نمناک اخبارجامعه ماجرای حمل دانش آموزان دختر در صندوق عقب خودرو چه بود؟ + عکس
خودرو ، صندوق عقب خودرو
رئیس آموزش و پرورش منطقه بیرم گفت: جابه جایی دانش آموزان با استفاده از وسایل و به شیوه های غیرمتعارف به هیچ عنوان مورد تایید نبوده و نیست.در ادامه به بررسی ماجرای حمل دانش آموزان در صندوق عقب خودرو میپردازیم.
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1395
بازدید : 7,133 نفر

ماجرای حمل دانش آموزان در صندوق عقب خودرو چیست؟

محمود عباسی با اشاره به انتشار عکسی در فضای مجازی در خصوص جابه جایی دانش آموزان درون صندوق عقب یک خودرو، افزود:اخیرا تصویری در فضای مجازی با زیرنویس "سرویس مدارس منطقه بیرم فارس" منتشر شده بود که بلافاصله موضوع از طریق اداره آموزش و پرورش بیرم بررسی شد.

وی اضافه کرد:پیگیری انجام شده حاکی از آن بوده که خودروی مشاهده شده در تصویر، سرویس مدرسه نیست بلکه خودروی یکی از والدین دانش آموزان آن منطقه است و راننده حین انتقال فرزندش به منزل، پس از مشاهده همکلاسی های او، به اصرار آنان و تقاضای فرزندش، دانش آموزان را در فاصله ی کوتاهی جابه جا کرده است.

 

سرویس دانش آموزان

عباسی با بیان اینکه در مناطق کوچک اکثر افراد اقوام و خویشاوندان یک دیگر هستند، خاطرنشان کرد:نگاه راننده خودرو این بوده که در فاصله کوتاه مدرسه تا منزل، سوار کردن دانش آموزان در صندوق عقب خودرو، خطری به دنبال نخواهد داشت.

وی اظهار کرد:مسئولان اداره آموزش و پرورش بیرم مراتب اعتراض خود را نسبت به رفتار پرخطر و غیرمسئولانه این راننده اعلام کرده اند و از وی در خصوص تکرار نشدن این اقدام، تعهد گرفته اند. چنین رفتارهایی به هیچ عنوان مورد تایید آموزش و پرورش نبوده و نیست.

عباسی ادامه داد:بافت بخش بیرم یک بافت روستایی است و در اکثر روستاهای بخش بیرم مدرسه وجود دارد، لذا با توجه به بافت و شرایط منطقه درخواستی برای دایر شدن سرویس مدرسه از سوی دانش آموزان و اولیای آنان مطرح نبوده است. در این منطقه، شرکت های حمل و نقل درون شهری مانند آنچه در شهرها وجود دارد و براساس قانون، متولی سرویس مدارس نیز هستند، نیست، طبیعتا آموزش و پرورش هیچ قراردادی با اشخاص حقیقی یا حقوقی در خصوص جابه جایی دانش آموزان منعقد نکرده است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه بیرم تصریح کرد:قطعا در صورت مشاهده چنین رفتاری، آموزش و پرورش پیگیری از مبادی قانونی را حق خود می داند.

ماجرای حمل دانش آموزان دختر در صندوق عقب خودرو چه بود؟ + عکس

ماجرای حمل دانش آموزان دختر در صندوق عقب خودرو چه بود؟ + عکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از عصر ایران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف