نمناک اخبارسیاست آیا آمریکا به ایران حمله خواهد کرد؟
آمریکا ، رئیس جمهور آمریکا
دونالد ترامپ" رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مواضع به شدت ضد ایرانی دارد و کاخ سفید را همواره در سخرانی هایش به دلیل آنچه که او تعامل با ایران می داند، سرزنش می کند.
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395

آیا آمریکا به ایران حمله می کند

نشریه نیشن نوشت رئیس جمهور آمریکا تنش ها با ایران را بدون در نظر گرفتن تبعات وحشتناک آن افزایش می دهد.

پایگاه اینترنتی این نشریه در مطلبی درباره سیاست های رئیس جمهور آمریکا درباره ایران نوشت:دولت ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تهدیدهای بی پروایانه علیه ایران ادامه می دهد. روز چهارشنبه در واکنش به آزمایش های اخیر موشکی ایران، مایکل فلین، مشاور امنیت ملی آمریکا، اعلام کرد، کاخ سفید «رسما به ایران هشدار داده است»؛ البته وی به این موضوع اشاره نکرد که آیا استفاده از نیروی نظامی علیه ایران در دولت جدید بررسی شده است یا خیر.

دولت آمریکا همچنین تصمیم دارد تحریم ها علیه ایران را افزایش دهد که بیش از پیش تنش های این دو کشور را افزایش می دهد. چند ساعت قبل از آن، ترامپ در حساب توییتر خود نوشت:«ایران با آتشبازی می کند، آنها نمی دانند رئیس جمهور اوباما تا چه اندازه با آنها مهربان بوده است؛ البته من نیستم.»

این افزایش تنش حتی در رسانه های جمعی آمریکا نیز خودنمایی می کرد. در اوایل این ماه، بیزینس اینسایدر مقاله ای تحت عنوان «پس از حمله اخیر حوثی ها، احتمالا آمریکا شلیک به قایق های ایران را در نظر می گیرد» منتشر کرد.

نیشن در ادامه نوشت:مهمتر این که آیا آمریکا به ایران حمله خواهد کرد؟ این مقاله درباره حمله عناصر حوثی (نیروهای جنبش انصارالله) در یمن علیه یک جنگنده نیروی دریایی عربستان سعودی بود که بخشی از حمایت های آمریکا از حمله عربستان علیه یمن است.

آمریکا

درگیری آمریکا با ایران

ادعاهای بی اساس دولت و رسانه های آمریکایی

ادعاهای بی اساسی وجود دارد که هدف اصلی حوثی ها یک کشتی آمریکایی بوده است- و دولت و رسانه های آمریکایی ادعایی نادرست را مطرح می کنند که حوثی ها عاملان ایران هستند.

واقعیت این است:

1. حوثی ها بخش دیرینه ای از جامعه یمنی ها با شیوه حکومت خاص خود هستند؛ ایران کمک های مالی به آنها داشته است، اما آنها تحت کنترل تهران نیستند. حوثی ها علیه دولت سابق یمن که تحت حمایت عربستان سعودی بود، می جنگند و جنگ داخلی این کشور که به مداخله مستقیم عربستان سعودی منجر شد، در اوایل سال 20155 آغاز شده است.

2. جنگ سعودی ها علیه یمن وحشیانه است، هزاران شهروند بر اثر بمباران ها و گرسنگی جان خود را از دست داده اند، مردم این کشور که دیگر به بنادر دسترسی ندارند به غذا و دارو نیاز دارند و این کشور فقیر شرایط بحرانی را سپری می کند به گونه ای که پنجاه درصد مردم آن امنیت غذایی ندارند و برای زنده ماندن به کمک های غذایی سازمان ملل وابسته اند.

3. آمریکا تقریبا در جنگ یمن مشارکت دارد- از طریق فروش میلیاردها دلار جنگنده و دیگر تجهیزات نظامی به عربستان سعودی و نیز از طریق تامین سوخت جنگنده های نیروی هوایی عربستان سعودی از طریق خلبانان نیروی هوایی آمریکا، واشنگتن به شکل مستقیم در این جنگ نقش دارد.

4. تاکنون کنگره آمریکا مجوزی برای هرگونه مداخله این کشور در جنگ سعودی ها علیه یمن صادر نکرده است.

دست کم در حال حاضر، بزرگ ترین خطر، حمله مستقیم آمریکا به ایران نیست و بلکه مشارکت بیشتر آمریکا در جنگ یمن به نام مقابله با ایران است. در این صورت دیگر نمی توان گفت که آمریکا از جنگ عربستان سعودی حمایت می کند، بلکه این خطر وجود دارد که آمریکا به شکل مستقیم در جنگ یمن علیه ایران وارد عمل می شود. تبعات بشردوستانه چنین اتفاقی برای یمنی ها فاجعه بار خواهد بود.

بر اساس گزارش پنتاگون، در حمله آخر این هفته نیروهای ویژه آمریکا در یمن، 14 شبه نظامی القاعده کشته شدند و بر طبق گزارش ها، 16 شهروند از جمله چند کودک که یکی از آنها یک کودک هشت ساله بود، نیز در این حمله جان باختند. این حمله علیه القاعده در شبه جزیره عربی، شاخه القاعده در یمن، را آمریکایی ها به عنوان حمله ای مجزا از مشارکت واشنگتن در جنگ سعودی ها علیه یمنی ها سازماندهی کردند.

نشریه نیشن در پایان نوشت:خطر ویژه ای در اقدامات بی پروایانه رئیس جمهوری وجود دارد که بعید به نظر می رسد از تهدیدش علیه ایران عقب نشینی کند، حتی اگر مشاورانش به وی درباره تبعات وحشتناک این اقدام هشدار دهند.

آیا آمریکا به ایران حمله خواهد کرد؟

آیا آمریکا به ایران حمله خواهد کرد؟
: امتیاز : 3.1 تعداد رای : 56
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ ر
این مطلب مفید بود ؟
35 21
نظر کاربران
مهدی

مهدی

امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند چونکه ما زندایم پیرو رهبریم یا علی

پاسخ دادن 13 27
علی

علی

آمریکا نمیتواند هیچ غلطی بکند چون عواقب جبران ناپذیری برایش خواهد داشت اولین پاسخ پاسخ به پایگاه های آمریکا در منطقه است دومین پاسخ پاسخ به اسرائیل است سومین پاسخ پاسخ به خاک آمریکا از مکزیک است چهارمین پاسخ پاسخ به کشور های مداخله گر اروپایی است پنجمین پاسخ ساخت بمب هسته ای و خروج از توافق برجام است ششمین پاسخ پاسخ متحدان ایران از جمله پاسخ روسیه است هفتمین پاسخ بستن تنگه هاست آخرش چیزی که کارشناسای خودشون میگن شروع یک جنگ جهانی با حمله به ایران است

پاسخ دادن 7 7
علیرضا

علیرضا

آمریکا خیلی هنر کنه بره مردم فقیر خودشو سیر کنه اگه آمریکا ب ایران حمله کنه عواقب بسیار هولناکی خواهد داشت و از اون طرف کره شمالی ب دلیل اینکه آمریکا ارتشش رو از دست داده با بمب هیدروژنی آمریکا رو با خاک یکسان خواهد کرد.

پاسخ دادن 2 3
ساسان

ساسان

ب قول رهبر کبیر انقلاب امام خمینی ره امریکا شیطان بزرگ است. و قصد اصلی از راه جنگ نرم است مثل زمانی ک با سیاست های بی رحمانه خود را ب جان رییس جمهور ساده لوح شوروی سابق انداخت. و کشور ابر قدرت شوروی را تکه تکه کردی و تبدیل به روسیه امروزی کرد حال میخواد.همان کار را با ایران انجام دهد و میبینید ک بعضی مردم بی فکر ما ب فکر جدا سازی شهر ها از کشور هستند. دوستانم من هیچ حذبی نیستم . اما امریکا تا کشوری را ب بردگی خود در نیاورد راضی نمیشود . و طبق صحبت سیاست مداران خود اگر امریکا دستش ب ایران برسد ایران را مانند زمینی شخم میزند و فقط و فقط بخاطر ترس زنده ماندن یک ایرانی و ایرانیان زیرا ک ما از نسل کوروش کبیر هستیم و این را امریکا میداند ک ما هیچگاه زیر بار ظلم و ستم نخواهیم رفت و نمی رویم . و این کشور بزرگ ک نام اش ایران است تا عبد ایران می ماند . و امریکا و هم متحدانش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

پاسخ دادن 4 4
فرزین

فرزین

آمریکا اون ۸ سال چیکار کرده که الان میخواد بکنه.

پاسخ دادن 1 0
رها

رها

خدا کنه جنگ نشود چون عواقب بسیار خطرناکی در پی دارد آنها فقط دنبال منافع خودشان در خاورمیانه هستند بااینکه اوضاع اقتصادی ومعیشتی مردم اسفناک است

پاسخ دادن 2 2
زهرا

زهرا

خدانکنه جنگ بشه مردم به اندازه کافی سختی دارن خدابزرگه

پاسخ دادن 0 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف