نمناک اخبارجامعه حکم قصاص برای قاتل شهید هادی جوان دلاور
شهید دلاور ، شهید هادی جوان دلاور
قاتل شهید دلاور به قصاص محکوم شد این پسر 18 سال که با پرتاب نارنجک مامور پلیس را به شهادت رسانده بود برای دومین بار محاکمه و به مرگ محکوم شد.
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1396

حکم قصاص قاتل شهید دلاور

پسر جوانی که چهار سال قبل در شب چهارشنبه سوری با پرتاب نارنجک مأمور پلیس را به شهادت رسانده بود، برای دومین بار محاکمه و به مرگ محکوم شد.

به گزارش روزنامه جوان، جلسه رسیدگی به پرونده روز گذشته در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. ابتدای جلسه نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و در شرح کیفرخواست گفت:متهم 18 ساله آرش نام دارد. او به اتهام قتل ستوان دوم «هادی جوان دلاور» در تاریخ بیست و هفتم اسفندماه سال 92 بازداشت شد و به جرمش اقرار کرد. آرش در بازجویی ها گفته است:شب چهارشنبه سوری بود که با دوستانم برای تفریح و آتش بازی به خیابان نواب رفته بودیم که با دیدن مأموران پا به فرار گذاشتیم.

دادگاه

در حال فرار، تلفن همراهم دست یکی از مأموران افتاد و نتوانستم آن را بگیرم. به همین دلیل عصبانی شدم و نارنجکی به سمت آنها پرتاب کردم که به سر یکی از مأمورها برخورد کرد. بعد از ارتکاب جرم به سمت قهوه خانه گریختم که دستگیر شدم.

نماینده دادستان در ادامه گفت:پرونده برای اولین بار در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد و در آن جلسه بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای دم، آرش بر خلاف اظهاراتش جرمش را انکار کرد و گفت در جریان حادثه حضور نداشته است. هیئت قضایی بعد از شور، قتل را شبه عمد تشخیص داد و متهم را به پرداخت دیه محکوم کرد. رأی دادگاه با اعتراض اولیای دم به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما قضات دیوان بعد از بررسی، رأی نقض و پرونده را برای رسیدگی دوباره به این شعبه ارجاع دادند.

آرش سال 94 در این شعبه محاکمه و به قصاص محکوم شد. حکم بعد از ارسال به دیوان به دلیل عدم حضور نماینده دادستان نقض و بار دیگر برای رسیدگی مجدد ارجاع داده شد.

نماینده دادستان متهم را گناهکار دانست و برای متهم درخواست صدور مجازات قانونی کرد.
در ادامه جلسه، وکیل اولیای دم درخواست قصاص کرد، سپس متهم به درخواست قاضی در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش گفت:آن شب برای تفریح به خیابان نواب رفته بودم که ناگهان صدای انفجار آمد. بعد از آن بود که شاگرد قهوه خانه از من خواست به داخل مغازه بروم.

نمی دانم چرا شهادت دروغ داده اند، چون به آنها گفته بودم نارنجک را از بلندی، روی سر مأمور پرتاب کرده اند.

او در پاسخ به سؤال هیئت قضایی در خصوص اینکه چرا به گفته شاهدان بعد از انفجار صورتت را پوشانده بودی، گفت:من این کار را نکردم. همه اظهاراتم تحت فشار بازجویی بوده است و حالا می گویم بی گناهم. در پایان هیئت قضایی بعد از شنیدن آخرین دفاع متهم با توجه به اظهارات و شواهد موجود در پرونده متهم را به قصاص محکوم کرد. 

حکم قصاص برای قاتل شهید هادی جوان دلاور

حکم قصاص برای قاتل شهید هادی جوان دلاور
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 12
برگرفته از تابناک - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف