نمناک سبک زندگیموفقیت فرمول ساده اعتماد به نفس خانم ها و آقایان
اعتماد به نفس ، افزایش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس بالا در هر فردی لازم است. خانم ها بیشتر از آقایان با مشکل کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند به همین دلیل راههای تقویت و افزایش اعتماد به نفس خانم ها و آقایان کمی متفاوت است.
بازدید : 161,785 نفر

روش افزایش اعتماد به نفس خانم ها

 اکثر خانم ها با توجه به توانایی های بارز و چهره ی زیبایی که دارند، از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند و این سدی محکم در برابر پیشرفت آنهاست. برای افزایش اعتماد به نفس نیاز به انجام کارهای سخت و پیچیده نیست و با دانستن راههای ساده برای تقویت اعتماد به نفس می توانید یک فرد موفق با اعتماد به نفس بالا باشید.

1. پوست خود را زیباتر کنید.


چهار نقطه روی صورت هست که می تواند کل صورت شما را بهتر نشان دهد. گوشه های داخلی تیره چشم ها، گوشه های خارجی چشم ها، دو طرف بینی و دو طرف دهان. روی این قسمت ها کرم پودر بمالید.

2. تماس چشمی برقرار کنید.


وقتی با کسی حرف می زنید، در چشم او نگاه کنید. این کار عادت افرادی با اعتماد به نفس بسیار بالاست.


3. راست بایستید.


مهم نیست هیکل شما چطور باشد، بلکه باید اعتماد به نفس داشته باشید. سعی کنید نافتان را به سمت ستون فقراتتان عقب ببرید، شانه هایتان را عقب داده و سینه را به جلو بدهید. راست ایستادن را اینگونه تمرین کنید.

افزایش اعتماد به نفس خانم ها

راههای ساده برای افزایش اعتماد به نفس خانم ها

4. به پوستتان رنگ بدهید.


اگر پوستتان خیلی رنگ پریده است با کرم های برنزه ظاهر سالمتری به خود بدهید (هرچند که برنزه کردن واقعی درست نقطه مخالف سلامتی است). مالیدن چند قطره کرم برنزه به همراه کرم مرطوب کننده به پوست شما رنگ بیشتری می دهد.

5. کیف پول خود را مرتب و تمیز کنید.


هر هفته زمانی را صرف تمیز کردن کیف پول خود کنید. رسیدها، کارت ویزیت ها و تکه کاغذها را دور بیندازید. مرتب کردن و مدیریت کردن چیزهای کوچک و مهم می تواند به شما کمک کند که احساس کنید کنترل زندگی خود را در دست دارید.

6. احساس کنید که یک سایز کم کرده اید.


خانم هایی که عطرهایی با طعم گل و ادویه به خود می زنند، لاغرتر از آنچه هستند به نظر می رسند.

7. از آینه دوری کنید.


وقتی خانم ها زمان زیادی را صرف ظاهر خود می کنند و به چیزهای دیگر رسیدگی نمی کنند، کمتر خوشحال هستند.  افراط در رسیدن به ظاهرتان، حواس شما را از جنبه های دیگر زندگی پرت می کند.

8. آراسته باشید.


تحقیقات نشان داده اند که خانم هایی که آراسته هستند، اعتماد به نفس بیشتری دارند.
 

9. قوز نکنید.


این کار را فقط جهت درست کردن نحوه نشستن یا پشت درد انجام ندهید. طبق پژوهشی در دانشگاه دولتی اوهایو، خم شدن و قوز کردن به روی میز باعث می شود که افکار مثبت کمتری درباره خودتان داشته باشید.

10. عرق نکنید.


افرادی که به شدت دچار تعریق کف دست یا زیربغل یا فرق سر هستند می توانند نزد پزشک رفته و تزریق بوتاکس انجام دهند. بدین ترتیب بدون آنکه از دست دادن با کسی ترس داشته باشید، احساس هزاران بار بهتری خواهید داشت.

راههایی برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس

علاوه بر انچه خواندید، راه و روش هایی کلی وجود دارد که افراد در سنین مختلف می توانند با استفاده از انها اعتماد به نفسشان را تقویت کنند.

 موسیقی نشاط بخش گوش دهید

قبل از اینکه شب در مهمانی شرکت کنید، یا قبل از یک امتحان یا جلسه مهم، قبل از هر چیزی که ممکن است اعتمادبه نفستان را کمی سست کند، می توانید از موسیقی بعنوان انگیزه برای تقویت روحیه استفاده کنید.

 افزایش اعتماد به نفس

روش تقویت و  افزایش اعتماد به نفس 

  یک چیز جدید امتحان کنید.
 
 وقتی پا را از منطقه آرامشتان بیرون می گذارید و چیزی را امتحان می کنید که قبلاً نکرده بودید، نه تنها خودتان را وارد یک چالش می کنید بلکه محدوده های خود و اعتمادتان به توانایی های خود را گسترش می دهید. با امتحان کردن یک چیز تازه می توانید از ترس هایتان کم کنید و زندگی با موانع و محدودیت های کمتر داشته باشید.
 
 برای انجام یک کار جدید نقشه بکشید و بعد آن را دنبال کنید.
 
 این یکی از مهمترین و موثرترین راه های ایجاد اعتمادبه نفس دائم است. وقتی تصمیم می گیرید کاری انجام دهید و از آن عقب نمی کشید و آن را پیش می برید، خودتان به خودتان ثابت می کنید و اینجاست که اعتمادبه نفستان بالا می رود.
 
  از مدیتیشن استفاده کنید.
 
 مدیتیشن راهی عالی برای از بین بردن افکار منفی و دست یافتن به افکار مثبت است.
 
  ورزش کنید.
 
این مورد اثری عمیق بر اعتمادبه نفس دارد. ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا می برد و موادشیمیایی مختلفی تولید می کند-مثل تستوسترون و اندورفین-که حالت مثبت تری به شما می دهد. به نظر می رسد ورزش به طور اتوماتیک وار اعتمادبه نفس افراد را بالا می برد و رویکرد شما را نسبت به زندگی تغییر می دهد. علاوه بر آن فرم و شکل بهتری به اندام شما می دهد که راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه نفس است.
 
 با یک ترس روبه رو شوید.
 
این مورد اصلاً آسان نیست. اما پاداش خیلی خوبی به همراه دارد. اگر با یک ترس روبه رو شوید، اعتمادبه نفستان 10 قدم بالاتر می رود. و هربار که با یک ترس روبه رو می شوید آرام آرام متوجه می شوید که ضرب المثل قدیمی "از هیچ چیز به اندازه ترس نباید ترسید" فقط یک کلیشه توخالی است.
 
چیزی نو خلق کنید.
 
همه انسان ها خلاق هستند. اما پس کودکی و نوجوانی این مسئله گاهی فراموش می شود. کشف دوباره خلاقیت هایتان راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه نفستان است. خلق یک چیز جدید راهی عالی است اما همیشه هم آسان نیست. اما وقتی کارتان تمام شد نه تنها احساسی عالی نسبت به خودتان پیدا می کنید، بلکه بعضی اوقات قسمت های جدیدی از خودتان که قبلاً می شناختید را دوباره کشف می کنید. خلاق بودن راهی عالی برای شناختن خودتان و توانایی های پنهانتان است.
  
تا زمانیکه اعتمادبه نفس پیدا نکرده اید وانمود کنید که دارید.
 
 یک راه برای بیرون آمدن از محدودیت هایی که برای خودتان درست کردید این است که یک قدم بیرون از منطقه آرامشتان بگذارید. ممکن است غیرعملی به نظر برسد. انگار فقط به خودتان دروغ می گویید اما موضوع همین است. این راهکار کاملاً عملی است. اگر احساس اعتماد نمی کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی هایتان کاملاً مطمئنید و بنابر آن رفتار کنید. خیلی زود می بینید که احساس اعتمادبه نفس می کنید، اعتمادبه نفس واقعی.
  
از محیطتان استفاده کنید.
 
 یک راه موثر برای تغییر خودتان این است که محیطتان را برحسب آن کسی که دوست دارید باشید تغییر دهید. اگر می خواهید اعتمادبه نفس بیشتری داشته باشید، زندگینامه های افراد بااعتمادبه نفس را مطالعه کنید، موسیقی که گوش می دهید را از موسیقی های افسرده کننده به انرژی بخش تغییر دهید و سعی کنید با کسانی رفت وآمد کنید که اعتمادبه نفس بالایی دارند.
 
از قوه تخیلتان استفاده کنید.
 
 ذهن شما ابزاری بسیار قدرتمند است. وقتی یاد بگیرید چطور از تخیلتان به طریقی مثبت استفاده کنید، می توانید با کمک آن اعتمادبه نفستان را بالا ببرید. یک راه برای آن تجسم سازی است.
 تصور کنید که جلسه ای مهم پیش رو دارید. پیش خود تجسم کنید که چقدر همه چیز خوب پیش می رود-همه چیز را بشنوید و ببینید-و چقدر حس خوبی در آن جلسه دارید. خودتان را در حال لبخند زدن تجسم کنید که اوقات خوشی را می گذرانید. نتیجه مثبت و عالی جلسه را در ذهنتان مجسم کنید. بعد تجسم کنید که جلسه با نتیجه دلخواه شما به پایان رسیده است. این روش واقعاً موثر است و قبل از پا نهادن به جلسه روحیه ای عالی به شما می دهد.
 اگر برای اینکه خودتان را بااعتمادبه نفس تجسم کنید مشکل دارید، می توانید کس دیگری را تقلید کنید. یک فرد بااعتمادبه نفس کنار خودتان پیدا کنید-مثلاً یک ورزشکار، هنرپیشه یا حتی یک از آشنایان-و از او تقلید کنید. ببینید چطور راه می رود، حرف می زند و حرکت می کند. بعد رفتارهای او را در تجسم سازیتان تقلید کنید.
 
 از بدنتان استفاده کنید.
 
اگر پایتان را مدام عصبی تکان دهید، کم کم احساس اضطراب و نگرانی خواهید کرد. اگر ارام تر راه بروید، کم کم ریلکس تر خواهید شد. برای اینکه اعتمادبه نفس بیشتری احساس کنید، از بدنتان استفاده کنید. به طریقی مطمئن تر راه بروید، بنشینید و بلند شوید. اگر نمی دانید چه باید بکنید از نکته بالا کمک بگیرید. از افراد دوروبرتان که اعتمادبه نفس خوبی دارند تقلید کنید.
 
 ذهنتان را از خاطرات مثبت پُر کنید.
 
 این یک عادت شایع است که قبل از اینکه بخواهید کار مهمی انجام دهید، شکست های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می کنند. این عادت را از بین ببرید و سعی کنید برای یک تا دو دقیقه هم که شده همیشه ذهنتان را از خاطرات مثبت، دستاوردهای مهم و تجربیات خوبتان پر کنید. ما معمولاً این کارهای مثبت را فراموش می کنیم و روی خاطرات بد و منفی تمرکز می کنیم. اما همه چیز به خودتان بستگی دارد. و محصول انتخابتان عاملی است که سطح اعتمادبه نفستان را تعیین می کند.
 
 به آینده فکر کنید.
 
 یک راه عالی برای پیش رو قرار دادن همه چیز و تعیین اینکه اتفاقات روز چطور بر اعتمادبه نفس شما تاثیر بگذارد این است که نگاهی به آینده بیندازید. از خودتان بپرسید:آیا این مسئله در 5 سال آینده مسئله مهمی خواهد بود و یاد من خواهد ماند؟ این باعث می شود فقط درگیر اتفاقی که افتاده است نشوید. و معمولاً هم پاسخ به این سوال منفی است. با استفاده از این سوال، کنار آمدن با مشکلات روزمره آسان تر خواهد شد و می فهمید که بیشتر اتفاقات اتفاقاتی آنقدر کوچک هستند که نجای نگرانی ندارند.
 
 درک کنید که گذشته مساوی حال نیست.
 
 هر اتفاقی که سال پیش، ماه پیش یا حتی دیروز افتاده به معنی فردا، ماه آینده یا سال آینده نیست. شما آینده تان را در زمان حال می سازید و می توانید با خودتان تصمیم بگیرید که چقدر اجازه دهید اتفاقات گذشته بر آینده شما تاثیر بگذارند.
حتی اگر طی 10 سال گذشته اعتمادبه نفس خیلی پایینی داشته اید، به این معنی نیست که قرار است همانطور بمانید. می توانید تصمیم بگیرید که زندگی و آینده تن را تغییر دهید. می توانید افکار و خاطرات مربوط به گذشته را دور بریزید و به چیزهای جدیدی فکر کنید.
 
با خودتان مهربان باشید.
 
 ممکن است با خودتان بدرفتاری کنید. درک کنید که هیچ نیازی به این کار نیست. حتی اگر تا امروز هم اینطور رفتار می کرده اید دیگر وقتش رسیده است که دست از آن بردارید. درعوض با خودتان مهربان باشید. هیچ اشکالی ندارد. بدرفتاری با خودتان هیچ دلیلی ندارد مگراینکه بخواهید خودتان را ناراحت کنید و دشمنانتان را شاد.
 یک بخش مهم است مهربان بودن با خودتان این است که نقاط قوتتان را می فهمید و آنها را رشد می دهید. این کار نه تنها به بهتر شدن مهارت هایتان کمک می کند بلکه اعتمادبه نفستان را هم بالا می برد. یک بخش کوچک تر اما مهم دیگر این است که تحسین های دیگران را بپذیرید. تشکر کردن برای تحسین و تمجید دیگران هیچ اشکالی ندارد. و بعد از هر تحسین حس خوبی به خودتان پیدا کنید.
 
 یاد بگیرید که ذهنتان چطور کار می کند.
 
آدمها با هم فرق دارند اما مسئله مهم تر این است که نحوه کارکرد ذهن آنها شباهت های زیادی با هم دارد. چیزی که برای بقیه خوب عمل کرده ممکن است برای شما هم موثر باشد. وقتی با عملکرد ذهنتان بیشتر آشنا شوید می فهمید که در موقعیت های مختلف چه واکنشی خواهد داشت. وقتی خودتان را بهتر بشناسید اعتمادبه نفستان بالاتر خواهد رفت.
  
مهارت های اجتماعیتان را تقویت کنید.
 
 روابط یکی از مهمترین قسمت های زندگی ماست و تقویت مهارت های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت های اجتماعیتان اعتمادبه نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.
 
  به جای اینکه به درون توجه کنید، به بیرون توجه کنید.
 
 وقتی با دیگران رابطه برقرار می کنید و گاهی اوقات وقتی تنها هستید، بد نیست که توجه ذهنتان را به بیرون دهید تا به درون. مشکل توجه به درون این است که در بسیاری از موقعیت ها باعث می شود به ظاهرتان، اینکه چه گفته اید و دیگران چه گفته اند فکر کنید. تمرکز به بیرون درکنار اینکه به بالا بردن اعتمادبه نفستان کمک می کند، راهی عالی برای تقویت مهارت های مردمی و اجتماعیتان هم هست.
  
اطرافیانتان را از افراد مثبت اندیش انتخاب کنید.
 
افرادیکه با آنها نشست و برخاست می کنید می توانند موجب شادی یا ناراحتی شما شوند. ازآنجا که ما زمان زیادی را با مردم سپری می کنیم، خیلی مهم است که کنار افراد مثبت-یا حداقل به طرزی منطقی خنثی-- باشیم. بودن یک یا دو نفر منفی باف می تواند تاثیر شگرفی بر شما بگذارد و روز به روز روحیه تان را خراب تر کند.
 
اطلاعات، تاثیرات و احساسات مثبت جذب کنید.
 
 بیشتر اخبار و حوادث جامعه تصویری منفی از دنیا و خودتان به شما می دهد. اطلاعاتی که دوروبرتان است هم درست مثل افراد دوروبرتان می توانند تاثیر شگرفی بر شما داشته باشند. خودتان انتخاب کنید که دوست داری چه ببینید، بشنوید و بخوانید. فقط چیزهایی را انتخاب کنید که برایتان فایده بخش باشند.
  
مثبت بیندیشید.
 
 اینکه سعی کنید دنیا و زندگیتان را از دریچه ای مثبت نگاه کنید کمی سخت است و زمان می برد. مخصوصاً اگر سالهای زیادی را با تفکر منفی زندگی کرده باشید.
 شما روی مهارت هایتان کار کرده اید تا آنها را تقویت کنید. به شکست یا طردشدن بعنوان چیزی منفی که اگر اتفاق بیفتد زندگیتان تمام خواهد شد نگاه نکنید. شکست را دوباره در ذهنتان تعریف کنید و تاثیر احساسی منفی آن را کمتر کنید. به شکست بعنوان بازخورد روی نقطه ای از شما که نیاز به تقویت شدن دارد نگاه کنید. به توصیه ای که شکست برایتان دارد گوش دهید و مطمئن باشید که پیشرفت می کنید. و با تعریف کرن دوباره شکست برای خودتان دیگر سطح اعتمادبه نفستان هربار که شکست می خورید افت نمی کند.

 

فرمول ساده اعتماد به نفس خانم ها و آقایان

فرمول ساده اعتماد به نفس خانم ها و آقایان
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 448
برگرفته از سلامت نیوز - مردمان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 417 31
نظر کاربران
مبینا

مبینا

توروخدابه من کمک کنید من خیلی منفی گراهستم واقعادارم زجرمیکشم ولی دست خودم نیست

پاسخ دادن 29 12
kazem

kazem

سلام دوست گرامی.اول اراده کن بعد فکرخودتو به سمت تفکرات مثبت هدایت کن. هرقدرکه تفکرات شما منفی باشه .با تفکر مثبت و قدرت تخیل میتونید اونا رو کنار بزنید و دید مثبتی داشته باشید. اینقدر ادامه بدین تا تفکرات منفی از شما فاصله بگیرند. حق شما زندگی توام با ارامش هست.

پاسخ دادن 33 5
سيلور

سيلور

دوستم اولا همين كه اينو قبول كردي خودش يه قدم بزرگه. بشين فك كن به موفقيتات و اونارو بنويس و بچسبون به يه جايي كه تو چشم باشه. بعد بشين همه افكار منفي كه مياد سمتتو به شكل مثبت بنويس. مثلا ميگي نميخوام منفي گرا باشم . خب اين حرف دقيقا برميگرده بهت يه چيز اثبات شدس تو به سمت اين كشيده ميشي چرا؟چون ضمير ناخوداگاه ما بچه تر از اين حرفاس اوكي؟ نگو "نميخوام منفي گرا باشم" عوضش بگو "ميخوام مثبت گرا باشم" . تاكيد ميكنم ضميرناخوداگاه بچه ساده لوح و زودباوره. همه افكار منفيتو به شكل مثبت بنويس يه مثال ديگه ميزنم اشتباه نكني: نگو "نميخوام شكست بخورم" بگو ميخوام پيروز شم! و مهم نيست چقد ترديد داري. مهم اينه هر روز هر شب هر چن ساعت يه بار ببينيش و بخونيش و با خودت تكرارش كني مدام بگو ميخوام موفق شم ضميرناخوداگاهت پيامو دريافت ميكنه و انقد بچس كه ميره سمتش درحالي كه نميفهمه چي به چيه و تو موفق ميشي. ميترسي؟ بنويس! هرچي هست بنويس! مديتيشن كن وقتي خيلي گيج و مضطرب ميشي. ٣ دقيقه حداقل چشماتو بيند بدنت رها و اروم بدون فشار و تنگنا باشه و به درون بدنت فك كن. نفس عميق بكش و به پر و خالي شدن ريه هات فك كن. صداي نفستو گوش بده و قفسه سينت كه پر و خالي ميشه تصور كن. باعث ميشه از سرت خارج شي و بري قسمتاي ديگه. نميفهميم ماها خيلي وقتا چقد غرق شديم تو فكرامون و همه وزنمون تو سرمونه! مديتيشن كن و بنويس و اهنگ گوش كن و برقص و خوشحالي كن با خودت...موفق باشي

پاسخ دادن 24 2
مهدی

مهدی

سلام دوست گلم مبینا خانوم.شما باید با دریچه ودید دیگر و ب صورت خوشبینانه ب تمام مواضعی ک منفی گرا هستید بنگرید و در گام اول با افرادی ک مثبت گرا هستند معاشرت کنیدو ب خودتون هم بگید هر وقت ک من چقدر خوشبختم ، خوبم ، دوست داشتنی ام و محبوبم و فردی مثبت گرا هستم با گفتن و تکرار این کلمات ، باعث میشود ک ضمیر ناخداگاه انسان برای شما مفید باشد و ب فردی با این خصوصیات تبدیل شوید .مبینا اجی ، امام علی علیه السلام میفرمایندکه اگر بردبار نیستی خودتو ب بردباری بزن و شما هم اگر مثبت گرا نیستی خودتو ب مثبت گرا بودن بزن.ممنونم ازت ک وقت میزاری برای خوندن نظرات . التماس دعا. اللهم عجل الولیک الفرج

پاسخ دادن 3 0
احسان

احسان

مبینا جان در علم روانشناسی ما چند مدل خطای شناختی ذهن داریم که خیلی از ما بدون اینکه ازش خبر داشته باشیم داریم با این خطاها زندگی میکنیم و هر شرایط و اتفاقی رو بر اساس این خطاهایی که در ذهن ما شکل گرفته میسنجیم و ارزیابی میکنیم حتما برات اتفاق افتاده که از یه اتفاقی در اینده خیلی میترسیدی و فکر میکردی که اگر این اتفاق بیفته خیلی وحشتناکه و ..... ولی یا اصلا اتفاق نیوفتاده یا اگرم شده اونقدر ترسناک و بد نبوده که شما تو ذهنت تصورش میکردی و وقتی فکرشو میکنی میبینی چقدر سر این موضوع بی ارزش استرس کشیدی و خودتو اذیت کردی پس هر موقع از چیزی ترسیدی و این افکار به سراغت اومدن سریع این خطای شناختی رو تشخیص بده و به نکات مثبت قضیه فکر کن

پاسخ دادن 3 0
bahar

bahar

خیلی عالی بود مرسی

پاسخ دادن 2 1
شكرالله

شكرالله

سلام، تورخدا كمكم كنيد اصلا خودمو باور ندارم از روبرو شدن با افراد حتي اشناهام ترس دارم

پاسخ دادن 13 7
الناز

الناز

منم همینطورم

پاسخ دادن 5 1
هلیا

هلیا

سلام دوست من . همین که شما امروز این ضعف خودتدنو قبول کردین ینی یه قدم به سمت پیشرفت . من خوب این احساسو میفهمم چون خودمم یه زمانی مث شما بودم . تا اینکه به خودم اومدم وگفتم بسه دیگه! چرا من باید انقد به خودم سخت بگیرم . اونم واس این زندگی که ممکنه شب بخوابی و صبح بیدار نشی!!!شروع کردم به تغییر خودمو سعی کردم بیشتر تو اجتماع باشم . برای دل خودم زندگی کنم و به حرف و نظر و حتی فکر دیگران راجبه خودم توجه نکنم . بهترین دوستم و تنها کسی که ب قضاوتش اهمیت میدم خدا باشه . بعد یه مدت زندگیم عوض شد . انگار همه ی ادمای دور و برم عوض شدن ...منه خجالتیه گوشه گیر شدم کسی که میتونه یه جمعو تو دستش بگیره و تو همه جا بتونه بهترین لحظاتو واس خودش خلق کنه . بهترین دوستارو پیدا کردم . به جایی رسیدم که دوستام باهام دردودل می کنن و ازم مشاوره میخوان .. و من فقط 15 سالمه! بس اراده کن و بدون همه چی ممکنه اگه خودت بخوای

پاسخ دادن 9 0
sani

sani

اعتماد ب نفس پایین خیلی بده اونم تو زندگی زناشویی

پاسخ دادن 5 1
پسر تنها

پسر تنها

سلام تروخدا به من هم کمک کنید . من بیست و نه سال سن دارم موقعی که بیست سالم بود موهای سرم شروع کرد به ریختن و من هم که خیلی ناراحت این موضوع بودم دنبال دوا دکتر کردن رفتم و با اینکه داشت خوب میشد ولی ناامید شدم و دیگه ادامه ندادم و یه جورایی بخاطر این قضیه گوشه گیر ومنفی گرا شدم و چند سال گوشه خونه نشستم .. الان با اینکه توی جامعه هستم وشغل هم دارم ولی وضع مالی خوبی ندارم( به خاطر همون چند سال خونه نشینی ) و یه نقطه ضعف خیلی بزرگی دارم اینکه فکر میکنم به خاطر ریزش موهام و نداشتن پول نمیتونم اون دختری که مورد علاقم و زیبا هستش رو بدست بیارم و این خیلی عذابم میده و فکر میکنم که خانومهای زیبا با مردای خوش تیپ و پولدار ازدواج میکنن.. لطف راهنماییم کنین خانمها اقایون

پاسخ دادن 4 3
سارا

سارا

من هميشه خيلي اعتماد به نفسم خيلي پايينه ظاهر خودمو دوس ندارم به آرايش زياد عادت كردم و ديگه نميتونم بدون آرايش جايي حضور داشته باشم و واقعا اذيت ميشم به خاطر اين،از طرف ديگه هم هميشه تو زندگيم ترس از دست دادن يكي از اعضاي خانوادمو دارم و فكر ميكنم نكنه از دستشون بدم هر روز رو با اين ترس ميگذرونم .خيلي زندگي برام بي معنيه هميشه آرزو ميكنم هرچه زودتر بميرم

پاسخ دادن 5 1
sahel

sahel

بنظر من شما باید این واقعیت رو بپذیرید ک هیچکسی تا ابد نمیمونه این ترسه شما بخاطر علاقه و وابستگیه شدیدتون ب خونوادتونه. ب لحاظی طبیعیه. ولی نه اونقدری ک بخواد جلوی اعتماد بنفستون رو بگیره. اینو بدونید که احتماله از دست دادنه نزدیکان برا هرکسی وجود داره. اینجوری نگرانیتون ب مرور کمتر میشه و قدر لحظاتی ک پیتوپ

پاسخ دادن 3 1
زهرا

زهرا

عزیز دلم. چقد سخت میگیری خدا تمام زیبایی خودش رو در زن خلاصه کرده. به این جمله تمرکز کن... من به شخصه ادم فوق العاده زیبایی نیستم اما از نظر خودم و بقیه چشم و ابروی زیبا و لب خوش فرمی دارم. در صورتی که پوست صورتم برنزست و بینی نسبتا گوشتی دارم و ارایشم درحد ریمل و برق لبه. و فقط و فقط به این فکر میکنم که صورتم مانع پیشرفتم نیست و اجزای صورتم به هم میاد. هرچقد هم ادم زشت باشه حتما یه بخش از صورتش زیباست.. تا خودت از خودت ایراد نگیری بقیه جرعت حرف زدن رو ندارن. جالب اینه بدونی که تو اروپا زیبایی به پوسته و چشم انسانه ولی متاسفانه ایرانیا ضعفشون بینی و لبشونه. موفق باشی

پاسخ دادن 0 0
Pnta

Pnta

به نظر من اگ ما افکار مثبت رو تو خودمون پرورش بدیم و همه مردم رو به چشم یک دوست ببینیم از حرافای بی معنی مردم حراس نداشته باشیم روحیمون خیلی میاد بالا

پاسخ دادن 2 3
هادی

هادی

سلام من با اینکه خیلی مشکلات تو زندگیم دارم اما هیچ وقت از امید خدا و اراده ای که خدا بهم داده کمک گرفتم و با مشکلات جنگیدم و شرایط خوب به وجود اوردم الان که تو اوج گرفتاریم...آرومم چون میدونم درست میشه

پاسخ دادن 2 0
مجهول

مجهول

بزرگ ترین مشکل من استرس ترس و نگرانیه اصلا نمیتونم تو جمع صحبت کنم و وقتی میخوام ی متن رو بخونم صدام میلرزه ب قدری ک همه متوجه میشن سه سالی میشه ک با خوانوادم نرفتم بیرون از سه سال پیش ترسی ب سمتم اومده و بعد اون با کمتر کسی حرف میزنم الانم تو شرایط سختیم و فکر میکنم یکی از نزدیکانم باید مشکلمو بدونه ولی از عواقب و پیامد هاش خیلی بیشتر از اون مشکل میترسم و بین دوستام احساس پوچی میکنم مشکلم شده خوره ی زندگیم و داره ازتو منو میخوره و من هیچی نمیتونم بگم

پاسخ دادن 7 1
Abas

Abas

اگر فقیر به دنیا اومدی این تقصیره تو نیست اگر فقیر از دنیا بری این تقصیره تو هست ⁦

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف