حمله شیرها به بوفالو
عکاس مشهوری تصاویر بسیار جالب و شگفت انگیزی از حمله شیرها به یک بوفالوی غول پیکر و نحوه شکار کردن آن را ثبت کرده است.

حمله شیرها به بوفالو غول پیکر

شیرها یکی از باهوش ترین حیوانات جنگل هستند که لقب اصلی آنها " پادشاه جنگل " است و با این وجود حرفه ای ترین شکارچیان جنگل هستند که برای شکار نهایت تمرکز را به کار می گیرند تا شکار را از دست ندهند.

حمله شیرها

حمله جالب شیرها به بوفالوی غول پیکر

با این وجود شاید بارها و بارها تصاویر و ویدیوهایی از نحوه شکار کردن شیرها در رسانه ها و صفحات مجازی مشاهده کرده باشید که قطعا در نگاه اول به شدت شوکه می شوید و به مرور در حین مشاهده ادامه ویدیو حرکت هوشمندانه شیر را تحسین می کنید.

شکار بوفالو

تصاویر شگفت انگیز از حمله شیرها به بوفالو

با این وجود اخیرا تصاویری جالب و دیدنی از شکار باهوشانه دو شیر به شدت در رسانه های مختلف انتشار یافت که با بازتاب بسیار زیادی روبرو شد. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

شکار شیرها

شیر مادری که شکار بوفالو را به توله اش آموزش می داد

عکاس معروف به نام " مایکل منسل " 40 ساله اخیرا تعدادی تصاویر جالب و دیدنی از نحوه شکار هوشمندانه دو شیر را که در حیات وحش تانزانیا ثبت نموده بود را منتشر کرد، این گونه گفت:" این لحظه بسیار شگفت انگیزی بود که شیر مادر برای آموزش دادن توله اش تصمیم به شکار کردن بوفالو غول پیکر می کند که برای شکار بوفالو غول پیکر تمام تلاش خود را بکار گرفت و در نهایت موفق به شکار بوفالو نمی شود. این شکار تنها به مدت 5 الی 10 دقیقه صورت گرفت و به نحوی بود که حتی من متوجه نشدم که این اتفاق به مدت چند دقیقه صورت گرفت!".

حمله شیرها به حیوانات

شکار بوفالو توسط شیرهای وحشی

همان گونه که تاکنون متوجه شدید، شیر مادر به طرزی قصد داشت تا نحوه شکار کردن را به توله اش بیاموزد و هدف اصلی به دست آوردن طعمه و غذا نبود.با این وجود آقای مایکل این گونه گفت:" زمانیکه این تصاویر را مشاهده می کردم، هر لحظه و تصویر برایم شگفت انگیز بود و مشتاقانه و با هیجان این تصاویر را مشاهده می کردم ".

تصاویر حمله شیرهای وحشی به بوفالو

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
وبگردی