نمناک دنیای مددکوراسیون منزل تبدیل کردن باغ متروکه به خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد
خانه بزرگ آقا در شهرزاد ، باغ متروکه و تبدیل به خانه بزرگ آقا
بزرگ آقا از شخصیت های مهم سریال پر مخاطب شهرزاد است که دارای منزل مجللی در سریال است . این خانه حکایت از تبدیل شدن باغی متروکه به منزل بزرگ آقا دارد.
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1395

خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد و حکایت آن

سریال شهرزاد یکی از سریال های پرمخاطب این روزهاست. خانه دیوان سالارها یا همان منزل بزرگ آقا خانه ای شیک و مجلل است که در باغ سلیمانیه، باغی دو هکتاری در منطقه 14 شهرداری تهران، خیابان پیروزی واقع شده.

ساختمان قدیم داخل باغی است که قبل تر ها باغ وثوق الدوله و همچنین باغ اناری خوانده می شد و قدمتی 100 ساله دارد. این باغ مربوط به میرزا حسن خان معروف به وثوق الدوله، نخست وزیر و نماینده مجلس در زمان ناصر الدین شاه است که در فضایی به وسعت 25 هکتار بنا شده بود.

زمانی که این باغ برای لوکیشن انتخاب شد، متروکه بود و گروه لوکیشن پروژه ی "شهرزاد" به مدت 35 روز بازسازی آن را با استناد به معماری و تزیینات داخلی عمارت ها و کاخ های سال های 1332 و باغ های ایرانی انجام دادند و حدود 1800 متر مربع چمن کاری و گل کاری در آن صورت گرفت.

تبدیل کردن باغ متروکه به خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد


طراحی تمامی لوکیشن ها به شکل دهه ی 30 طراحی شده و در لوکیشن خانه ی بزرگ آقا از سبک اعیانی و لوکس این دوره استفاده شده است. از ویژگی های دکوراسیون داخلی آن می توان به استفاده از رنگ لاکچری زرشکی به همراه گچبری های طلایی رنگ و همراه ساختن این تزیینات با مبلمان اصیل چوبی به سبک اروپایی اشاره کرد، همچنین نکته ی قابل توجه در طراحی داخلی این مجموعه، همراه شدن عناصر دکوراسیون خانه های قدیمی ایرانی با المان های لوکس و متفاوت عمارت است که این عناصر شامل:فرش و تابلو فرش های ایرانی، ترمه و پشتی ها به سبک دکوراسیون ایرانی و ظروف تزیینی استفاده شده در قسمت های مختلف اشاره کرد.

 

تبدیل کردن باغ متروکه به خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد

 

تبدیل کردن باغ متروکه به خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد

تبدیل کردن باغ متروکه به خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد

 

خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد

تبدیل کردن باغ متروکه به خانه بزرگ آقا در سریال شهرزاد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 21
برگرفته از دکوبوم /م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 18 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف