نمناک دنیای مددکوراسیون منزل چگونه خاص ترین کلکسیون را در خانه داشته باشیم؟
کلکسیون ، کلکسیون خانه
اگر دوست دارید که منزلتان را سبک کلکسیونرها طراحی کنید ما در این مطلب ایده هایی برای خاص تر شدن کلکسیون را به شما معرفی میکنیم.

طراحی منزل به سبک کلکسیونرها

داشتن یک کلکسیون در خانه کار دشواری نیست فقط کافی است کمی سلیقه و حوصله به خرج دهید تا بتوانید خاص ترین کلکسیون دنیا را در خانه تان داشته باشید . برای اینکه یک فضا برای کلکسیون های خود داشته باشید، می توانید یک دیوار بزرگ را به این کار اختصاص دهید و در طول زمان آن را با کلکسیون های خود پر کنید.
کلکسیون شما میتواند کلکسیونی از انواع قاب ها ، بشقاب ها , لوازم خانه و یا هر چیز دیگری که شما فکرش را میکنید باشد . اگر علاقه به وسیله خاصی دارید میتوانید زیباترین کلکسیون را در خانه تان داشته باشید به شرطی که اصول کلکسیونرها را رعایت کنید.
تشخیص اینکه بعضی از دکوراسیون ها طبق چه اصولی طراحی شده اند راحت است، ولی در طراحی کلکسیونری و جمع آوری وسایل از جاهای مختلف، هیچ طراحی از پیش تعیین شده ای وجود ندارد. در این نوع طراحی به هم ریخته، ولی هنرمندانه شما می توانید خانه خود را با وسایلی که دوست دارید و احتمالا به مرور زمان و شاید در سفرها و بازدیدهای مختلف جمع آوری کرده اید، پر کنید!
 
قطعا طراحی توسط این کلکسیون ها خیلی متعارف یا تکراری نیست؛ برای همین به خاص تر شدن دکوراسیون خانه کمک می کند. ممکن است بعضی از شما کلکسیونی نداشته باشید، ولی دوست داشته باشید که در طراحی منزل خود بخشی را به شکل خانه کلکسیونرها تزیین کنید. اما چگونه این طراحی را در خانه خود اجرا کنیم؟ در ادامه مطلب سعی می کنیم ایده هایی را برای این منظور به شما پیشنهاد دهیم.

ایده هایی برای خاص تر شدن کلکسیون خانه

چگونه به سادگی یک کلکسیون ایجاد کنیم؟

برای اینکه یک فضا برای کلکسیون های خود داشته باشید، می توانید یک دیوار بزرگ را به این کار اختصاص دهید و در طول زمان آن را با کلکسیون های خود پر کنید؛ مثلا برای کلکسیون تابلوهای نقاشی می توانید به این ترتیب عمل کنید که ابتدا اندازه دیوار را برآورد کنید و بعد بزرگ ترین تابلو را در وسط آن قرار دهید و سپس بقیه آنها را به مرور زمان در ستون های مختلف در کنار هم آویزان کنید.

به این ترتیب در ابتدا که فضاهای خالی دیوار زیاد است، زیبایی خودش را دارد و کم کم با تغییرات ایجاد شده تنوع هم در کارتان دیده می شود.

بشقاب یا قاب برای دیوار!

یکی از ایده های قشنگ برای این کار، کلکسیونی از انواع بشقاب هاست! شما می توانید تعدادی بشقاب در ابعاد و اندازه های مختلف و با طرح و رنگ های متفاوت جمع آوری کرده و آنها را در کنار هم به دیوار متصل کنید؛ مثلا اگر قسمتی از خانه شما دکوراسیون قدیمی و سنتی دارد، استفاده از بشقاب هایی با طرح های قدیمی تر مثل میناکاری پیشنهاد خوبی است!
همچنین می توانید تعدادی قاب عکس کلاسیک را کنار هم به دیوار آویزان کنید و اگر خواستید در بعضی از آنها عکس بگذارید یا همه آنها را فقط برای تزیین دیوار، خالی بگذارید.
 
خاص ترین کلکسیون

کیکسیونی از بشقاب


کلکسیونی از نور

یک ایده جدید دیگر برای کلکسیونی کردن دکوراسیون داخلی لوستر است. احتمالا این نوع طراحی را بیشتر در کافه ها دیده اید، ولی شاید بتوان برای بعضی قسمت های خانه هم از آن استفاده کرد؛ مثلا در اتاقی مثل نشیمن یا کتابخانه با دکوراسیون مدرن می توانید تعدادی لوستر با اشکال مختلف آویزان کنید. این پیشنهاد برای فضاهایی که نور بیشتری لازم دارد هم کاربردی است.

 
کلکسیون قاب پروانه

پیشنهاد دیگری برای ایجاد دکوراسیون کلکسیونی، استفاده از پروانه های خشک شده است. برای این منظور در بازار تابلوهایی از این پروانه ها پیدا می شود که تعدادی از آنها را در شکل ها و اندازه های مختلف در یک قاب جمع آوری کرده است. شما می توانید یک یا چند قاب را روی دیواری مثل راهروی اتاق ها نصب کنید و این قسمت خانه خود را به این کلکسیون اختصاص دهید.
 
خاص ترین کلکسیون

کلکسیونی از قاب پروانه


می توانید کلکسیونر باشید!

ممکن است اکثر شما صرفا یک کلکسیونر نباشید، ولی به داشتن کلکسیون علاقه داشته باشید. درواقع بسیاری از ما به این منظور به این موضوع نگاه نکرده ایم و گرنه احتمالا خیلی از وسایل هستند که از قدیم به دلایل مختلفی جمع آوری کرده ایم یا حتی مثلا از گذشته برای مان به یادگار مانده؛ مثلا رادیوی قدیمی، اتوهای ذغالی، ساعت دیواری و خیلی وسایل دیگری که در گذشته جنبه استفاده و کاربردی داشته اند و الان می توانند برای تزیین در دکوراسیون خانه ها استفاده شوند.

به همین دلیل کلکسیونی از رادیوهای مختلف که در دوره های متفاوت استفاده داشته می تواند برای قسمتی از خانه شما که چیدمان سنتی دارد، جذاب باشد!
 
دیوار مطالعه
 
خاص ترین کلکسیون

دیوار مطالعه یکی از کلکسیون های خاص دنیاست

افراد بسیاری هستند که به جمع آوری مجلات، ژورنال ها یا روزنامه هایی که مطالعه می کنند علاقه زیادی دارند یا خیلی ها در زمان های مختلف تمبرهای آن دوره را نگهداری کرده و درواقع کلکسیونی برای خود درست می کنند. ایده ای دیگر برای این کلکسیون ها که می تواند خاص تر باشد، این است که روی یک دیوار این روزنامه ها یا صفحات مجله را چسباند و به مرور زمان به آن اضافه کرد. با این کار افرادی که به خانه شما می آیند را هم به مشاهده کلکسیون خود دعوت می کنید!

چگونه خاص ترین کلکسیون را در خانه داشته باشیم؟

چگونه خاص ترین کلکسیون را در خانه داشته باشیم؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از وب سایت چیدانه / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف