نمناک ورزشفوتبال زمانی که دختر ها دست از سر علی پروین بر نمیداشتند
علی پروین ، مادر علی پروین
مادر علی پروین از خوشگلی زیاد و خاطر خواه های زیادتر علی پروین گفته که خیلی جالب است و همینطور علی پروین از خاطرات مادرش مختصر تعریف کرده.

خاطرات باحال از مادر علی پروین

علی پروین هنوز یاد ایام شباب در کنار مادرش هست.روزهایی که حالا خاطرات غبارگرفته شده اند و لحظه به لحظه از امروز دور و دورتر می شوند؛

پیرزن همیشه چادرش رو می پیچید دورش . یه جوری که فقط نوک دماغش پیدا بود. یه سماور قدیمی ذغالی داشت و همیشه چاییش دم بود. همه که جمع می شدن تو خونه هم از سر جاش تکون نمی خورد. می نشست پای نماز، دعاش و چاییش رو تو نعلبکی می خورد. بچه ها بعضی وقتا به زور بلندش می کردن که یه قری بده ، از همون زیر چادر دستش رو در می اورد و یه تکونی می داد ، بعد عذاب وجدان می گرفت که نکنه گناه کرده باشه. دعاش خیر بود. هر بار می گفتم مامان نصرت یه دعا کن مردیم از بی پولی ، یه پولی چیزی برسه، ردخور نداشت. الان این همه سال شده که رفته . ماهی 2 بار نرم سر خاکش یه ذره حرف تند بارش نکنم و کلی خاطره هام رو زنده نکنم به قرآن حالم بد می شه. هروقت می خورم به بی پولی می رم سر خاکش می گم مامان نصرت ، بابا«...» قدیما بودی یه دعایی می کردی ، خدا یه پولی می رسوند. حالا از اون دنیا یه سفارشی بکن. ولی خیلی باحال بود ، هرچی بهش می گفتم رو مثل خودم جواب می داد. برکت خونه بود . حیف.

 

مادر علی پروین

علی پروین و مادرش

 

مصاحبه مامان نصرت،در دل خود حرف ها دارد،آش در هم جوشی از عشق و علاقه و نگرانی درباره جوان چشم تیله ای.

عشق سلطان به مادری که سال هاست از دنیا رفته...

مامان نصرت می گفت:«تمام بچه هایم یک طرف، علی یک طرف؛ از بس که شیطان است. برادر و خواهرهایش در 18ماهگی شروع به راه رفتن کردند ولی علی در 14ماهگی....». علی زاغی بچه زرنگی بود؛ پسر ریزه میزه و تپلی که مدام توی کوچه و بازار مشغول بازی بود. علی پروین هنوز هم وقتی می خواهد قسم بخورد، می گوید:«به جون مامان نصرت...».

علی پروین ، خاطرات جالب مادر علی پروین

زمانی که دختر ها دست از سر علی پروین بر نمیداشتند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 18
برگرفته از کاپ -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 16 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف