نمناک سبک زندگیکودک نحوه حمام کردن نوزاد با آب نمک
نوزاد ، حمام
شستشوی طفل با آب نمک گرم و بعد با آب گرم، خشک کردن طفل با پارچه ملایم و پیچیدن در پوشش نرم و گرم و ایجاد حرارتی به اندازه حرارت رحم و محافظت نوزاد از هوای سرد و پاک کردن چشم ها با حریر، برای نوزاد بسیار مفید است.
بازدید : 1,361 نفر

نوزاد را با آب نمک حمام کنید

یک متخصص طب سنتی، روش حمام کردن اطفال از دیدگاه طب سنتی را تشریح کرد وی درباره تدابیر کلی اطفال در بدو تولد از دیدگاه طب سنتی اظهار داشت:در بدو تولد اطفال، پاشیدن نمک طعام سائیده شده بر تمام بدن طفل به جزء چشم و دهان و گوش مفید است.

همچنین، شستشوی طفل با آب نمک گرم و بعد با آب گرم، خشک کردن طفل با پارچه ملایم و پیچیدن در پوشش نرم و گرم و ایجاد حرارتی به اندازه حرارت رحم و محافظت نوزاد از هوای سرد و پاک کردن چشم ها با حریر، برای نوزاد بسیار مفید است.
وی درباره روش حمام کردن طفل گفت:سینه طفل بر دست چپ قرار داده شود و با دست راست بدن نوزاد شستشو شود. همچنین، پرهیز از ورود آب به چشم، گوش، بینی، دهان و انجام ماساژ بعد از خشک کردن، بهترین روش حمام کردن نوزاد است.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره علت شستشوی طفل به این شیوه در حمام افزود:این روش به دلیل مراقبت از شکم نوزاد و مانع شدن ورود آب به چشم، گوش،دهان و بینی نوزاد است.
 
نوزاد

شستشوی نوزاد

 وی در درباره تدابیر بعد از شستشوی طفل ادامه داد:قرار دادن طفل در جای گرم، غلطاندن بر شکم و پشت، مالیدن اعضاء کودک، مالیدن دست بر شکم و مثانه برای خارج شدن ادرار به علت ضعف قوه دافعه از تدابیر بعد از شست و شوی نوزاد است.
وی درباره مراقبت های کلی از نوزاد عنوان کرد:محل قرار گیری نوزاد در روشنائی معتدل و در امان بودن از صداهای بلند، مراقبت از نگاه به بالای سر یا پهلو که احتمال بروز دو بینی را افزایش می دهد و همچنین مراقبت سر نوزاد از هوای سرد بسیار مهم است.
این دستیار تخصصی طب سنتی اضافه کرد:حمام کردن روزانه یکبار تا 40 روز در حمام معتدل با آب نیم گرم و روغن مالی بعد از حمام در دختران تا دو ماه با روغن بنفشه و بادام و در پسران تا 4 ماه با روغن گاو و پیه تازه از مراقبت های کلی نوزاد در بدو تولد است.
ایشان همچنان درباره روش قرار دادن نوزاد در گهواره خاطرنشان کرد:قبل از غذا، نوزاد را در گهواره قرار داده شود و تکان های تند صورت پذیرد و بعد از غذا تکان های ملایم و خوابانیدن نوزاد باید انجام شود، در حالیکه سر بالاتر از بدن باشد که این موارد از روش های صحیح خواباندن نوزاد در گهواره است.

نحوه حمام کردن نوزاد با آب نمک

نحوه حمام کردن نوزاد با آب نمک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از اقتصاد آنلاین -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف