نمناک فرهنگ و هنرچهره ها حمله موتورسوار به الهام چرخنده در مشهد! + جزئیات کامل
الهام چرخنده ، الهام چرخنده در مشهد
الهام چرخنده در مشهد مقدس از سوی یک موتورسوار مورد سوء قصد قرار گرفت که خوشبختانه در این حادثه آسیبی به وی وارد نشد. الهام چرخنده این خبر را تکذیب کرد.
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1394

فردی نزدیک به الهام چرخنده بابیان این که فرد ضارب یک موتورسوار بوده که از صحنه گریخته است، گفت:«خوشبختانه الهام چرخنده در این حادثه دچار شکستگی نشده و از بیمارستان مرخص شد.»

الهام چرخنده در بیمارستانوی در گفت وگو با «مشهدپیام» به بیان چگونگی وقوع این سوءقصد پرداخت و گفت:«ایشان عصر روز گذشته از بازدید خود از منزل ابوی مقام معظم رهبری چند عکس روی شبکه اجتماعی خود گذاشت لابلای متن آن عکس، محل سکونت خود را نیز عنوان می کند.»

وی زمان حادث شدن این حرکت را حدود ساعت 9 شب عنوان کرد و ادامه داد:«خانم چرخنده حدود ساعت 9 تا 9:31 که از زیارت حرم مطهر بازمی گشتند، یک موتور سوار ایشان را مضروب کرده و فرار می کند.»

او گفت:«از طریق بیمارستان سوانح امدادی موضوع شکایت به نیروی انتظامی پیگیری شد.»

این فرد آگاه با تأکید بر این که ایشان برای زیارت و طرح های سازمان دهی فعالیت های فرهنگی خود به مشهد آمده بودند، خاطرنشان کرد:«خانم چرخنده هم اکنون از بیمارستان مرخص شده اند.»


تکذیب این خبر از سوی الهام چرخنده

روز گذشته (جمعه 11 اردیبهشت) در چند وبگاه خبری آمده بود که الهام چرخنده هنگام بازگشت از زیارت حرم رضوی در یکی از خیابان های مشهد توسط راکب یک موتورسیکلت که صورت خود را پوشانده بود، مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و از ناحیه دو پا دچار آسیب دیدگی و شکستگی شده است.

در پی انتشار این خبر، خبرنگار فارس در تماس با این بازیگر سینما و تلویزیون چند و چون ماجرا را جویا شد که با تعجب و تأسف وی از شنیدن این خبر از مجاری مختلف رسمی و غیررسمی مواجه شد.

چرخنده در این گفت وگو تأکید کرد:کاملاً در صحت هستم و کماکان در حیرتم که این شایعات چطور و با چه نیتی منتشر می شوند؟!

چرخنده در ادامه ابراز داشت:در جوار صحن امام رضا(ع) هستم و هیچ سوءقصدی به بنده نشده است.

وی در ادامه گفت:اینجا شور و حال بسیار خوبی در همه مردم است و جای همه عزیزان در این جوار نورانی خالی است.

این بازیگر تلویزیون بیان داشت:از جایی که خیلی از عزیزان ناراحت و نگران شدند، می گویم کسی که شب میلاد حضرت علی(ع) در جوار حضرت رضا (ع) باشد، ایمن است.

چرخنده در پایان اظهار داشت:من سالروز ولادت امیرالمؤمنین(ع) را به مردان غیور کشورم، رهبر خاکی وطنم و به پدرم که به دخترش یاد داد مردانه فریاد بزنم «یا علی مددی» تبریک می گویم.


واقعیت ماجرا از زبان الهام چرخنده

شب گذشته اخبار گسترده ای در شبکه های مجازی و همچنین پایگاه های خبری ازجمله این پایگاه خبری مبنی بر سوءقصد به سفیر حجاب ایران در مشهد منتشر شد که با پیگیری هایی از سوی جامعه رسانه ای مشهد مقدس همراه بود.

پس از پیگیری مشهدپیام از بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد و تأیید حضور ایشان در بیمارستان، توجه به دلیل حضور وی در بیمارستان بیشتر شد که با برقراری تماس تلفنی با فردی که به گفته خود از ماجرا مطلع بود، جزئیاتی از این حادثه منتشر کرد.

اما به دلیل حساسیت موضوع، به هتل محل اقامت خانم الهام چرخنده رفتیم و صحت این ماجرا را از زبان خودشان جویا شدیم.

باوجود آماده شدن خانم چرخنده برای بازگشت به تهران و زمان اندکی که در اختیار داشتیم، برای روشن شدن این موضوع گفت وگوی کوتاهی با مشهدپیام انجام دادند که در ذیل می خوانید:

خوش آمد عرض می کنم خدمت شما و ولادت امیرالمؤمنین (ع) را به شما و پسرتان تبریک می گویم، حتماً اخبار منتشرشده را شنیده اید، بفرمایید که اصل موضوع چه بوده؟

من هم این روز رو به همه مردان سرزمین و رهبر عزیزم تبریک می گویم و از شما که پیگیر این موضوع بودید تشکر می کنم؛ زمانی که انتشار خبر سوءقصد را شنیدم خیلی تعجب کردم و جای سؤال بود که چطور به این سرعت چنین خبری در فضای رسانه ای منتشرشده چون کیفیت ماجرا به آن شکلی که مطرح شده نیست.

اینجا مشهد امام رضا (ع) است، این حریم، حریم امن مؤمنان است و این که چنین اتفاقی بیفتد نمی تواند موضوعیت داشته باشد.

وی که در کنار پسر خود نشسته بود، با لبخند گفت:البته حساسیت و سرعت عمل رسانه های ارزشی مشهد قابل تقدیر است اما اصل موضوع این است که، من هم همچون دیگر زائران امام رئوف پس از زیارت در حال بازگشت به محل اقامتم بودم که هنگام عبور از جوی آب، پایم لغزید و به شدت زمین خوردم.

تردد وسایل نقلیه از نزدیکی من و احساس درد شدیدی که در من به وجود آمد این ذهنیت را به اشتباه برای اطرافیان ایجاد کرد اتفاقی جز زمین خوردن برای من حادث شده که متأسفانه کیفیت رخ دادن این اتفاق به این شکل منتشر شد.

من از حضور در مشهد و در این روز عزیز بسیار خوشحال هستم، ترک مشهد نمی تواند این احساس را در من از بین ببرد؛ شما اهالی مشهد نعمت بزرگی را در کنار خود دارید که باید بیشتر قدر آن را بدانید؛ وقتی حضور مردم از اقشار و ملیت های مختلف را در حرم رضوی می بینم، آرامشی به من دست می دهد که انگیزه فعالیت های فرهنگی را در من تقویت می کند.

بازهم از دغدغه و پیگیری شما برای روشن شدن این موضوع تشکر می کنم.

البته باید از پرسنل و مدیریت «هتل صادقیه توس» هم تشکر کنم که در مدت اقامت من، محبت ها و پیگیری های زیادی داشتند و باید گفت به این عزیزان زحمت دادیم.

مشهدپیام بر خود لازم می بیند تا با انتشار این گفت وگو و روشن کردن اصل موضوع، قدمی در جهت ایجاد آرامش در عزیزانی که نسبت به این موضوع دغدغه داشته و آن را پیگیری می کنند، برداشته باشد.

در پایان ضروری است تا بدانیم هر حرکت ارزشی و فرهنگی، موافقان و مخالفانی دارد که هرکدام با برداشت و ذهنیت خود از موضوعات، آن را نقل کرده و با آن برخورد می کنند.

حمله موتورسوار به الهام چرخنده در مشهد! + جزئیات کامل

حمله موتورسوار به الهام چرخنده در مشهد! + جزئیات کامل
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 63
برگرفته از مشهد پیام - /م
این مطلب مفید بود ؟ 34 29
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف