دیگران چه می خوانند..؟
نمناک ورزشفوتبال زمانی که دختر ها دست از سر علی پروین بر نمیداشتند
علی پروین ، مادر علی پروین
مادر علی پروین از خوشگلی زیاد و خاطر خواه های زیادتر علی پروین گفته که خیلی جالب است و همینطور علی پروین از خاطرات مادرش مختصر تعریف کرده.
بازدید : 3,321 نفر

خاطرات باحال از مادر علی پروین

علی پروین هنوز یاد ایام شباب در کنار مادرش هست.روزهایی که حالا خاطرات غبارگرفته شده اند و لحظه به لحظه از امروز دور و دورتر می شوند؛

پیرزن همیشه چادرش رو می پیچید دورش . یه جوری که فقط نوک دماغش پیدا بود. یه سماور قدیمی ذغالی داشت و همیشه چاییش دم بود. همه که جمع می شدن تو خونه هم از سر جاش تکون نمی خورد. می نشست پای نماز، دعاش و چاییش رو تو نعلبکی می خورد. بچه ها بعضی وقتا به زور بلندش می کردن که یه قری بده ، از همون زیر چادر دستش رو در می اورد و یه تکونی می داد ، بعد عذاب وجدان می گرفت که نکنه گناه کرده باشه. دعاش خیر بود. هر بار می گفتم مامان نصرت یه دعا کن مردیم از بی پولی ، یه پولی چیزی برسه، ردخور نداشت. الان این همه سال شده که رفته . ماهی 2 بار نرم سر خاکش یه ذره حرف تند بارش نکنم و کلی خاطره هام رو زنده نکنم به قرآن حالم بد می شه. هروقت می خورم به بی پولی می رم سر خاکش می گم مامان نصرت ، بابا«...» قدیما بودی یه دعایی می کردی ، خدا یه پولی می رسوند. حالا از اون دنیا یه سفارشی بکن. ولی خیلی باحال بود ، هرچی بهش می گفتم رو مثل خودم جواب می داد. برکت خونه بود . حیف.

 

مادر علی پروین

علی پروین و مادرش

 

مصاحبه مامان نصرت،در دل خود حرف ها دارد،آش در هم جوشی از عشق و علاقه و نگرانی درباره جوان چشم تیله ای.

عشق سلطان به مادری که سال هاست از دنیا رفته...

مامان نصرت می گفت:«تمام بچه هایم یک طرف، علی یک طرف؛ از بس که شیطان است. برادر و خواهرهایش در 18ماهگی شروع به راه رفتن کردند ولی علی در 14ماهگی....». علی زاغی بچه زرنگی بود؛ پسر ریزه میزه و تپلی که مدام توی کوچه و بازار مشغول بازی بود. علی پروین هنوز هم وقتی می خواهد قسم بخورد، می گوید:«به جون مامان نصرت...».

علی پروین ، خاطرات جالب مادر علی پروین

زمانی که دختر ها دست از سر علی پروین بر نمیداشتند
4.417
برگرفته از کاپ -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 15 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف