نمناک ورزشبیوگرافی ورزشکاران زندگینامه جالب حمید سوریان + تصاویر بسیار جذاب سوریان
حمید سوریان ، زندگینامه حمید سوریان
حمید سوریان قهرمان المپیک 2012 لندن می باشد، بیوگرافی کامل حمید سوریان را در بخش بیوگرافی ورزشکاران مجله اینترنتی نمناک ملاحضه نمایید.
بازدید : 1,018 نفر

بیوگرافی و زندگینامه کامل حمید سوریان

حمید سوریان ریحان پور متولد 2 شهریور ماه سال 1364 در شهرری ، کشتی گیر وزن 59 کیلو گرم ایران و دارنده 7طلای جهان و المپیک که شامل 6طلای جهان و 1 طلای المپیک می باشد است. حمید سوریان از نظر شمارش مدال بهترین کشتی گیر تاریخ ایران است.

دوران کودکی جهان پهلوان حمیدسوریان:

اولین بخش بیوگرافی را مثل همیشه به معرفی خانواده حمید سوریان می پردازیم و با عکس پدر و مادر این کشتی گیر را معرفی می کنیم ، حمید سوریان فزند محمد و اعظم السادات شادالله زاده، وی عضو یک خانواده 8نفره است. سوریان 5 برادر دارد.حمید در کنار کوه طبرک در شهرری متولد شده و تحصیل خود را تا دوره دبیرستان در این منطقه طی کرده است. حمید پیرو علاقه و تحت تاثیر دو برادرش محسن و مرتضی که هر دو آنها کشتی گیر بودند به کشتی علاقه مند شد و سپس در سال 1376 زیر نظر مرحوم عبدالله زارع به طور جدی کشتی فرنگی را آغاز کرد.

حمید سوریان

عکس حمید سوریان در کنار پدر و مادرش

حمید سوریان

دوران کودکی حمید سوریان قهرمان جهان و المپیک

مقام ها و مدال های حمید سوریان در رشته کشتی فرنگی

زندگی ورزشی حمید سوریان 

حمید سوریان در سال 2007 عضو تیم ملی نوجوانان شد و در وزن 46 کیلوگرم در مسابقات کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا بر روی تشک رفت. وی در سال 1386 قهرمان قهرمانان ورزش کشور شد. سوریان در سال 2005 در حالی که هنوز در رده سنی جوانان قرار داشت و قهرمان جوانان جهان شده بود در همان سال در مسابقات بوداپست در رده سنی بزرگسالان نیز قهرمان جهان شد و نشان داد که در رده سنی بزرگسالان هم حرف های بسیاری برای گفتن دارد و اولین مدال طلایش را در رده مسابقات قهرمانی جهان هم بدست آورد و این مدال طلا پنج بار دیگر در رقابت های جهانی گوانگ ژو سال 2006، مسابقات جهانی باکو سال 2007، مسابقات جهانی هرنینگ دانمارک سال 2009، مسابقات جهانی مسکو سال 2010و مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان در سال 2014 تکرار شد.

سوریان

عکس جدید حمید سوریان دارنده هفت مدال طلا جهان و المپیک 

قهرمان کشتی جهان دو مدال طلا هم در رقابت های بزرگسالان قهرمانی آسیا در سال های 2007 و 2008 بدست آورد. سوریان در سال 2011 در مسابقات جهانی استانبول شرکت نکرد و محسن حاجی پور جایگزین حمید سوریان در مسابقات جهانی 2011 شد. یکی از بزرگترین افتخارات حمید سوریان کسب مدال با ارزش طلای المپیک 2012 لندن است.

زمان ازدواج حمید سوریان کی فرا میرسد؟

یکی از سوال هایی که حتما پاسخ آن برای طرفداران این کشتی گیر محبوب مهم است ازدواج اوست ، سوریان در پاسخ به این سوال این طور گفت که :ما شش برادر هستیم که 5 برادر دیگرم از من بزرگ تر هستند و در حال حاضر دو برادر بزرگ ترم ازدواج کرده اند ، هر زمان که سه برادار دیگرم هم تشکیل خانواده بدهند من هم به ازدواج فکر میکنم.

 حمید سوریان در مصاحبه ای دیگر در مورد اینکه هنوز فکر می کنی وقت داری برای ازدواج گفت : 
دیگر فکر می کنم وقتش است، چون مرز 30 سالگی را رد کرده ام و باید به فکر این موضوع هم باشم، اما من به خاطر کشتی خیلی از زندگی شخصی ام عقب افتادم. از تشکیل خانواده، از مسائل اقتصادی که باید پیگیری می کردم، از تحصیل که خدا را شکر الان دارم تحصیل می کنم. الان با توجه به شرایط سنی که دارم فکر می کنم باید دکترا را تمام می کردم، که متأسفانه از همه این ها فکر می کنم تا حدودی عقب افتادم. به محض اینکه فاصله ای از کشتی بگیرم، سعی می کنم به همه این مسائل فکر کنم.

ماجرای ماشین گرانقیمت حمید سوریان چه بود ؟ فراری 8 و نیم میلیاردی چه شد؟

ماجرا از آنجا آغاز شد که یکی از شبکه های تلویزیونی در گزارشی متفاوت از تردد فراری گرانقیمت و قرمز رنگی خبر داد که هنوز مشخص نبود مالک این خودروی 8 و نیم میلیارد تومانی کیست! 
همین گزارش کافی بود تا تمام رسانه ها بدنبال این سوژه ناب و امروزی بروند تا به قول معروف مو را از ماست بیرون بکشند. اخبار گردش داشت تا اینکه مشخص شد مالک این خودروی میلیاردی کسی نیست جز حمید سوریان، قهرمان کشتی فرنگی ایران و جهان. ضمن اینکه گفته می شد سوریان مجوز ورود این خودرو را در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و یک سال قبل از بازی های المپیک 2012 لندن هدیه گرفته بود.
طولی نکشید که سوریان قهرمان جهان در رشته کشتی فرنگی در توضیح پیرامون این خودروی میلیاردی به یکی از روزنامه های صبح گفت:مجوز ورود این خودرو به نام من است، اما قیمت اعلام شده برای این خودرو اغراق آمیز است و مابه التفاوت قیمت آن با مازراتی و پورشه هایی که به کشور وارد می کردند، خیلی ناچیز است. بله، من یک مجوز ماشین داشتم و چند وقت پیش با مجوز من این ماشین به داخل آمد ولی متعلق به من نیست و کسی را هم که خودرو را وارد کرده و حتی خود خودرو را ندیده ام.
 

نتایج و مقامات کسب شده توسط حمید سوریان در مسابقات جهانی و المپیک

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان بوداپست سال 2005

حمید سوریان جوانی که در آن زمان کشتی گیری بسیار ناشناخته بود، در جهانی بوداپست در دوره نخست کشتی گیر به نام وگار راگیموف از اوکراین را با نتیجه (6-2) شکست داد و دور بعد بایرام اوزدمیر از ترکیه را با نتیجه(7-2) شکست داد و در دور سوم پازارو ریواس کوبایی قهرمان جان سال قبل و نایب قهرمانی المپیک 2000 سیدنی بود در یک دیدار حساس و دشوار با نتیجه (9-2) مغلوب کرد و در دور چهارم ارمک کوکتیف از قزاقستان را با نتیجه (6-0) مغلوب کرد و راهی مسابقات فینال شد و با شکست پارگ ائول چول از کره جنوبی مدال طلای مسابقات را از آن خود کرد.

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان گوانگ ژو سال 2006

سوریان در رقابت های قهرمانی جهان گوانگ ژو سال 2006 در فینال روشن بایراموف را شکست داد و از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. سوریان در دیدارهای پیش از فینال خود لیندزی لوکار آمریکایی، ونلین ونکف بلغار و ووگار راگیموف را شکست داده بود.

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان باکو سال 2007

حمید سوریان در این رقابت ها به ترتیب شین پارکر استرالیایی، آندرس نیبلم دانمارکی، لیندزی دولاکر آمریکایی، ویرگیل مونتینو از رومانی، کریستین فریس صرب را شکست داد. سوریان در فینال در مقابل پارک ائون چول قرار گرفت و با نتیجه 2 بر 1 وی را شکست داد. سوریان با این طلا، سومین مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان خود را به دست آورد.

حمید سوریان

حمید سوریان در مسابقات جهانی

حمید سوریان در مسابقات المپیک 2008 پکن

سوریان در اولین المپیک خود در المپیک 2008 بعد از برد برابر ونلین ونکوف از بلغارستان و الگین الوایس از پالائو در دور سوم مسابقات مغلوب نظیر مانکیف، روسی شد.در ادامه او با پیروزی برابر کریستین فریس از صربستان به دیدار رده بندی رسید که با باخت برابر پارک ائون چول کره ای به مقام پنجم این رقابت ها رسید.

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان دانمارک 2009

سوریان در فینال پس از غلبه بر هاکان نیبلوم دانمارکی با نتیجه مقتدرانه 7 بر 0 در رقابت های جهانی هرنینگ دانمارک چهارمین مدال طلای قهرمانی جهان خود را به دست آورد. وی پیش از این در دیدارهای پیش از فینال خود اسپنسر مانگو، رومن آمویان و ارهان کاراکس را شکست داده بود.

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان مسکو سال 2010

سوریان که برای بار پنجم در قهرمانی جهان شرکت کرد به ترتیب محمد بوترفاسا را از الجزایر، ونلین ونکوف بلغاری، جانی هاپامیکی فنلاندی و حریف سرسخت خود رومن آمویان آرمنی را شکست داده بود. سوریان در فینال 5 بر 3 در یک دیدار حساس چوی گیو-جین کره ای را شکست داد. سوریان با این طلا برای بار پنجم مدال طلا و قهرمانی خود را در قهرمانی جهان تکرار کرد.

حمید سوریان

حمید سوریان در مسابقات جهانی 2010 مسکو

حمید سوریان در مسابقات بازی های آسیایی گوانگ ژو 2010

حمید سوریان در رقابت های 2010 گوانگ ژو ناکام ماند و با 2 شکست در مسابقات وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی در بازی های 2010 از دور مسابقات حذف شد. کارشناسان یکی از دلایل ناکامی او را کم کردن پیاپی وزن و ضعف بدنی ناشی از آن عنوان کردند.

حمید سوریان در مسابقات المپیک 2012 لندن

سوریان سهمیه المپیک 2012 را در مسابقات گزینشی قزاقستان به دست آورد. سوریان در اولین مبارزه خود در المپیک لندن، پس از ظهر 5 اوت به وقت لندن با آرسن اِرالیف از قرقیزستان روبرو شد و توانست 3 بر 1 او را شکست دهد. در مرحله یک چهارم نهایی پیتر موداس از مجارستان و در نیمه نهایی هاکان اریک نیبلوم از دانمارک را از پیش رو برداشت و به فینال رسید. در فینال با شکست دادن روشن بایراموف حریف سرسخت خود در 2 وقت پیاپی و با اقتدار موفق شد مدال طلای 55 کیلوگرم فرنگی مردان المپیک 2012 را تصاحب کند. مدال طلای سوریان نخستین مدال المپیک کشتی فرنگی ایران پس از 40 سال است. او پس از قهرمانی با پرچم ایران دور افتخار زد و مدالش را در روز تولد مادرش به او تقدیم کرد. 

حمید سوریان

برد حمید سوریان مقابل روشن بایراموف در فینال المپیک 2012

حمید سوریان قهرمان جهان

حمید سوریان بر روی سکوی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی المپیک 2012

حمید سوریان قهرمان المپیک

عکس زیبای حمید سوریان بر روی سکوی نخست مسابقات قهرمانی المپیک 2012 لندن

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان ازبکستان سال 2014

سوریان در این دوره به ترتیب و با توانمندی الکس آنچیت، هیثم محمود، اسماعیل بوررو، طالح ممدوف و المورات تاسمورادوف را از پیش رو برداشت و به فینال رسید. سوریان در فینال با پیروزی 2 بر 1 خود مقابل مینیگیان سمنوف برنده مدال برنز المپیک 2012 ششمین مدال طلای جهانی خود را در رقابت های قهرمانی جهان در ازبکستان کسب کرد. به این ترتیب او با کسب هفتمین مدال طلا رکورد 6 مدال طلای عبدالله موحد یکی از اسطوره های کشتی را شکست و از از نظر مرغوبیت شمارِ مدال بهترین کشتی گیر تاریخ ایران نام گرفت.

حمید سوریان

مصاحبه خبرنگاران با حمید سوریان پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان 2014

 حمید سوریان قهرمان جهان و المپیک

عکس حمید سوریان در مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان سال 2014

حمید سوریان قهرمان جهان

تصویر حمید سوریان بر روی سکوی نخست قهرمانی جهان سال 2014

حمید سوریان در مسابقات قهرمانی جهان لاس وگاس سال 2015

حمید سوریان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم روبرویِ ریایبر رودریگز از ونزوئلا به پیروزی دست یافت و در دور سوم نیز جانی هاپاماکی فنلاندی را با ضربه فنی شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. سوریان در این مرحله در حالی که با نتیجه 2 بر صفر از روشن بایراموف دارنده مدال های طلای جهان و نقره المپیک عقب بود؛ بعد از دریافت اخطار دوم، با تصمیم رئیس تشک دیسکالیفه شد. وی در گروه شانس مجدد با نتیجه 6 بر 5 مغلوب یون وونچول از کره شمالی شد و شانس حضور در دیدار رده بندی را نیز از دست داد.

حمید سوریان

حمید سوریان در حال کمرگیری از روشن بایراموف

سوریان

باخت ناجوانمردانه حمید سوریان مقابل روشن بایراموف در مسابقات جهانی 2015

حمید سوریان در مسابقات المپیک 2016 ریو

کشتی گیر جوان کشورمان پس از ناکامی در کسب سهمیه المپیک در مسابقات جهانی لاس وگاس و دو تورنمنت گزینشی در قزاقستان و مغولستان، در آخرین شانس برای حضور در المپیک در تورنمنت استانبول شرکت کرد و با چهار پیروز پی در پی که همگی با ضربه فنی و بدون دادن حتی یک امتیاز بود، موفق به کسب سهمیه المپیک از مسابقات گزینشی استانبول شد. او در فینال کشتی گیر آمریکایی را ضربه فنی کرد.حمید سوریان در المپیک ریو در دیدار اول خود در مقابل شینوبو اوتا با نتیجه نزدیک 6 بر 5 شکست خورد و از صعود به مرحله بعد بازماند. با فینالیست شدن اوتا، سوریان به مرحله شانس دوباره راه یافت و در نخستین دیدار خود در روبرویِ المت کبیسپایف نایب قهرمان 2011 جهان نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

حمید سوریان و محمد بنا

عکس حمید سوریان و محمد بنا در المپیک 2016 ریو

حمید سوریان

تصویری از مسابقه کشتی حمید سوریان در المپیک 2016

 حمید سوریان

کشتی حمید سوریان و حریف ژاپنی در المپیک ریو 2016

 سبک کشتی حمید سوریان کشتی گیر فرنگی کار ایران

قبل از پرداختن به سبک کشتی حمید سوریان باید بگوییم که بسیاری از صاحب منسبان در این رشته او را اعجوبه می دانند به طوریکه مهدی رستم پور کارشناس کشتی در مورد سبک فنی او می نویسد:"اگر اعجوبه اش می دانند، نه به دلیل مدال های طلای جهانی بلکه بیشتر به علت ریزه کاری های مبتکرانه اش است. اینکه سوریان ساختار فن "کنده فرنگی" را دچارتغییر کرده است هنگامی که حریفان را لیفت می کند نمی توانند متوجه شوند از سمت راست یا چپ، یا حتی از روبرو یا از پشت، تابانده خواهند شد! "

همچنین الکساندر کارلین، اسطوره و کشتی گیر افسانه ای کشور روسیه در جهان ، حمید سوریان را "بهترین" می داند و در مورد او تعریف و تمجیدات بسیار می کند.

افتخاارات حمید سوریان

مسابقات المپیک

طلا مسابقات قهرمانی المپیک لندن 2012 در وزن 55 کیلو

مسابقات جهانی

طلا مسابقات قهرمان جهان سال 2005 در وزن 55 کیلو

طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2006 در وزن 55 کیلو

طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2007 در وزن 55 کیلو

طلا مسابقات قهرمانی جهان  سال 2009 در وزن 55 کیلو

طلا مسابقات قهرمانی جهان سال 2010 در وزن 55 کیلو

طلای مسابقات قهرمانی جهان سال 2014 در وزن 59 کیلو

مسابقات قهرمانی آسیا

طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2007

طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2008

سوریان

مدال ها و افتخارات حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران

حمید سوریان در مسابقات جام جهانی 2014 تهران

سوریان پس از برد کشتی گیران آذربایجان و فنلاند در فینال مسابقات جام جهانی میگنیان سیمینوف کشتی گیر روسیه ای دارنده مدال برنز المپیک لندن را مقتدرانه شکست داد.

حمید سوریان

کشتی سخت و دشوار حمید سوریان با کشتی گیر روسی در جام جهانی 2014

حمید سوریان

برد حمید سوریان مقابل میگنیان سیمینوف در فینال جام جهانی 2014 

مسیر دشوار حمید سوریان در راه المپیک 2016 ریو

حمید سوریان که در جهانی 2015 لاس و گاس که با آمادگی فوق العاده ای پا به این میدان گذاشت تا طلای هفتم خود را در مسابقات جهانی لاس و گاس و سهمیه ورود به المپیک 2016 ریو را بدست آورد، اما میتوان گفت که او کمی بداقبال بود و داوران با نادآوری حق او را ضایع کردند.

سوریان در جهانی 2015 پس از استراحت در دور اول، در دور دوم روبرویِ ریایبر رودریگز از ونزوئلا با امتیاز (8 بر 0) به پیروزی دست یافت و در دور سوم نیز جانی هاپاماکی فنلاندی را با ضربه فنی شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. سوریان در این مرحله در حالی که از لحاظ فنی از حریف آذربایجانی پیش بود در جریان مسابقه در حالی که اول روشن بایراموف آذربایجانی (دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک) سر زد و بعد از آن سوریان با سر به روشن بایراموف ضربه زد و داوران به سوریان دو پوئن اخطار دادن و کشتی به 2 بر صفر شد و در ادامه در حالی که حمید سوریان در حال کار کردن بود و روشن بایراموف را به بیرون تشک هدایت کرد داوران اعتقاد بر این داشتند که سوریان دوباره سر زده و به مسابقه خاتمه دادند و کشتی گیر آذری بدون اینکه هیچ فنی را اجرا کند و حتی به سمت سوریان حمله ای کند در این مسابقه پیروز شد و سوریان شانس کسب مدال طلا در مسابقات را از دست داد اما با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد راه پیدا کرد و با روحیه ای ضعیف به مصاف یون وونچول از کره شمالی رفت و در حالی که 5بر 2 پیش بود با 6 بر 5 نتیجه را واگذار کرد. و در نهایت هفتم شد و نتوانست سهمیه المپیک را کسب کند.

حمید سوریان در مسابقات انتخابی المپیک

سوریان در دو مسابقه گزینشی سهمیه المپیک قزاقستان و مغولستان ناکام بود و نتوانست سهمیه المپیک را بدست بیاورد اما در مسابقات گزینشی استانبول ترکیه همه حریفان خود را با امتیاز عالی و ضربه فنی شکست داد و با اقتدار سهمیه المپیک 2016 ریو را بدست آورد.

سوریان

اشک شوق محمد بنا پس از گرفتن سهمیه المپیک حمید سوریان

آسیب دیدگی حمید سوریان قبل از المپیک ریو

حمید سوریان که در راه آماده سازی برای المپیک 2016 ریو دوژانیرو بود و شبانه روز خود را در اردوهای تیم ملی تمرین میکرد، وی به فاصله یک ماه مانده تا مسابقات المپیک 2016 در حالی که در حین تمرین کردن در خانه کشتی بود از ناحیه گردن احساس درد شدیدی کرد و تمرین خود را قطع کرد. اما پزشکان به او دستور چند روزی استراحت دادند و کارهای درمانی اش را انجام دادند تا اسطوره کشتی کشورمان به المپیک برسد.

سوریان در این باره گفت:مصدومیت بخش جدانشدنی از ورزش قهرمانی است و به هیچ عنوان نمی توان از آن جلوگیری کرد،در تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی از ناحیه گردن دچار آسیب دیدگی شدم که با درد شدیدی همراه بود اما خداروشکر دردم رو به بهبودی است و انشالله با دعای خیر مردم به زودی تمریناتم را از سر میگیرم.

حمید سوریان در برنامه خندوانه

حمید سوریان کشتی گیر ایرانی دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک در کشتی فرنگی که در 14 فروردین مهمان خندوانه بود.

سوریان در پاسخ سوال رامبد جوان که پرسید این روزها مشغول چه کاری است، گفت:بعد از المپیک 2016 ریو، شش ماه است که استراحت می کنم. در المپیک تمام تلاشم را کردم تا اتفاق خوبی رقم بزنم و دل هموطنانم را شاد کنم اما متاسفانه نتیجه نگرفتم.بنابراین سعی کردم با فاصله گرفتن از ورزش شرایط روحی ام را بازسازی کنم.

حمید سوریان در ادامه در پاسخ به این که آیا بعد از المپیک ریو مورد بی مهری قرار گرفت یا نه گفت:«جواب دادن به این سوال آسان نیست. دنیای قهرمانی، دنیایی پر رمز و راز است و نامهربانی هم در آن هست. یک قهرمان زمانی که نتیجه نگیرد مورد کم لطفی قرار واقع می شود.این کم لطفی گاهی اوقات مغرضانه است و گاهی بی غرض.

او ادامه داد:« مردم همیشه به قهرمانانشان لطف و محبت دارند و تنها دلیلی که باعث می شود یک ورزشکار تن به سختی ها بدهد مهر و محبت مردم است. کم لطفی ها یا از سوی مدیران است یا حاصل مدیریت غلط که در هر محیط کاری می تواند وجود داشته باشد.»

حمید سوریان

عکس مچ انداختن حمید سوریان و رامبد جوان در خندوانه  

در ادامه رامبد جوان به شکستگی گوش های سوریان اشاره کرد و او در جواب گفت:« 12،10 ساله بودم که گوشم شکست. از وقتی خودم را شناختم همراه پدر و دو بردار بزرگ ترم به سالن کشتی می رفتم.

شکستگی های حمید سوریان قهرمان جهان و المپیک

از فرق سر تا کف پایم به دفعات دچار شکستگی شده است. در 19،18 سالگی فکم شکست، الان هم دو پلاتین در پایین صورتم است.»

سوریان در مورد وزنش هم به شوخی گفت:«همانطور که خانم ها دوست ندارند سن شان را بگویند، کشتی گیران هم روی وزن شان حساسند. آن موقع که کشتی میگرفتم 59 کیلو بودم، الان فکر کنم 65 یا 67 کیلو باشم. در هر صورت بیشتر از 70 نیستم.»

در ادامه رامبد جوان ترازویی را روی صحنه آورد و بعد از وزنکشی مشخص شد که خودش 93 کیلو و سوریان 70 کیلو هستند.»

سوریان که در خانواده ای با حضور شش بردار در محله شهرری بزرگ شده است گفت:« هنوز هم به محله قدیمی مان سر میزنم و رفقای بچگی ام را دارم. زمان هایی که به شهرری می روم زیباترین لحظات زندگی ام است. من در جنوبی ترین نقطه تهران خیلی چیزها را با پوست و گوشت و استخوانم حس کرده ام.»

او که چند سالی است به عنوان سفیر بهزیستی مشغول فعالیت است در پایان در مورد کاری که خواهد کرد که یک یا چند نفر را خوشحال کند گفت:« به مکان هایی که خود بهزیستی صلاح بداند کمک خواهم کرد و همچنین کودکانی در مناطق محروم هستند و سالن ندارند می توانند بیایند تا به آنها آموزش بدهم و همین طور کودکان کار.»

مجموعه ای از عکس های حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران

 

سوریان

تمرینات حمید سوریان قبل از مسابقات المپیک ریو 2016 

 تولد حمید سوریان

عکس جشن تولد حمید سوریان در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی

حمید سوریان

حمید سوریان متعجب از رای داوران و باخت او در مسابقات جهانی لاس و گاس 2015

حمید سوریان

دیدار مرحوم عبدالله زارع از حمید سوریان در خانه کشتی

حمید سوریان

وزن کم کردن های حمید سوریان قهرمان المپیک

حمید سوریان

حمید سوریان در تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی 

حمید سوریان

سلفی رومن ولاسوف قهرمان دو دوره المپیک با حمید سوریان

حمید سوریان

مدال طلای المپیک 2012 بر گردن مادر حمید سوریان

حمید سوریان

حمید سوریان دارنده مدال طلای جهان و المپیک

سوریان

تمرینات حمید سوریان قبل از المپیک لندن 2012

حمید سوریان و امید نوروزی

تمرینات حمید سوریان و امید نوروزی قهرمانان المپیک

زندگینامه جالب حمید سوریان +عکس و دلیل ازدواج نکردنش

زندگینامه جالب حمید سوریان + تصاویر بسیار جذاب سوریان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 30
منبع : بخش ورزش نمناک/ ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 30 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف