نمناک دین و مذهباحکام آیا صیغه زن دوم بدون اجازه همسر حرام است؟
صیغه ، صیغه کردن
در سند ازدواج، شوهر تعهد می کند بدون اذن همسر ازدواج نکند. حال پرسشی که مطرح میشود این است که اگر مردی زنی را بدون اطلاع همسرش صیغه کرد جه حکمی دارد ؟

صیغه کرد زن دوم بدون اجازه همسر اول مجاز است

کسی که خود همسر دارد و دو تا بچه در صورت صیغه کردن زن دیگری و متوجه شدن زن اول - زن اول چه ادعایی می تواند در دادگاه بر علیه زن دوم و شوهرش داشته باشد؟

صیغه

صیغه بدون اجازه همسر

پاسخ:

براساس یکی از بندهای 12 گانه شروط ضمن عقد، چنانچه مرد همسر دیگری بدون رضایت زن اختیار کند و یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود عدالت را اجرا نکند.می تواند برای زن حق طلاق ایجاد گردد. (البته در صورت ثابت کردن صیغه نامه)

نظر به ماهیت پویای مباحث حقوقی و لزوم در نظر گرفتن تمام جوانب موجود در هر مورد خاص، پاسخ هایی که در سایت مشاهده می نمایید صرفا جهت افزایش سطح آگاهی شما و بیان نظرات و مواد قانونی مشهور ارائه گردیده و ممکن است نتیجه دادرسی در عمل متفاوت با پیش بینی اظهار شده باشد و یا به جهت صدور قوانین و بخشنامه های بعدی، مواد قانونی ذکر شده قابلیت استناد خود را از دست داده باشند.

آیا صیغه زن دوم بدون اجازه همسر حرام است؟

آیا صیغه زن دوم بدون اجازه همسر حرام است؟
: امتیاز : 3.6 تعداد رای : 32
برگرفته از دادرس-/ ر
این مطلب مفید بود ؟
23 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف