نمناک سرگرمیآیا میدانید این حیوانات مدال شجاعت گرفتند + تصاویر
حیوانات ، نیروی هوایی
در ادامه این مطلب با حیواناتی آشنا میشوید که به خاطر شجاعتشان مدال افتخار کسب کرده اند.

مدال شجاعت و افتخار برای حیوانات

این حیوانات که در این مطلب خواندنی با آنها آشنا می شوید در شرایط سخت جنگ های نظامی خوش درخشیدند و در نهایت مدال شجاعت از آن خود کرده اند.در جنگ جهانی دوم، ماریا دیکین، بنیانگذار خیریه حیوانات بیمار آنقدر تحت تاثیر مصایب و مشکلات حیوانات در دوران جنگ قرار گرفت که مدال دیکین را هم بنیان نهاد. این مدال معادل حیوانی صلیب ویکتوریاست، یک مدال شجاعت برنز که در سراسر جهان به عنوان پرافتخارترین مدالی شناخته می شود که به هر حیوانی در درگیری های نظامی داده می شود. سگ های پلیس، اسب ها و سگ های راهنمایی که کارهای شجاعانه و استثنایی غیرنظامی انجام می دهند هم می تواند باعث این مدال ارزشمند را دریافت کنند.

وینکی

در 23 فوریه 1942، بمب افکن بوفورت و خدمه اش به دردسر جدی افتادند. دشمن به هواپیمای آن ها در حال بازگشت از یک ماموریت در جنگ جهانی دوم در نروژ به شدت آسیب زد. اگرچه آن ها هم از حمله و هم از سانحه سقوط در اقیانوس جان سالم به در بردند، اما شانس آن ها برای زنده ماندن زیاد نبود.


آن ها جایی در دریای منجمد شمالی بودند و از نزدیک ترین پایگاه نیروی هوایی فاصله زیادی داشتند. وقتی خدمه متوجه شدند که رادیوی آن ها قطع شده تنها امیدشان به کبوتر پیام رسانی به نام وینکی بود. این پرنده آزاد شد و در آن شرایط بسیار سخت 200 کیلومتر بر فراز دریای شمال پرواز کرد.

وقتی وینکی خسته به خانه صاحبش رسید پر از روغن بود و هیچ پیامی همراه نداشت. اما این باعث نشد که نیروی هوایی ماموریت نجات خود را آغاز نکند. با محاسبه زمان فرود هواپیما، جهت باد، زمان رسیدن وینکی و اثر روغن روی سرعتش، موقعیت بمب افکن کشف شد و خدمه در عرض 15 دقیقه نجات یافتند. بدون پرواز این کبوتر همه آن ها قطعا جان خود را از دست می دادند. یک سال بعد وینکی اولین حیوانی شد که به او مدال دیکین دادند.
 
حیوانات 

دیزل 

شاید بهترین گیرنده مدال دیکین در این مطلب دیزل، سگ پلیس فرانسوی باشد! پنج روز بعد از حملات سال 2015 پاریس که در آن 130 نفر کشته شدند، این سگ بلژین شپرد در ماموریت دستگیری عامل مظنون به این قتل عام به کار گرفته شد. پلیس معتقد بود که او در آپارتمانی در حومه شمالی پاریس پنهان شده است. طی یک حمله دیزل هفت ساله برای بررسی به منطقه مورد نظر فرستاده شد.

او اولین اتاق را پاکسازی کرد. اما لحظه ای که وارد اتاق بعد شد، ناگهان پرید طوری که به نظر می رسید کسی را پیدا کرده است. پرش او باعث تیراندازی در اتاق شد و به طرز غم انگیزی دیزل از زخم های متعدد گلوله جان خود را از دست داد. عبدالحمید اباعود، تروریست مظنون هم در این حمله کشته شد. وقتی خبر مرگ دیزل پخش شد، افراد بسیاری درون و خارج فرانسه سوگوار شدند. حتی روسیه یک ژرمن شپرد نر به نام دوبرینیا فرستاد. در 15 دسامبر 2015 مدال دیکین به دیزل تعلق گرفت.
حیوانات
 

سیمون

در جنگ داخلی چین در سال 1949 یک کشتی بریتانیایی در حادثه یانگ تزه گرفتار شد. دراین حادثه 17 نفر از نیروی دریایی جان خود را از دست دادند و «سیمون» گربه کشتی به شدت آسیب دید. با این وجود سیمون به خدمات خود ارائه دارد و در نهایت توانست تنها گربه ای باشد که مدال شجاعت دیکین را کسب کرده است.

طی یک محاصره 101 روزه موش ها ذخیره مواد غذایی کشتی را تهدید می کردند. اما سیمون با ریشه کن کردن موش ها توانست مانع تلف شدن خدمه کشتی شود. بسیاری از ملوانان هم پس از اینکه شاهد مرگ همراهان خود بودند، حضور این گربه را تسلی بخش دیدند. وقتی نهایتا کشتی در یک نوامبر 1949 به پلیموث بازگشت، با سیمون مثل یک قهرمان رفتار شد. او سه هفته بعد در حالی که هنوز در قرنطینه بود از پای درآمد و با افتخارات نظامی خود به خاک سپرده شد.
حیوانات
 

پدی

پدی یک کبوتر ایرلندی بود. او برای خدمت در نیروی هوایی سلطنتی مثل هزاران کبوتر دیگر آموزش می دید. مهارت های پرواز پدی در حال خدمت در واحد نجات نیروی هوایی، مربی او را آنقدر تحت تاثیر قرار داد که در جنگ جهانی دوم به ارتش آمریکا واگذار شد تا به فرود تاریخی نورماندی کمک کند.

در عملیات ژوئن سال 1944 اطلاعات مهمی راجع به پیشرفت متفین به پدی سپرده شد. پدی در حال پرواز و حمل پیغام از شاهین های آلمانی فرار کرد و با وجود آب و هوای بد به پرواز خود ادامه داد. او پیام را تحویل داد در حالی که از همه کبوترانی که در این ماموریت بودند سریعتر عمل کرده بود. پدی به خاطر 730 کیلومتر پرواز از نورماندی تا انگلستان در کمتر از 5 ساعت مدال شجاعت دیکین گرفت. او بعد از جنگ به عنوان تنها دارنده مدال ایرلند شمالی به خانه خود بازگشت و تا زمان مرگش در 1954 به زندگی عادی خود ادامه داد.

حیوانات
 

خان

خان ژرمن شپردی متعلق به خانواده ریلتون بود. او در جنگ جهانی دوم به عنوان یک سگ کاشف مواد منفجره خدمت کرد. خان و مربی او «مولدون» با گردان شش کار می کردند تا نیروی های نازی را از جزیره والچرن بیرون بیندازند. مولدون زیر تیراندازی دشمن بود که قایقش واژگون شد و خودش و سگش را به آب انداخت. خان به سمت ساحل شنا کرد، ولی مولدون که شنا بلد نبود به دردسر بزرگی افتاد.


خان با وجود تیراندازی ها به سمت مولدون برگشت و او را از غرق شدن نجات داد و به خاطر این فداکاری در سال 1944 به او مدال دیکین داده شد. خوشبختانه خان و مولدون در ادامه جنگ جان سالم به در بردند. این سگ ژرمن شپرد به خانواده ریلتون برگردانده شد، اما برای رهبری برندگان مدال دیکین در یک نمایش دوباره با مولدون همراه شد. در این رژه، هری ریلتون پیوند قوی آن ها را دید و به مولدون اجازه داد خان را با خود به خانه ببرد. آن ها دیگر هرگز از هم جدا نشدند.
حیوانات
 

وریر

از بسیاری جهات، داستان وریر در تاریخ مدال دیکین منحصر به فرد است. او را به «اسبی که آلمانی ها نتوانستند بکشند» می شناسند و در چند نبرد خونین در جنگ جهانی اول رک ژنرال را پشت خود حمل می کرد. او پس از رسیدن به جبهه غربی در سال 1914 تمام مدت جنگ در در خط مقدم ماند و چهار سال خدمت کرد. او دوبار در اصطبل های محترق گیر افتاد. او از شلیک اسلحه ها و خمپاره ها جان سالم به در برد، زیر آوار ماند و در گل فرو رفت.

وریر بعد از جنگ به خانه اش بازگشت و در جزیره وایت با خانواده سیلی زندگی کرد تا اینکه در 32 سالگی مرد. شجاعت وریر مدت ها پیش از آغاز مدال دیکین اتفاق افتاد، اما او فراموش نشد. او در سال 2014 اولین اسب جنگی شد که مدال دیکین دریافت کرده است. سه اسب دیگر پلیس بودند. علاوه بر این وریر اولین مدال دیکین جنگ جهانی اول را دریافت کرد که به عنوان یادبودی برای تمام حیواناتی که در جنگ جهانی اول خدمت کردند به او اهدا شد.
 
حیوانات
 

لوکا

لوکا اولین سگ نظامی آمریکا بود که این جایزه اروپایی را دریافت کرد. او یک هیبرید ژرمن شپرد/بلژین مالینویز کاشف بمب بودکه یک بار به عراق و یک بار به افغانستان رفت. لوکا در دوران خدمتش در نیروی دریایی، 400 سرباز را هدایت کرد و هیچ یک از سربازان جان خود را بر اثر انفجار از دست ندادند. اما در آخرین ماموریتش در افغانستان در سال 2012، یک بمب موقت را شناسایی کرده بود که یک بمب دیگر زیر او منفجر شد.

لوکا در این انفجار زنده ماند، اما به شدت آسیب دید و سوخت. مربی او فورا او را به یک جای امن برد و سعی کرد پای آسیب دیده اش را ببندد و با اورژانس تماس گرفت. با وجود درمان های سریع یکی از پاهای جلوی او قطع و در نتیجه بازنشسته شد. او در طول خدمتش، نزدیک به 40 دستگاه انفجاری را کشف کرد. لوکا در سال 2016 به پاس جلوگیری از مرگ بسیاری از زنان و مردان نظامی مدال دیکین دریافت کرد.
حیوانات
 

گاندر

گاندر یک سگ نیوفاوندلند بزرگ بود. وقتی صاحبانش او را به تفنگداران سلطنتی کانادا دادند آن ها او را به عنوان یک حیوان خوش یمن پذیرفتند. اما خیلی زود گاندر ثابت کرد که چیزی بیش از عامل خوش شانسی برای یگان خود است. در سال 1941 و در جنگ جهانی دوم به تفنگداران سلطنتی دستور داده شد که از جزیره هنگ کنگ در مقابل ژاپنی ها حفاظت کنند. گاندر هم با سربازان رفت و شجاعت خودش را در این نبرد نشان داد.

او دو بار شجاعانه به دشمن حمله کرد. اولین بار وقتی سربازان ژاپنی در ساحل جزیره فرود آمدند. دومین بار وقتی نیروهای دشمن به سربازان زخمی کانادایی نزدیک شدند آن ها را عقب نشاند. سومین عمل قهرمانانه او به قیمت جانش تمام شد. در نبرد لی مون، یک نارنجک به سمت پیاده نظام ها پرتاب شد. گاندر شجاع نارنجک را با دهانش گرفت و از آن دور کرد و جان سربازان را نجات داد. متاسفانه، گاندر فداکار در این انفجار جان خود را از دست داد. او در سال 2000 مدال شجاعت دیکین را دریافت کرد و اولین حیوانی شد که از کانادا این مدال را گرفته است.
 
حیوانات
 

راسل

در حمله 11 سپتامبر مایکل هینگسون در طبقه هفتاد و هشتم برج شمالی بود. این موقعیت حتی برای کسانی که سالم بودند هم به اندازه کافی کشنده بود، چه برسد به هینگسون که نابینا بود و تنها سگ راهنمایش، راسل بود که می توانست به او کمک کند. این سگ لابرادور زرد صاحبش و 30 نفر دیگر را بیش از 1000 پله به پایین هدایت کرد و هینگسون را به ایستگاه مترو رساند.

هنگام خروج آن ها برج جنوبی در حال فروریختن بود با این حال راسل از سر و صدا و آواری که به او برخورد می کرد نترسید و به کار خود ادامه داد. راسل جایزه سال سگ قهرمان آمریکایی را در سال 2011 و مدال شجاعت دیکین را به خاطر عملکرد فوق العاده اش با وجود شرایط سخت دریافت کرد. مدال او با سگ راهنمای دیگری که مالکش را از این برج ها نجات داد مشترک بود. هر دو سگ راهنمای نابینایان بودند.

حیوانات

این حیوانات مدال شجاعت گرفتند + تصاویر

این حیوانات مدال شجاعت گرفتند + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف