلینگ با حجاب در آمریکا

حلیمه عدن، سال گذشته در مسابقه زیبایی مینه سوتا در آمریکا با حجاب اسلامی شرکت کرد و به مرحله نیمه نهایی رسید. برگزارکنندگان و تماشاگران شیفته دل و جرات او شدند.
 
حلیمه عدن در اردوگاه پناهندگان در کنیا به دنیا آمد. در شش سالگی با مادرش به آمریکا رفت و در ایالت مینه سوتا ساکن شد. از هشت سالگی حجاب گذاشت و همزمان با تحصیل در مدرسه لائیک آخر هفته ها به مدرسه قرآنی می رفت.
 
عکس او در ماه ژوئیه زینت بخش مجله مد «الور» بود. میشل لی سردبیر مجله در مورد این انتخاب می گوید:«واقعاً شبیه بقیه دخترهای نوجوان آمریکایی است. نقش ما این است که استانداردهای زیبایی را دوباره تعریف کنیم.» به نظر سردبیر این مجله، حلیمه عدن به طرز شگفت آوری نماینده آمریکا است، جامعه ای که به قول وی محل امتزاج فرهنگ های مختلف است.
حلیمه عدن

حلیمه عدن اولین مانکن با حجاب

حلیمه عدن می گوید:«حجاب انتخاب خودم است. این من بودم که این موضوع را از مادرم می خواستم. می خواستم شکل او باشم و عاشق مذهبم باشم.»
 
حلیمه عدن می خواهد کلیشه ها را بشکند. وی می گوید بعنوان یک زن مسلمان مخالف زنان بیکینی پوش نیست و از حق انتخاب پوشش برای همه دفاع می کند.
 
علیرغم اسلام هراسی موجود، حجاب بعد تجاری پیدا کرده و مارک ورزشی نایک هم اکنون در فکر طراحی روسری های مخصوصی است که در دنیای ورزش کارایی داشته باشد. قرار است این روسری های ضد تعریق سال آینده به بازار عرضه شود و کار ورزشکاران باحجاب را راحت تر کند.

حلیمه عدن نخستین مانکن باحجاب در آمریکا+عکس

حلیمه عدن نخستین مانکن باحجاب در آمریکا+عکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
برگرفته از عصر ایران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 10 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف