نمناک دین و مذهباحکام حکم شرعی ترمیم بکارت از نظر مراجع تقلید و قانون
عمل ترمیم بکارت ، ترمیم بکارت
یکی از مسایلی که برای خانواده ها در اسلام اهمیت ویژه ای دارد داشتن عفت و پاکدامنی دختران است. اما برخی افراد با عمل ترمیم بکارت خود سعی در پنهان کردن موضوع دارند.

عمل ترمیم بکارت، از نگاه شرع و قانون

یکی از مسائلی که خانواده ها و زوجین به آن بیشتر باید توجه کنند احکام زناشوئی است.محافظت از پرده بکارت ارتباط وثیق به احکام شرعی دارد، شریعت بر محافظت از ناموس و فضیلت و عفت و طهارت تأکید نموده و در فقه مجازات و ضمانی بر عهده ازاله کننده آن قرار داده است. 

عمل ترمیم بکارت

 حکم شرعی ترمیم بکارت 

سوال: دختری که بکارت خود را از دست داده است، در اثر داشتن رابطه جنسی و یا ناخواسته (مانند خود ارضایی، تجاوز، بیماری و ...)

1. آیا این دختر می تواند عمل جراحی ترمیم بکارت را انجام دهد؟

2. آیا اگر خواستگار از بکارت سوال کند، دختر باید حقیقت را بگوید؟

 

3. آیا اگر خواستگار از بکارت سوال نکند، دختر هم می تواند سکوت کند یا اینکه باید خود دختر بگوید که بکارتش را ترمیم کرده است؟

کمک کردن به زن زناکار به جهت ترمیم پرده بکارت وی که بتواند باکره بودنش را به خاطر ازدواج بدست آورد، چه حکمی دارد؟

1. زنا عملی حرام و از گناهان کبیره است و زناکار مستحق دوزخ است، مگر آن که توبه کند.

2. اعتراف گناهکار به گناه خود در برابر دیگران، از جمله اعتراف به زنا هنگام ازدواج، حرام است و باید از آن اجتناب شود.

3. در صورتی که بکارت در عقد نکاح شرط شده یا شرط ارتکازی (شرطی که عموم مردم آن را در عقدها لحاظ می کنند، حتی اگر بر آن تصریح نشود.) در نظر عرف باشد و بعد از عقد خلاف آن آشکار شود شوهر حق فسخ نکاح را خواهد داشت.

3. انجام جراحی ترمیم بکارت که مستلزم نگاه به عورت و احیاناً لمس آن است، جایز نیست و دریافت اجرت برای آن حرام است. البته برخی از فقها (آیة الله هادوی تهرانی) در این باره می گویند، اگر این عمل برای غرض عقلایی مشروع، مانند حفظ آبروی مۆمن یا حفظ جان کسی بوده و مفسده ای مانند ترویج و تشویق به زنا در آن نباشد، اشکالی ندارد؛ هر چند مستلزم نگاه به عورت یا لمس آن باشد و دریافت اجرت در این فرض اشکالی ندارد.

پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سۆال، چنین است:

حضرت آیة الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی):

در صورتی که مستلزم لمس و نظر حرام باشد، جایز نیست.

 

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):

این عمل جراحی حرام است چون مستلزم نگاه به عورت و احیاناً لمس آن است. و همچنین فریب دادن و معرفی خود به خواستگار به عنوان باکره جایز نیست.

 

حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):

چنانچه مستلزم لمس و یا نظر به عورت او باشد جایز نیست.

حضرت آیت الله هادوی تهرانی (دامت برکاته):

1. زنا از گناهان کبیره و از نظر فقهی عمل حرام و زنا کار مستحق دوزخ است؛ مگر آن که توبه کند.

2. اعتراف گناهکار به گناه خود در برابر دیگران، از جمله اعتراف به زنا در هنگام ازدواج، حرام است و باید از آن اجتناب شود.

3. در صورتی که بکارت در عقد نکاح شرط شده یا شرط ارتکازی در نظر عرف باشد و بعد از عقد خلاف آن آشکار شود شوهر حق فسخ نکاح را خواهد داشت.

3. انجام  جراحی ترمیم بکارت  اگر برای یک غرض عقلائی مشروع نباشد، جایز نیست و دریافت اجرت برای آن حرام است و اگر برای غرض عقلایی مشروع، مانند حفظ آبروی مؤمن یا حفظ جان کسی باشد و مفسده ای مانند ترویج و تشویق به زنا در آن نباشد، اشکالی ندارد؛ هر چند مستلزم نگاه به عورت یا لمس آن باشد و دریافت اجرت در این فرض اشکالی ندارد.

قانون

در قانون اساسی هیچ تصریحی بر قانونی یا غیر قانونی بودن این عمل وجود ندارد، اما برخی از متخصصین پزشکی قانونی می گویند بر اساس ماده 647 قانون مجازات اسلامی، می توان آن را تدلیس در ازدواج دانست و برای زن مذکور حکم قضایی زندان صادر کرد و بر اساس ماده 554 قانون مجازات اسلامی، می توان برای پزشک مربوطه نیز حکم قضایی زندان صادر نمود.

حکم شرعی ترمیم بکارت از نظر مراجع تقلید و قانون

حکم شرعی ترمیم بکارت از نظر مراجع تقلید و قانون
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 48
برگرفته از جام نیوز-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 37 11
نظر کاربران
فاطمه

فاطمه

عادلانه نیست!‏
یعنی دختری که هزار تا غلط کرده با دختری که همیشه پاک بوده هیییییچ فرقی نداره...
شوهر اون آدم ترمیمی چه گناهی کرده؟؟؟؟

پاسخ دادن 21 8
هانیه

هانیه

ازکجا معلوم اون اقا پسر خیلی پاک وطاهر باشه از کجا معلوم اون دختر توبه نکرده باشه واز من وشما هم پاکتر باشه

پاسخ دادن 15 1
علی

علی

منم باوحرف فاطمه موافقم

پاسخ دادن 1 1
ف

ف

این انصاف نیست . به من تجاوز کردن و در نهایت بخاطر ابرو بهم گفتن باید رضایت بدی , و هیچ پولی هم بهم بعنوان دیه ندادن حتی کسی که منو دزدیده بود رو از زندان ازاد کردن , بعد بمن انگ هرزگی بخورهه ؟ میخوام صد سال سیاه نباشه همچین حکمایی , من عمل میکنم و ازدواج میکنم . ازدواج حق منه , من زنا نکردم دزدیدنم بستنم و بهم تجاوز کردن دوساله زندگیم سیاه شده پای این موضوع , دو ماه مریض بودم بیشتری بودم دو هفته , الانم هرجورشده پولشو جور میکنم عمل میکنم و ازدواج میکنم . بنظرم اونی ک از پشت میده ولی باکرس , اونی ک باهزار تا پسر رل زده ولی باکرس از همه کثیف تره .

پاسخ دادن 25 16
هانیه

هانیه

سلام عزیزم بنظرم تو هیچ گناهی نکردی واین حق توئه که ازدواج خوبی داشته باشی پس اینکارو انجام بده ولی یه چیزی که هست اینه که خب شما بری واسه گواهی دختر میفهمن که ترمیم شدی پس باید نامه پزشکی قانونیتو نشون دکترت بدی که یه وقت تابلو بازی درنیاره ببخشید که اظهار نظر کردم من ماماهستم گفتم کمکت کنم

پاسخ دادن 1 2
علی

علی

آیه الله هادوی کمی صبور باشند بزرگان به رحمت خدا رفتند و اقبال به ایشان شد فتوا بدهند اخلاقی تر هست سنت سلف هم همین بوده

پاسخ دادن 1 0
خب شاید اون دختر ا

خب شاید اون دختر ا

خب شاید اون دختر گول سادگی خودش روخورده .

پاسخ دادن 2 1
علی

علی

دختری که گول خورده باید تاوانشو بده

پاسخ دادن 0 0
م

م

منم دختري هستم ك با هزارتا وعده و وعيد گول يه ادم عوضي رو خوردم همه چيمو بخاطرش دادم حتي دختريمو،ولي دلشو زدم و يكي ديگه جامو گرفت...ترميم كردم و ازدواج كردم الانم زندگي خيلي خوبي دارم ولي اقايوني ك با زندگي دخترا بازي ميكنين حواستون باشه يه خدايي اون بالا هست كه آه و اشك اون دخترو ميبينه زجرايي ك من كشيدم رو الان هزار برابرشو اون پسر داره ميكشه من هيچوقت اينو از خدا نخاستم من بخشيدمش ولي خدا نميبخشه ب خداوندي خودش قسم نميبخشه

پاسخ دادن 9 0
گمنام

گمنام

سلام.دقیقا منم الان وضعیتی مشابه به چیزی که تعریف کردید دارم از عمل ترمیم میترسم از اینکه ازدواج کنم و ترمیم بکارتم اشکار بشه هراس دارم بخاطر این موضوع همه شانسهای زندگیمو رد کردم هیچ خواستگاری رو قبول نمیکنم.افسرده شدم واقعا نمیدونم باید چکارکنم.

پاسخ دادن 5 0
گمنام

گمنام

سلام منم الان حال و روز مشابه تو رو دارم واقعا کلافه ام حتی فکر خودکشی زده به سرم

پاسخ دادن 1 2
من

من

به نظر من کار درستیه ولی به شرطی که دیگه اون آدم قبلی نباشی

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف