نمناک سرگرمیآیا میدانید با بدبوترین حیوانات در جهان بیشتر آشنا شوید + تصاویر
حیوانات بدبو ، بوی بد
حیوانات گونه های مختلفی دارند که در میان آن ها برخی به بد بو بودن شهرت دارند. مار موش خوار، ولورین، سوسک بمباردیر و مورچه خوار جنوبی از جمله حیوانات بد بو هستند.

11 نمونه از حیوانات بدبو جهان را بشناسید

در حیوانات برخی از گونه ها هستند که شاید با نزدیک شدن به آنها ، بوی بدی از آنها را استشمام کنید که این بو ممکن است به دلیل مقابله با شکارچیان و دشمنان آنها باشد . در این مطلب از نمناک می توانید تمام حیوانات بد بو را در جهان بشناسید .

با بدبوترین حیوانات جهان آشنا شوید

بدبوترین حیوانات جهان

گند مرغ یکی از بدبوترین حیوانات جهان

1-گند مرغ (Stinkbird) 

این حیوان که به اسم گند مرغ شناخته شده است در زبان لاتین به دو نام "Stinkbird" و همچنین "hoatzin" معروف است که دارای غیر معمول ترین دستگاه گوارش در بین تمام حیوانات می باشد چرا که محل قرار گیری دستگاه گوارش آن در جای غیر عادی در بدنش(پشت روده) قرار گرفته است و آناتومی بدن آن همانند آناتومی گاو می باشد! این پرنده به عنوان یک حیوان گیاه خوار تایید شده است و گازهای تولیدی توسط آن از بد بو ترین ها می باشد که به همین دلیل این مرغ در لیست بدبوترین حیوانات جای دارد .

حیوانات بدبو

مورچه خوار جنوبی یکی ازبدبوترین حیوانات جهان

2-مورچه خوار جنوبی(The Southern Tamandua)

این مورچه خوار ، کوچکترین نوع از مورچه خواران می باشد که همانند گند مرغ توانایی تولید بوهای بد را دارد . به طور معمول با نگاه کردن به اندازه این مورچه خوار می توان درک کرد که حیوانات جنگل علاقمند به تبدیل آن به یک وعده غذایی هستند اما این حیوان به دلیل توانایی اش در راندن و دور کردن حیواناتی که می خواهند به او آسیب برسانند ، می تواند جان سالم به در ببرد . 

حیوانات بد بو

سوسک بمبار دیر یکی از بدبوترین حیوانات جهان

3- سوسک بمباردیر (The Bombardier Beetle)

این سوسک در مواقع حمله کردن دشمنانش یک ماده شیمیایی چسبناک که از ترکیب هیدروکونیون و هیدروژن پراکسید را تولید می کند که ترکیب این دو ماده شیمیایی می توانند بوی بسیار بد و ناخوشایندی را تولید کنند و دردناک تر از این مورد ، چسبناک بودن آن می باشد که باعث افزایش میزان ساعت ماندگاری این بوی بد در روی پوست می شود .این ماده چسبناک ، مکانیزم دفاعی این نوع سوسک در برابر حمله مهاجمانی که قصد جان آنرا دارند ، می باشد .

حیوانات بدبو

ولورین یکی از بدبوترین حیوانات جهان

4-ولورین(The Wolverine)

ولورین یکی از انواع راسوها می باشد که این حیوان به عنوان یک حیوان گشتخوار تایید شده است . شکل فیزیکی این حیوان کمی مانند گرگ ها و خرس ها می باشد ولی با این وجود او یک حیوان از انواع راسوها می باشد با این تفاوت که این حیوان برای مقابله با دیگر حیوانات بوی بد از خود ترشح نمی کند و در عوض از ترشحات قوی و زننده ایی از مقعد خود استفاده می کند که این ترشح می توانند نشان دهنده قلمرو او در برابر دیگر حیوانات باشد و همچنین می تواند سیگنال های جنسی را به جنس مخالف در فصول جفت گیری ، برساند .

حیوانات بد بو

مار موش یکی ازبدبوترین حیوانات جهان

5-مار موش خوار(Rat snake)

این مار به دلیل نیش ، چنبره زدن و بیرون آوردن زبانش بد بو نمی باشد و بد بویی آن کمی متفاوت است چرا که این مار برای دور کردن دشمنانش مجهز به غددی در مقعدش است که آنرا فعال می کند و بوی بدی را از خود منتشر می سازد و نتایج مشابه مانند نتایج بالا نیز در اطراف این مار ظاهر می شوند .شما شاید فکر کنید که این مار به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند دشمنان خود را از خودش دور سازد اما لازم است بدانید که ممکن است طول این مار به 8 فیت برسد .

حیوانات بد بو

پرنده هوپویی یکی از بدبوترین حیوانات جهان

6-پرنده ی هوپویی(The Hoopoe)

این پرنده نیز یکی از حیوانات بد بوی لیست ما می باشد که می تواند بوی بدی را از خودش تولید نماید و این بدین گونه است که وقتی حیوانی به آن نزدیک می شود ، غده ایی به نام "پرین" شروع به تولید ماده ایی شیمیایی با بویی بد می کند که باعث راندن آن حیوان می شود .  

 حیوانات بد بو

 شیطان تاسمانی یکی از بدبوترین حیوانات جهان

7-شیطان تاسمانی (The Tasmanian Devil)

در حقیقت این یک حیوان گوشت خوار با قیافه ترسناک که اغلب در جزایر استرالیا یافت می شود . زمانیکه این حیوان تحریک شود ، بوی بسیار بدی از خود تولید و منتشر می کند که باعث راندن مهاجمان از اطراف آن می شود که بوی بدی که توسط این حیوان منتشر می شود بسیار قوی است و به گونه ایی است که هیچ شکارچی نمی تواند به آنجا نزدیک شود . 

حیوانات بد بو

قاقم دورنگ راه راه یکی از بدبوترین حیوانات جهان

8-قاقم دورنگ راه راه(The Striped Polecat)

این حیوان نیز یکی دیگر از انواع راسوها همانند ولورین می باشد که دو رنگ است و همان گونه که ابتدای این جمله را خواندید می توان فهمید که این حیوان توانایی تولید بوی بد را دارد . این حیوان برای جلوگیری از آسیب دیدنش ، در مواقع ضروری از مقعدش بویی ناخوشایند تولید می کند که هیچ حیوانی نمی تواند تا نزدیکی های آن پیش برود .

حیوانات بد بو

گاو مشک یکی از بدبوترین حیوانات جهان

9-گاو مشک (The Musk Ox)

گاو مشک یکی دیگر از حیوانات است که به نوعی بوی بد تولید می کند و اینک در این حیوان با کمی تفاوت ! گاو مشک یکی از حیوانات وحشی است که ایستادگی در برابر آن کار بسیار سختی توسط حیوانات دیگر است . از این رو در فصل تابستان(فصل جفت گیری این حیوان) ماده ایی را در اطراف قلمرو خود برای جذب جنس مخالف ترشح می کند و به همین طریق در زمان جفت گیری هیچ حیوانی نمی تواند به قلمرو گاو مشک نزدیک شود و آسیب برساند .

بدبوترین حیوانات

راسو یکی از بدبوترین حیوانات جهان

10-راسو (The Skunk)

راسوها از بد بو ترین حیوانات در کره زمین هستند و این بوی بد به گونه ایی است که اگر شما پس از برخورد این بوی بد به لباستان ، به حمامبروید و با قوی ترین مواد شوینده آنرا بشویید ، باز هم بوی بدی در طی چند روز وجود خواهد داشت و سپس به مرور کاهش خواهد یافت . با این وجود در حدود 12 نوع راسو در کره زمین وجود دارند .

بدبوترین حیوانات

خرگوش دریایی یکی از بدبوترین حیوانات جهان

11-خرگوش دریایی(The Sea Hare)

انتشار بوی بد در دریا یا هوای آزاد بسیار متفاوت است و این به گونه ایی است وقتی این حیوان توسط سایر حیوانات در اعماق دریا تهدید می شود ، شروع به انتشار یک گاز آبی رنگ می کند که باعث مختل سازی اعصاب بویایی و بینایی حیوان حمله ور می شود و با این کار ساده می تواند جان سالم به در ببرد . با این وجود ، این نوع از حیوانات دریایی یکی از پرطرفدارترین غذاها جهت سرو در چین هستند و معمولا سرخ شده و با سس تند میل می نمایند . 

11 گونه از حیوانات جهان با شهرت بدبوترین حیوان

با بدبوترین حیوانات در جهان بیشتر آشنا شوید + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف