نمناک ورزشفوتبال واکنش علی کریمی به درگیری کی روش و برانکو
علی کریمی ، کارلوس کی روش
بعد از درگیری کارلوس کی روش با برانکو که خیلی هم عجیب نیست علی کریمی طی اقدامی جالب از برانکو حمایت کرد و کی روش را شوکه کرد .
تاریخ انتشار : 1 تیر 1395

ماجرای درگیری لفظی برانکو و کارلوس کی روش

این اولین بار نیست که کارلوس کی روش با سرمربی پرسپولیس درگیر می شود؛ چه اینکه او پیش از این با مانوئل ژوزه و حمید درخشان هم به بن بست رسیده بود. مورد درخشان زیاد حاد نبود و به همان صف بندی همیشگی مربیان ایران و خارجی مربوط می شد، اما داستان ژوزه از اساس فرق می کرد. او هم مثل کی روش پرتغالی بود و از قضا دشمنی دیرینه آنها به دوران همکاری شان در همین کشور برمی گشت.

علی کریمی

درگیری برانکو و کی روش

آنها کوله بار کدورت شان را این همه راه حمل کردند تا آن را به اینجا بیاورند و برای پرسپولیس دردسر درست کنند. ژوزه از آغاز لیگ دوازدهم هدایت تیم پرستاره پرسپولیس را بر عهده گرفت. او اعتقاد داشت کی روش همه تلاشش را برای عدم موفقیت وی انجام می دهد و مهمترین ابزارش هم این است که تعداد زیادی از سرخپوشان را به شکل بی هدف به اردوهای طولانی مدت دعوت کند.

علی کریمی

عکس کارلوس کی روش

ماجرای درگیری برانکو و کارلوس کی روش

ژوزه حتی معتقد بود کی روش در جلسه های خصوصی اش با ملی پوشان پرسپولیس، آنها را علیه کادرفنی قرمزها تحریک می کند. در نهایت اما آن جنگ به سود کی روش به پایان رسید؛ آنچه دلیلش بیشتر از هر چیز دیگری نتایج ضعیف پرسپولیس و اخراج زودهنگام مانوئل بود. حالا همان داستان در مورد برانکو تکرار شده، اما این یکی برای سینیور لقمه به مراتب گلوگیرتری است. برانکو در ایران کارنامه موفقی دارد. او تیم ملی را به جام جهانی برده و پارسال هم چیزی نمانده بود که یکی از تماشایی ترین پرسپولیس های تاریخ را قهرمان ایران کند. او مثل ژوزه بی پشتوانه نیست و ممکن است همین مساله روی پایگاه اجتماعی کارلوس تاثیر بگذارد. در 24ساعت اولی که از درگیری برانکو و کی روش گذشته، رصد نظر هواداران در فضای مجازی نشان می دهد خیلی ها حق را به برانکو داده اند و علیه کی روش موضع گرفته اند؛ یک اتفاق بی سابقه که شاید نشانه ای از نزدیک شدن به پایان دوران مربی پرتغالی باشد. یادمان باشد او قبل تر بخشی از مقبولیتش را به خاطر داستان رحمتی بین استقلالی ها از دست داده بود و حالا ریزش پایگاهش بین پرسپولیسی ها می تواند کار را برای او دشوارتر کند.

علی کریمی

حمایت علی کریمی از برانکو

شوک دوم جادوگر (علی کریمی )

تنها ساعاتی بعد از حمله شدید سرمربی پرسپولیس به کارلوس کی روش، علی کریمی وارد ماجرا شد و صراحتا از برانکو حمایت کرد. ستاره پیشین فوتبال ایران که در مقطعی دستیار اول کی روش هم شده بود، در آستانه جام ملتهای آسیا به شکلی عجیب و ناگهانی این پست را ترک کرد و هیچ وقت هم حاضر نشد در این مورد توضیح بدهد. او بعدها در اظهارنظری طعنه آمیز مدعی شد برانکو بهترین مربی خارجی فوتبال ایران بعد از انقلاب به شمار می رود؛ آنچه به وضوح پروفسور را در جایگاهی بالاتر از کی روش می نشاند. حالا جادوگر شوک دوم را هم به سرمربی تیم ملی می زند و در ماجرای اختلاف نظر بین او و برانکو، به شکل تمام قد از سرمربی پرسپولیس حمایت می کند. کریمی در تازه ترین موضع گیری اش خواهان افزایش نظارت بر عملکرد و رفتارهای کی روش شده است. جالب است که چهار سال پیش وقتی مانوئل ژوزه با کی روش درگیر شد، کریمی کاملا در اردوگاه حامیان کارلوس بود و چپ و راست با سرمربی تیم ملی فالوده می خورد. نزدیکی او به کی روش حتی باعث تشدید سوءظن ژوزه شد، تا جایی که پیرمرد پرتغالی حکم به اخراج جادوگر از تیم داد، اما امروز کریمی کاملا به سمت برانکو چرخیده و داوطلبانه از او پشتیبانی می کند! راستی فلسفه این تغییر بزرگ و 180درجه ای چه می تواند باشد؟

واکنش علی کریمی به درگیری کی روش و برانکو

واکنش علی کریمی به درگیری کی روش و برانکو
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از پارس فوتبال -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف