نمناک سبک زندگیکودک خطرات نگهداری از حیوانات خانگی برای کودکان
حیوانات خانگی ، خطرات حیوانات خانگی
زمانی که شما تصمصیم می گیرید که یک حیوان خانگی مثل سگ، گربه و یا هر حیوان دیگر داشته باشید، خوب است بدانید که برخی از این حیوانات می توانند ناقل بیماری به انسان ها باشند.

حیوانات خانگی سلامت ما را تهدید می کنند

نگهداری حیوانات خانگی برای بسیاری از خانواده ها یک سرگرمی دوست داشتنی است. به خصوص کوچکترها که معمولا ارتباط خوبی با حیوانات دارند.

بهتر است قبل از اینکه حیوانی را به درون حریم خصوصی خود راه دهید، درباره بیماری هایی که ممکن است توسط آن حیوان خانگی به شما منتقل شود، محققان هشدار داده اند تماس کودکان با حیوانات خانگی مشکلات تنفسی آنها را تشدید می کند.
آنها معتقدند وجود حیوانات خانگی مانند سگ و گربه و خرگوش سبب بروز آلرژی به ویژه مشکلات تنفسی می شود. ‏تماس با حیوانات خانگی و آلرژی های ناشی از این تماس، باعث افزایش تعداد افراد مبتلا به حساسیت های تنفسی در سراسر اروپا شده است. به طوری که تنها در کشور آلمان بیش از30 هزار کودک از چند ماهه تا شش ساله به مشکلات تنفسی دچار هستند.‏
طبق بررسی های جدید؛ تماس کودکان با سگ ها، مشکلات تنفسی و عفونتی را افزایش می دهد و کودکانی که با گربه، سگ و یا حتی اسب ها زندگی می کنند به تدریج دچار عفونت های گوش، آب ریزش بینی و سرفه می شوند.‏
بررسی ها نشان می دهد که تماس با سگ ها بیشتر از گربه ها به کودکان آسب می رساند و نمی توان نسبت به خانواده هایی که در منزل از سگ نگهداری می کنند، بی تفاوت بود.
سگ ها یکی از مهم ترین عوامل بروز مشکلات تنفسی هستند. موهای آنها به مجرای تنفسی وارد شده و می تواند در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد کند.

حیوانات خانگی

خطر حیوان خانگی برای کودک

بیماری های خطرناکی که از حیوانات خانگی به انسان منتقل می شود

سوال بسیار مهمی که درباره نگهداری حیوانات خانگی برای ما پیش می آید این است که واقعا بیماری های حیوانات می تواند انسان را بیمار کند؟

1. عفونت قارچی

عفونت قارچی می تواند از حیوانات به انسان منتقل شود. این عفونت به شدت مسری است. عامل عفونت قارچی می تواند ماه ها بدون میزبان زنده بماند تا زمانی که یک حیوان آن را جذب کند. این عفونت معمولا از حیوان به انسان انتقال می یابد.

2. کرم های لوله ای

کرم های لوله ای شایع ترین انگل های داخلی در گربه ها هستند. این کرم ها که شبیه به ماکارانی هستند تا 10 سانتی متر رشد می کنند. بچه گربه ها می توانند از طریق شیر مادر آلوده شوند. در حالی که گربه های مسن تر با خوردن جوندگان آلوده به کرم لوله ای آلوده می شوند. این کرم سالانه از طریق گربه ها، 10 هزار کودک را مبتلا می کند. بدترین حالت که ممکن است توسط این انگل به انسان وارد شود نابینا شدن انسان است.

3. کرم های هوک

کرم های هوک در پوشش روده سگ زندگی می کنند و عامل اصلی در خونریزی و مرگ در توله سگ ها هستند. تخم های این کرم در مدفوع حیوان یافت می شود و از طریق پوست می تواند جذب بدن شود. به همین خاطر سعی کنید در محیط باز با پای برهنه قدم نزنید.

4. بیماری Giardia

احتمال مبتلا شدن سگ ها به بیماری Giardia بیشتر از گربه های است. چون عامل بیماری Giardia در رودخانه و دریاچه ها زندگی می کند.

5. کمپیلوباکتر

کامپیلو باکتر شایع ترین بیماری اسهال در ایالات متحده است، که ممکن است از طریق بچه گربه، توله سگ، اسب ها، خرگوش ها، و پرندگان جوان منتشر شود. چون این باکتری میزبان خود را از میان حیوانات انتخاب می کند و سپس ممکن است از طریق این حیوانات به انسان منتقل شود.

خطرات نگهداری از حیوانات خانگی برای کودکان

خطرات نگهداری از حیوانات خانگی برای کودکان
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از اطلاعات -فردا / ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف