دیگران چه می خوانند..؟
نمناک دنیای مدگوناگون خانم های چادری و خوشتیپ شهرمان
چادری ، خانم چادری
زمانی که چادر زینت بخش حجاب و لباس های شما می شود نمی توان گفت که در خصوصیات اخلاقی و رفتاری شما تغییری نداده و مانع از فعالیت های اجتماعی شما می شود. می توان با انتخاب لباس و چادر مناسب یک خانم خوشتیپ و به روز بوده که نقش زیادی را در اجتماع ایفا می کند.
بازدید : 27,211 نفر

خانم چادری شهرمان

وقتی صحبت از خانم چادری پیش می آید ، برخی از مردم فکر می کنند که خانمها چادری افرادی با تیپ ساده و منزوی و یا اخمالو هستند در حالی که واقعیت چیز دیگری را ثابت می کند. آنها این توانایی را دارند که ضمن احترام به عرف و قانون، با ترکیب رنگ های ملایم در کنار چادر، آرامش و انرژی مثبت را به اطرافیان خود هدیه کنند.

تعریف حجاب و پوشش در هر زمان نسبت به زمان های قبل دارای تفاوت هایی است. این تفاوت می تواند در مدل، رنگ یا چگونگی استفاده از یک پوشش باشد.
امروزه با توجه به عرف های پذیرفته شده در جامعه ایران، انتظار نمی رود که خانم ها افرادی گوشه گیر و منزوی باشند یا ارتباطات اجتماعی خود را محدود کنند. بلکه در جامعه ای که زنان و مردان تقریبا دارای سهم و نقش مساوی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی هستند گریزی از برقراری ارتباطات شهروندی و اجتماعی در چارچوب عرف و قانون نیست و در این بین، معمولا خانم ها نسبت به چگونگی پوشش و حجاب خود حساسیت دارند و برایشان مهم است که چگونه در محیط کار، تحصیل و اماکن عمومی حضور یابند.

خانم چادری

چگونه خانم چادری و خوشتیب می توان بود؟

گوشه گیری برای همه ممنوع است

چادری های خوش تیپ و پرانرژی می توانند در محیط های زنانه یا مختلط الگوی بانوان دیگر باشند و از آنجا که بنا به روالی خوب یا ناخوب، مدل های لباس به سرعت در جامعه مورد تقلید دیگران قرار می گیرد، بنابراین چادری های خوش پوش و خوش اخلاق می توانند در جلب و تشویق دیگران برای استفاده از این نوع پوشش تاثیرگذار باشند
بانوان جامعه ایران در چارچوب عرف های ملی و اسلامی در انتخاب نوع حجاب آزاد هستند؛ عده ای از مانتوهای متنوع و گوناگون بهره می گیرند و عده ای چادر را انتخاب می کنند. حال همانطور که در نشریات و مجلات ویژه مد و لباس، درباره نوع و رنگ انواع پوشش به ارائه پیشنهاد و نظر می پردازند، ما هم می خواهیم همین کار را درباره چادر انجام دهیم و شما به پیشنهادهای ما فکر کنید. البته ما فعلا به کلیت موضوع می پردازیم و بحث درباره جزئیات می تواند در گزارش های دیگری یا از طریق مشارکت و دست به قلم شدن شما پیگیری شود.
قبل از هرچیز بهتر است بدانیم که چادری ها لزوما خانم های اخمو، بداخلاق یا با صورت های درهم و گرفته نیستند. شاید عرف های ایرانیان در زمان ها و دوره های خاص تاریخی انتظار داشته است که بانوان گوشه گیر باشند اما دین ما هرگز چنین انتظاری از خانم ها نداشته و ندارد. خنده رو بودن در حد نرمال، داشتن ارتباطات منطقی اجتماعی، و به قول امروزی ها منتقل کردن انرژی مثبت به دیگران موضوعی است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها چه در جوامع شرقی و چه غربی مورد تاکید قرار دارد و البته تاکیدات دینی ما در این باره بیشتر است. بنابراین برای خوش تیپ بودن نیازی به مراجعه به الگوهای غربی و غیر وطنی نیست بلکه این روزها طرح ها و سلیقه های متنوعی از سوی جوانان خوش ذوق ایرانی درباره پوشش ارائه می شود.

یک چادری به روز باشید

اگر شما چادری هستید، برای آنکه بتوانید پوشش خود را به روز کنید لازم است هرازگاهی از طرح ها و مدل های مختلف پوشش از جمله چادر و پوشش های جانبی آن که وارد بازار می شود مطلع باشید و دست کم هر سال یکبار اطلاعات خود را تازه کنید. البته نیاز نیست که حتما مدل های مختلف را امتحان کنید و گاه همین که شما مطلع باشید و ذهن ناخودآگاه خود را با آن اطلاعات درگیر نگه دارید، کفایت می کند چرا که در این صورت شما می توانید به دیگران راهنمایی و مشورت بدهید و اگر زمانی تصمیم به تغییر مدل و طرح پوشش خود داشتید، اقدام راحت تر و مبتنی بر اندیشه و تفکر داشته باشید.
چادری های خوش تیپ و پرانرژی می توانند در محیط های زنانه یا مختلط الگوی بانوان دیگر باشند و از آنجا که بنا به روالی خوب یا ناخوب، مدل های لباس به سرعت در جامعه مورد تقلید دیگران قرار می گیرد، بنابراین چادری های خوش پوش و خوش اخلاق می توانند در جلب و تشویق دیگران برای استفاده از این نوع پوشش تاثیرگذار باشند.
اگر می گوییم خانم های چادری خوش تیپ باید به دیگران انرژی و روحیه مثبت بدهند، لزوما به معنای ارتباط با جنس مخالف نیست بلکه بسیاری از محیط های کاری و شغلی در جامعه ما مختص زنان است و این افراد می توانند با نوع برخورد و پوشش خود، فضای کار و تحصیلشان را با حس های خوب و پسندیده تزئین کنند.

رنگ ها را به خدمت تیپ تان بگیرید!

چادری های خوش تیپ و پرانرژی می توانند در محیط های زنانه یا مختلط الگوی بانوان دیگر باشند و از آنجا که بنا به روالی خوب یا ناخوب، مدل های لباس به سرعت در جامعه مورد تقلید دیگران قرار می گیرد، بنابراین چادری های خوش پوش و خوش اخلاق می توانند در جلب و تشویق دیگران برای استفاده از این نوع پوشش تاثیرگذار باشند
استفاده از رنگ های مختلف در پیراهن، شلوار، شال، کیف دوشی، کفش، جوراب، روسری و مقنعه در کنار چادر به شرطی که به قول امروزی ها جیغ نباشد و ملایم باشد، می تواند چهره جوان پسند و خانم پسندی از چادری ها ارئه کند. شما می توانید متناسب با فصل و شرایط آب و هوایی پوشش خود را با ترکیب زیبا از رنگ ها انتخاب کنید. بنابراین خوب است که درباره رنگ ها هم مطالعه کنید و با روان شناسی آنها آشنا شوید و نیز بتوانید بهترین و هماهنگ ترین رنگ ها را در کنار یکدیگر قرار دهید.
البته اصلا تصور نکنید که لزوما باید به سراغ اجناس گران قیمت بروید؛ نه! چراکه فروشگاه های زیادی در سطح شهر ها وجود دارند که کیف، کفش، شال، روسری، مقنعه و لوازم دخترانه و زنانه را در رنگ های خوب، شاد و جوان پسند ارائه می کنند. مثلا اگر شما در تهران هستید، می توانید نشانی فروشگاه هایی که دست سازه ها و آفریده های جوانان هنرمند و صاحب ذوق ایرانی را به فروش می رسانند از اینترنت پیدا کنید و دستی به سر و روی پوشش خود بکشید.

خانم های چادری و خوشتیپ شهرمان

برگرفته از تبیان-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 60 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف