نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ریسک بالای حمله قلبی در مصرف ایبوپروفن
ایبوپروفن ، مسکن ایبوپروفن
یافته های محققان نشان می دهد مصرف مسکن هایی همچون ایبوپروفن خطر ابتلا به نارسایی قلبی را افزایش می دهند.

ارتباط مستقیم سکته قلبی با مصرف ایبوپروفن و دیکلوفناک

سکته قلبی به معنی حمله قلبی و علتش بسته شدن و انسداد رگهای خون دهنده قلب به نام کرونرها است که باعث می شود قسمتی از عضله قلب به علت نرسیدن خون و اکسیژن بمیرد شبیه سیبی است که قسمتی از آن کرم خورده و فاسد شده است زیرا رگهای قلب ( مانند سایر رگها ) مانند سماوری که جرم می گیرد ، دچار گرفتگی و تنگی می شوند . چون رگهای قلب خون رسانی به عضو حیاتی و مهمی را به عهده دارند که انسداد آنها پر سر و صدا است .

مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهد که مصرف مسکن ها از جمله «نوروفن» (Nurofen) و «ایبوپروفن»(Ibuprofen) خطر ابتلا به حملات قلبی را 31 درصد افزایش می دهد.

نتایج این مطالعه و پژوهش 10 ساله حاکی از آن است که استفاده کنندگان از مسکن ایبوپروفن شانس بیشتری برای ایست قلبی دارند.

طبق یافته های این محققان دانمارکی، تقریبا 30 هزار نفر در فاصله سال های 2001 تا 2010 به دلیل مصرف قرص ایبوپروفن دچار ایست قلبی شده اند.

این مطالعه نشان می دهد، «ایبوپروفن» می تواند احتمال لخته شدن خون و ابتلا به بیماری فشار خون بالا را افزایش دهد.

ایبوپروفن

مصرف ایبوپروفن

این در حالی است که در میان مسکن های معمولی ، «آسپرین» خطر حمله قلبی را 31 درصد افزایش می دهد.

به گفته «گونار گیسلاسون»(Gunnar Gislason) استاد دانشگاه و سرپرست این پژوهش:"این یافته ها هشداری است به کسانی که بدون نسخه مسکن مصرف می کنند و به مصرف مسکن اعتیاد دارند."

داده های این پژوهش بر اساس تمام نسخه های صادر شده برای داروهای غیراستروئیدی و ضدالتهاب توسط پزشکان طی این 10 سال جمع آوری شده است.

ایبوپروفن

مصرف مسکن ایبوپروفن

خطر ایست قلبی در میان کسانی که «دیکلوفناک» مصرف می کنند 51 درصد بود که بیشترین خطر را در میان دیگر مسکن ها به خود اختصاص داده است،در حالی که «ایبوپروفن» با 31 درصد افزایش خطر ابتلا در رده دوم قرار دارد.

یافته های محققان نشان داد که مصرف این مسکن ها موجب انقباض شریان ها که جریان خون به قلب را کنترل می کنند می شود و لخته شدن خون و افزایش فشار خون را به همراه دارد.

ریسک بالای حمله قلبی در مصرف ایبوپروفن

ریسک بالای حمله قلبی در مصرف ایبوپروفن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از تسنیم-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف