نمناک سبک زندگیکار و زندگی نگهداری حیوانات در آپارتمان از نظر قانون چه حکمی دارد؟
نگهداری حیوانات ، آپارتمان
با توجه به اینکه در سال های اخیر نگهداری حیوانات در آپارتمان ها رشد چشمگیری یافته و مشکلات و مسائل مربوطه نیز رشد یافته است.

نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک آپارتمان ها مجاز است

در سالهای اخیر در حالی هر روز به تعداد دارندگان حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه اضافه می شود که نگهداری آنها در مجتمع های مسکونی و اماکن عمومی چندان با فرهنگ ایرانی اسلامی همخوانی ندارد و اغلب ممکن است موجب نارضایتی همسایه ها و افراد حاضر در مکانهای عمومی شود.

این میهمانان ناخوانده و غریبه که از نظر صاحبش وصله ناجور و بر زندگی اجتماعی نیست و حتی یکی از تجملات آنان محسوب می شود، مشکلاتی را برای ساکنین آپارتمان ها و مجتمع ها ایجاد کرده است. امّا آیا در خصوص نگهداری حیوانات در آپارتمان قوانین و مقرراتی وجود دارد؟!

نگهداری حیوانات

نگهداری حیوانات در آپارتمان

آیا در آپارتمان می توان حیوان نگه داری کرد

پاسخ:

بر اساس تبصره ماده سه آیین نامه اجرایی قانون آپارتمان ها در سال 1347 ، نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک ممنوع است، طبق قانون قسمت های مشترک ساختمان شامل پشت بام، راه پله ها، راهروها، حیاط، پارکینگ است که کسی حق نگهداری هیچ گونه حیوانی اعم از اهلی و وحشی را در این قسمت ها ندارد و نگه دارنده حیوان در این قسمت ها مجرم بوده و می توان علیه وی شکایت کرد.ت

نگهداری حیوانات در آپارتمان از نظر قانون چه حکمی دارد؟

برگرفته از دادرس -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف