نمناک سرگرمیآیا میدانید حقایق باورنکردنی از حیوانات که تابحال نمی دانستید!
حیوانات ، آتش سوزی
در این مطلب حقایق باورنکردنی درباره دنیای حیوانات را می خوانید که حتی دانشمندان را شگفت زده می کند. بعد از آن، متوجه می شوید که دنیای حیوانات واقعا چقدر متنوع و شگفت انگیز است.

واقعیت هایی از حیوانات که کسی به ما نگفته بود

دنیای حیوانات چنان عجیب و پر رمز و راز است که شاید هیچوقت آنطور که باید به آن ها پی نبرید،اگر معلمان زیست شناسی به دانش آموزان درباره این حیوانات و عادات عجیب و غریبشان می گفتند، هیچکس سر کلاسشان غیبت نمی کرد.

در این مطلب حقایق باورنکردنی درباره دنیای حیوانات را می خوانید که حتی دانشمندان را شگفت زده می کند. بعد از آن، متوجه می شوید که دنیای حیوانات واقعا چقدر متنوع و شگفت انگیز است.

قرقی ها علف ها را به آتش می کشند تا جوندگان را مجبور کنند از سوراخ هایشان بیرون بیایند،باور کنید یا نه، پرندگان مسئول برخی آتش سوزی های گسترده در طبیعت هستند. جانورشناسان استرالیا شاهد بوده اند که قرقی ها و سایر پرندگان شکارچی، تکه چوب های محترق را با پنجه هایشان حمل می کنند و سپس روی علف های خشک می اندازند تا آتش به پا کنند و با این کار جوندگان را مجبور می کنند از سوراخ هایشان بیرون بیایند.


حقایق جالب از حیوانات

قورباغه ای که کاملا خودش را منجمد می کند

قورباغه جنگلی آلاسکا شش تا هفت ماه به معنای واقعی کلمه یخ می زند. وقتی سرما می آید و بدنش را با یخ می پوشاند، شش ها و قلب از کار می افتد و جریان خون متوقف می شود. آن ها با استفاده از مواد ضدانجمادی که دارند، نقطه انجماد خون و سایر جریان های زیستی خود را پایین می آورند که به زنده ماندن آن ها هنگام انجماد کمک می کند. به محض اینکه بهار می شود، قورباغه دوباره بیدار شده و به زندگی خود ادامه می دهد.


حقایق جالب از حیوانات

یک ماهی که لانه های کاملا هندسی می سازد

این طرح های هندسی اسرارآمیز در کف اقیانوس آرام اثر ماهی پوفر خال سفید هستند. این طرح های زیبا برای جمع آوری ذرات ماسه ای نرم از جریان آب و کمک به بقا در محیط اقیانوس ایجاد می شوند.


حقایق جالب از حیوانات

نوارهای گورخر برای استتار نیستند

دانشمندان دریافته اند که نوار های سیاه و سفید گورخر برای استتار استفاده نمی شوند بلکه ابزاری برای مبارزه با مگس ها هستند. نوار های باریک بدن گورخر به دلیل امواج نوری که از پوست حیوان بازتاب می شود برای حشرات جذاب نیستند.


حقایق جالب از حیوانات

الکل به ماهی ها کمک می کند در زمستان های سخت زنده بمانند

وقتی ماهی گلدفیش سرما را حس می کند، بدنش اتانول تولید می کند. پروتئین های خاصی در ماهی اسید لاکتیک را به الکل تبدیل می کنند. غلظت بالای اتانول، غشای سلولی نازک ماهی را از گسستن حتی در آب منجمد حفظ می کند.


حقایق جالب از حیوانات

این کوسه بزرگ آسیبی به شما نمی زند

کوسه آسوده دومین ماهی بزرگ دنیا بعد از کوسه نهنگ است. هرچند به نظر می رسد این کوسه های غول پیکر، ماهی های بزرگ و حتی انسان را ببلعند، اما در واقع اصلا خطرناک نیستند، چون فقط پلانکتون می خورند.


حقایق جالب از حیوانات

اژد های کومودو بسیار ضعیف است

اژد های کومودو علیرغم ظاهر ترسناک و این حقیقت که بزرگترین مارمولک روی زمین است، حتی از یک گربه خانگی هم ضعیف تر است؛ و اگر بخواهد کسی را گاز بگیرد احتمالا فک و جمجمه خودش آسیب می بیند. با این حال این اژد های بزرگ هنوز خطرناک است، چون با استفاده از بزاق سمی خود شکار می کند.


حقایق جالب از حیوانات

سلطان شاه ماهی ها یک ماهی فوق العاده بزرگ است

این هیولای دریایی چند سال پیش در نزدیکی جزیره سانتا کاتالینا پیدا شد. این ماهی باورنکردنی که سلطان شاه ماهی ها نام دارد، 5.5 متر طول داشته و به عنوان طولانی ترین ماهی استخوان دار زنده در رکورد های گینس ثبت شده است. رکورد بزرگترین ماهی 11 متر است.


حقایق جالب از حیوانات

اثر انگشت کوالا شبیه اثر انگشت انسان است

محققان استرالیایی دریافته اند که اثر انگشت کوالا ها شبیه انسان است. آنقدر شبیه که حتی کارشناسان به زحمت می توانند آن ها را تشخیص دهند.


حقایق جالب از حیوانات

دانستنی های جالب و عجیب از حیوانات

حقایق باورنکردنی از حیوانات که تابحال نمی دانستید!
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 44
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 42 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف