نمناک سرگرمیآیا میدانید آیا میدانید اگر گاو نبود چه اتفاقی می افتاد؟
حیوان گاو ، نبودن حیوانات گاو
گوشت حیوان گاو در ایالات متحده یک صنعت 88 میلیارد دلاری را تشکیل می دهد، اگر گاوها نبودند یقینا زمین به سیاره گیاه خواران تبدیل نمی شد.

نبودن حیوان گاو باعث بروز چه چیزی می شود؟

احتمالا اگر گاوها نبودند به محیط زیست آسیب زیادی وارد نمی شد. گاوها مهمترین منتشر کننده گاز متان هستند؛ گازی که 10 درصد از ترکیب گازهای گلخانه ای را در ایالات متحده تشکیل می دهد و تاثیر آن بر تغییرات اقلیمی، 25 برابر دی اکسید کربن است.
همچنین این جانوران بسیاری از منابعی را مصرف می کنند که می توان ذخیره نمود یا به مصارف بهتر رسانید:تولید یک همبرگر تقریبا 100 گرمی برابر است با مصرف حدود 3 کیلوگرم خوراک و 200 لیتر آب و البته استفاده از 7 متر مربع زمین و 261 کیلوکالری انرژی!

 

حیوان گاو

با نبودن گاو چه می شود


نبودن گاو به معنای نبودن بزرگ ترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای است؛ اما با این وجود حذف آن به منزله یک نوش دارو برای مشکلات زیست محیطی این سیاره نیست. یافتن جایگزین مناسبی برای این حیوان برای مصارف غذایی آسان نیست و نبودن آن ممکن است جهان را با خطر گرسنگی روبرو کند.
بر اساس گزارش موسسه تحقیقات غذایی اگر بزرگ ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان حتی مصرف گوشت خود را به نصف برسانند، تعداد کودکان دچار سوء تغذیه در سراسر جهان تنها 2 درصد کاهش خواهد یافت.

 

حیوان گاو

با نبودن گاو چه می شود

 

اکوسیستم های ارزشمند به عنوان چراگاه نابود نمی شوند و از آنجایی که معمولا زمین هایی که به عنوان چراگاه استفاده می شوند برای کشاورزی مناسب نیستند، نگهداری از گاوها منجر به کاهش محصولات کشاورزی نمی شود؛ همچنین یقینا حذف این حیوان اثرات اقتصادی مهمی به دنبال خواهد داشت:گوشت گاو در ایالات متحده یک صنعت 88 میلیارد دلاری را تشکیل می دهد!
اگر گاوها نبودند یقینا زمین به سیاره گیاه خواران تبدیل نمی شد؛ در سال 2013 هر آمریکایی به اندازه 2 برابر گوشت گاو، مرغ مصرف کرده است.

آیا میدانید اگر گاو نبود چه اتفاقی می افتاد؟

آیا میدانید اگر گاو نبود چه اتفاقی می افتاد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از آخرین خبر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف