نمناک دنیای مددکوراسیون منزل حیاط دلبر خانه ای پرطرفدار در اینستاگرام + تصاویر
حیاط دلبر ، صبا صفری
حیاط دلبر خانه یکی از کاربران اینستاگرام به نام صبا صفری است که به خاطر زیبایی بینظیرش محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

حیاط دلبر خانه ای رنگی و پرطرفدار

چشم های ما گاهی با رنگها نوازش پیدا میکند اما در این شهر پر از رنگهای خاکستری و سفید و سیاه باید بدنبال رنگها بگردیم تا شاید نشانی از رنگها ببینیم.اکثر مردم برای استفاده از رنگ در فضا می ترسند و به همین دلیل است که همه در این شهر رنگ خاکستری دارد تا زرد و آبی و قرمز. همراه ما باشید تا با خانه ی شاد و زیبای خانم صبا صفری آشنا شوید.

اینجا خانه یکی از بچه های خلاق و خوش فکر اینستاگرام است. کسی که به دلیل رنگ کردن حیاط خانه یا به قول خودش «حیات دلبر» محبوبیت زیادی در شبکه های اجتماعی کسب کرد. از آرزوهای صبا صفری، ترغیب مردم به داشتن خانه، خیابان و در نهایت شهرهایی رنگی تر است. مهم ترین دلیلی که ما را به حیات دلبر خانه او کشاند جسارت او در انتخاب رنگ بود.

حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

صبا معتقد است:« هر خانواده ای با هزینه ای نه چندان زیاد می تواند خانه اش را با کمک رنگ، زیباتر کند». او «کپی رایتر» رسانه های دیجیتال بوده و در دانشگاه، رشته نقاشی خوانده است. خواندن قصه روند دکور این خانه 84 متری و حیات دلبر (هم به معنای زندگی و هم حیاط) خالی از لطف نیست؛ چه برای شمایی که پیگیر صفحه او در اینستاگرام هستید و با روند رنگ آمیزی حیاط خانه اش آشنایید و چه برای افرادی که برای اولین بار است که این فضای رنگی را می بینند.
 
تور خانه گردی در یک نگاه
 • تعداد افراد ساکن:1 نفر
 • شغل ساکنین خانه:کپی رایتر سایت دیجی کالا
 • موقعیت:تهران، محدوده ونک
 • متراژ فضا:حدود84
 • طبقه:اول
 • ملک:استیجاری
 • تعداد اتاق خواب:2 عدد
 • تعداد سرویس بهداشتی:2 عدد
 • رنگ های غالب:این خانه سرشار از رنگ است. سبز نعنایی، آبی، زرد، بنفش و...
 • ویژگی برجسته طراحی:تأثیر رنگ بر دکوراسیون داخلی
 • طراح:صبا صفری
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

 
چرا شهر خاکستری است؟
زمانی که در شهر قدم می زنم، همیشه بابت خاکستری بودن آن و نبود رنگ های شاد در جداره های اصلی شهر، خیابان ها، کوچه ها و در نهایت خانه ها غصه می خورم. حتی زمانی که یک دیوار خاکستری و نه چندان زیبا را می بینم در ذهنم رنگش می کنم. به قدری این مسئله دغدغه من است که حتی بعضی شب ها خواب می بینم در حال رنگ کردن دیوارها در خیابان هستم!

ارزش رنگ را دست کم نگیرید
سفر رفتن جزء علاقمندی های من است. هر دفعه که به جایی سفر کرده ام که رنگ، عنصر مهمی در آن بوده به این مسئله فکر می کنم که ای کاش در شهر من هم رنگ نقش پررنگ تری را ایفا می کرد؛ به این خاطر که رنگ، فارغ از اینکه جزء قشر متمول باشید یا نه، جزء هزینه هایی است که اکثرا افراد از پس آن بر می آیند و مطمئناً بعد از دیدن نتیجه کار هم با خود خواهید گفت:واقعا ارزشش را داشت!

حیاط نادیده گرفته شده بود!
حدود 9 ماه است که در این خانه زندگی می کنم. چون مستأجر هستم، تنها تغییری که در فضای داخلی ایجاد کردم رنگ آمیزی فضا یا مبلمان مختلف است. بعد از حدود شش ماه که ساکن این خانه بودم تصمیم به رنگ کردن دیوار حیاط گرفتم؛ حیاط نه چندان زیبایی که شبیه به سایر فضاهای بیرونی با سنگ هایی به رنگ خاکستری و کف پوشی به همان رنگ بود. به نظرم آمد که به حیاط بی توجهی شده بود!
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری


هم فال و هم تماشا
لازم نیست برای رنگ آمیزی خانه یا شهر، پولدار باشید. چند سطل رنگ، تعدادی غلتک و چند همراه و دوست پایه کافی است تا از روند کار لذت ببرید. روزی که با دوستانم شروع به رنگ آمیزی نمودیم تصور نمی کردم به چنین خروجی زیبایی برسیم. حیاط در چند مرحله رنگ آمیزی شد. کار سختی نیست. می توانید در حین کار گپ بزنید، خوراکی بخورید و موسیقی گوش کنید تا فضا برایتان لذت بخش تر شود.

لطفاً گیج نشوید
باید به این مسئله فکر کنید که چه رنگی در طولانی مدت برای شما خسته کننده به نظر نمی رسد، البته که کار سختی است. وقتی به مغازه رنگ فروشی پیکو کالر می روید و با حدود شانزده هزار رنگ مواجه می شوید انتخاب رنگ اصلاً کار ساده ای نیست و کمی هم گیج کننده است.

اکرلیک یا رنگ روغن؟
کار با رنگ روغن سخت است. از ویژگی های مثبت اکرلیک این است که سریع خشک می شود. رد قلم مو روی آن باقی نمی ماند و فاقد هرگونه بوی نامطبوعی است، البته وسایل چوبی بسیار قدیمی را بهتر است با رنگ روغن رنگ آمیزی کنید، چراکه کاور و پوشانندگی بهتری دارد.
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

 میز و صندلی کمتر از 200 هزار تومان!
میز و صندلی را با مبلغ 150 هزار تومان از یک سایت خریدوفروش لوازم دست دوم خریدم؛ زمانی که به دستم رسید بسیار کثیف بود. فکر می کنم با رنگ آمیزی در نهایت با هزینه ای کمتر از 200 هزار تومان برایم تمام شد.

وسایل دست دوم خریدم
خیلی از وسایل فضای داخلی را به صورت دست دوم خریدم و تعمیرشان کردم. تنها تغییری که در فضای داخل انجام دادم کابینت های آشپزخانه بود که به دلیل اینکه خیلی قدیمی شده بودند رنگشان کردم. گنجه یا کنسول زردرنگ، قبلاً به رنگ قهوه ای بود که رنگ آمیزی شد و به این شکل درآمد.

همان رنگ سبز اتاق صبا را می خواهیم!
نکته جالب این است که فروشنده ها و صاحب مغازه رنگ فروشی پیکو کالر هیچ آشنایی با من نداشتند، اما یک مرتبه در اینستاگرام پیامی از طرف آنها برایم آمد با این مضمون که خانم صفری ما خسته شدیم از اینکه مشتری ها مراجعه می کنند و رنگ دیوار اتاق شما را نشانمان می دهند و می گویند همین رنگ را می خواهیم. لطفاً کد رنگ اتاقتان را در صفحه بگذارید! من هم در نهایت، کد رنگ سبز نعنایی موردعلاقه ام را با دوستان مجازی ام به اشتراک گذاشتم.
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

در تهران اکرلیک جواب می دهد
لطفاً نترسید! شما هم می توانید حیاط خانه یا وسایلتان را رنگ آمیزی کنید. برای فضاهای بیرون و شهری مثل تهران که بارندگی زیاد نیست رنگ « اکرلیک » مناسب است. ابزارش هم یک غلتک است، اما برخی رنگ ها که دارای پوشانندگی کمتری هستند، نیاز به زیرسازی دارند و فروشنده حتماً راهنمایی تان می کند.

با فضاهای مرطوب چه کنیم؟
برای حوض یا فضاهایی که در معرض آب هستند، چسب هایی به نام 90 Z وجود دارد که باید با رنگ مخلوط شود تا در برابر رطوبت مقاوم گردد.
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

فکر نمی کنی شبیه استخر می شود؟!
تغییرات رنگ و دکور را از فضای داخلی شروع کردم. خیلی وقت ها فکر می کردم با حیاط چه کار می شود کرد؟! تا اینکه به فکر رنگ کردن افتادم. با صاحب خانه مطرح کردم. او فکر می کرد می خواهم یک رنگ روشن انتخاب کنم. وقتی به او گفتم قصد دارم دیوارها را به رنگ آبی رنگ آمیزی کنم گفتند فکر نمی کنی شبیه به استخر می شود!؟ به او گفتم شما که سلیقه من را می شناسید قول می دهم چیز بدی از آب درنیاید. دیگر چیزی نگفتند. وقتی هم عکس های حیاط را برای صاحب خانه فرستادم کلی خوشش آمد، البته روز اول فقط به فکر استفاده از یک رنگ آبی بودم، اما تصمیمم عوض شد. الآن مطمئنم هر رنگی به تنهایی می تواند غوغا کنند.

برایم عکس می فرستند!
از زمانی که تصاویر مرحله به مرحله رنگ آمیزی حیاط را در استوری اینستاگرام گذاشتم، بسیاری از افراد به فکر رنگ کردن محیط زندگی شان افتادند که از این بابت بسیار خوشحالم. خیلی ها از نتیجه کارشان برایم عکس هم می فرستند. گاهی واقعا از شدت خوشحالی گریه ام می گیرد. من معتقدم اگر نمی توانید فضای داخلی منزل را متحول کنید لااقل به فضای بیرونی کمی رنگ بپاشید.
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

همه با هم در حیات دلبر
تابلوها را زن و شوهر جوانی برایم فرستادند که کسب وکار جدیدی راه اندازی کرده اند. همین طور گلدان های فلزی که کاربرد دیگری مثل جای قاشق چنگال و... هم می تواند داشته باشد. یکی دیگر از کسب وکارهای جدید که به فروش اینترنتی گل می پردازد، این گلدان ها را بردند و با یک بغل گل برگرداندند. این اتفاق هر هفته جمعه ها تکرار می شود. اکثر گل های داخل حیاط یک نوع آلاله به نام« آنیمون» است. دو دختر خوش سلیقه دیگر هم هستند که برای مناسبت های مختلف مثل نوروز یا... «جعبه خوشحالی» و سمبل های مختلف می سازند. آویزهای داخل حیاط هنر آنها است.
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

 بشکه ها را از بازار گل خریدم که داخلشان درختچه می کاشتند. چندتایی گرفتم و بعد رنگشان کردم و رویشان را کوسن گذاشتم که تبدیل به صندلی شد.
خیلی دلم می خواهد بتوانم به شهر هم دسترسی داشته باشم و کاری کنم که دیوارهای شهرم رنگی تر و زیباتر شوند.
 
حیاط دلبر

حیاط دلبر منزل صبا صفری

حیاط دلبر خانه ای پرطرفدار در اینستاگرام + تصاویر

حیاط دلبر خانه ای پرطرفدار در اینستاگرام + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از چیدانه / ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف