نمناک سبک زندگیکودک کودکان را در هفته چند بار حمام کنیم؟
حمام ، کودکان
آیا لازم است کودکان هر روز حمام بروند؟کودکان براساس سن و میزان فعالیتشان در هفته به دو الی سه بار حمام رفتن نیاز دارند و همچنین متخصصان پوست چندین راهکار را برای حمام کودکان ارائه داده اند که در این گزارش ذکر شده است.
بازدید : 1,884 نفر

حمام کردن کودکان

«استحمام» همانند بسیاری از کارهایی که در طول شبانه روز انجام می دهیم، دارای آدابی مخصوص به خود است که عدم رعایت آنها می تواند مشکلاتی را برای فرد فراهم کند، این موضوع تا حدی اهمیت دارد که حتی در دین اسلام نیز توصیه های فراوانی برای آن شده است.

کشور گرم و خشک ایران در این موقع از سال شاهد گرمای گسترده ای است و افراد برای حفظ نظافت بیشتر و حتی جلوگیری از گرمازدگی، بیش از سایر روزها از دوش و حمام استفاده می کنند، ولی آیا همه ما استحمامی اصولی و درست داریم؟

به گفته محققان، بر اساس سن و میزان فعالیت کودکان، تنها دو الی سه بار در هفته نیاز به حمام آنها وجود دارد. در بدن کودکان وجود بعضی باکتری ها تا سن مشخصی لازم تلقی می شود، چرا که بدن بتواند با باکتری های دیگر مقابله کرده و سیستم ایمنی قوی تری در خود بسازد.

 

حمام‬&lrm

حمام کردن کودکان

 

لذا متخصصان پوست چندین راهکار را برای حمام کودکان ارائه داده اند که، عبارت است از:
1. اگر کودک شش الی 11 ساله هستند، دو الی سه بار در هفته حمام و تنها یک بار شامپو زدن در هفته برای مو و بدنشان لازم است.

2. در صورتی که کودکان به طور واضح پس از گل بازی و یا شنا در دریاچه کثیف شده باشند و یا بوی تند عرقشان بیاید، می توان تعداد دفعات حمام در هفته را افزایش داد. 

3. اگر کودکان در ابتدای سن بلوغ قرار دارند، بهتر است که هر روز دوش بگیرند تا از چربی های بدنشان خلاص شوند. پس از سن 12 سالگی، کودکانی که موهای خشک یا فرفری دارند می توانند موهایشان را هر هفت الی 10 روز شامپو کنند.

4. بهتر است برای کودکان از نرم کننده های مو استفاده نشود، اما در صورت نیاز تنها باید آن را در انتهای موها استفاده کرد، نه در کف سر.

هرچند به گفته محققان همه کودکان مانند هم نیستند و هر روش و یا تعداد دفعات هر کودک متفاوت از دیگری است، اما این توصیه ها جنبه عمومی دارد. البته متخصصان خاطرنشان کردند کودکانی که اگزما دارند، باید از توصیه های پزشک خود در رابطه با حمام پیروی کنند.

کودکان را در هفته چند بار حمام کنیم؟

کودکان را در هفته چند بار حمام کنیم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف