نمناک دنیای مددکوراسیون منزل خانه سیما تیرانداز با دکوراسیونی خوش سیما + تصاویر
سیما تیرانداز ، خانه بازیگران ایرانی
سیما تیرانداز خانه ای هنرمندانه دارد . دکوراسیونی که رنگهای زیبا در ان خود نمایی می کند. در دکوراسیون داخلی منزل سیما تیرانداز چوب بسیار بیشتر از آهن و... به کار رفته است.
بازدید : 23,440 نفر

دکوراسیون داخلی خانه سیما تیرانداز

سیما تیرانداز یکی از هنرمندانی است که نه تنها از نظر رشته تحصیلی در زمینه دکوراسیون معلوماتی دارد بلکه از فضاسازی خانه اش مشخص است به شکلی غریزی، فردی است که نگاهی زیباشناسانه دارد؛ مسئله ای که خودش هم آن را اعتراف می کند. با چیدانه همراه باشید تا گشتی در خانه سیما تیرانداز بزنیم و با او درباره دکوراسیون منزلش گفت و گو کنیم.

 دکوراسیون خانه شیک

از چه زمانی توجه به دکوراسیون منزل برای سیما تیرانداز جذاب شد؟

درواقع من دیپلم معماری داخلی دارم اما فارغ از این موضوع، دکوراسیون برای من یک امر کاملا ذاتی بوده و هست. مادر من فردی بسیار خوش سلیقه است و انگار این مسئله به من هم منتقل شده؛ هرچند من به خوش سلیقگی مادرم نیستم اما با سلیقه بودن در چیدمان منزل همیشه برایم یک اصل و یک ویژگی ذاتی بوده است.

 دکوراسیون و مبلمان شیک

آیا دکوراسیون صرفا برای سیما تیرانداز یک علاقه است؟

من برای خواندن، دیدن و دانستن درباره چیزهایی که دوست دارم، وقت می گذارم. در زمینه دکوراسیون هم همیشه به اینکه در حال حاضر در زمینه اکسسوار، طراحان دنیا بر چه فرم و رنگ هایی کار می کنند یا در نوع مبلمان و شکل چیدمان چه روندی در حال اجراست، مطالعه دارم. برای همین مجلات مختلف در این زمینه را زیاد می بینم.

 خانه سیما تیرانداز

سیما تیرانداز بیشتر علمی به دکوراسیون منزل جدید پرداخته یا حسی؟

این بار به شکل اصولی تر حرکت کردم. مثلا اگر به حس خودم بود، دلم می خواست فضای سرویس بهداشتی را رنگی کار کنم اما به جای آن این رنگ و طرح را در اکسسوار آن مانند استفاده از گل و کوزه و... لحاظ کردم؛ یعنی آن فضای رنگی و تنوع رنگی را در اجزا ایجاد می کنم. به هر حال بحث اقتصادی ماجرا هم هست. ما آنقدر پولدار نیستیم که هرچند وقت یک بار روی دیوار های خانه کار کنیم یا مدام مبل ها و پرده ها را عوض کنیم. می شود به جای کلیات، سراغ تغییر در جزییات رفت.

 دکوراسیون شیک

چرا در فضای دکوراسیون خانه سیما تیراندازچوب، بیشتر از آهن و شیشه و... استفاده شده است؟

بخشی از ماجرا به این برمی گردد که اساسا چوب را خیلی دوست دارم. شیشه و فلز بیشتر در دکورهای تماما مدرن استفاده می شوند اما من به سبک هایی مثل ویلاهای اسپانیایی متمایل هستم. به نظرم بودن در یک فضای خیلی مدرن به مدت طولانی، خسته کننده است. به واسطه زندگی شهری و دوری از طبیعت، دلم می خواهد بخشی از طبیعت را در خانه ام داشته باشم. چوب، گرما و صمیمیت خانه را تشدید می کند و احساس راحتی بیشتری برای من ایجاد می کند؛ البته حضور بچه هم بی تاثیر نیست. شاید اگر بچه نداشتم یا مجرد بودم، من هم به سمت سبک های مدرن و مینیمال می رفتم.

 دکوراسیون شیک

رنگ محبوب سیما تیرانداز در حال حاضر چیست؟

آبی و فیروزه ای را بسیار دوست دارم. رنگی ایرانی که با حس من همخوانی دارد و از آنها در فضای خانه ام مانند کابینت های آشپزخانه ، کاشی ها و... استفاده کرده ام. شاید به نحوی عرق ملی گرایی باشد اما در هر حال این رنگ به من آرامش زیادی می دهد.

 خانه سیما تیرانداز

آیا سیما تیرانداز به اثر روانشناختی رنگ ها اعتقاد دارد؟

صدردرصد؛ البته نگرش من به رنگ ها بستگی به حسم دارد؛ مثلا یادم هست چندین سال پیش که فرفوژه مد بود به شدت به رنگ سورمه ای علاقه داشتم. بعد این رنگ جایش را به سبز داد و بعد نوبت به نارنجی و قرمز رسید اما الان به ترکیب های رنگی علاقه دارم. شاید اگر حالا براساس رنگ بخواهم کار کنم دیگر سراغ رنگ های تند نروم!

 دکوراسیون داخلی مدرن

سیما تیرانداز از دکوراسیون خانه انرژی می گیرد؟

خیلی زیاد. من به خاطر نوع کارم مدت کمی در خانه ام هستم و دلم می خواهد در آن مدت حس خوبی داشته باشم. این فارغ از تمیزی، نظافت و آراستگی خانه است. نوع رنگ ها و چیدمان خانه باید به من آرامش بدهد. دلم می خواهد صبح که از خواب بیدار می شوم، در فضای ملایمی چشم هایم را باز کنم و چیزهایی ببینم که دوست شان دارم. به نظرم خانه هر آدمی باید جایی باشد که به لحاظ انرژی محیطی اش او را مشتاق کند که به سمت خانه برود. وقتی وارد خانه می شوم دوست دارم اجزای آن از رنگ و طراحی تا نوع مبلمان، چیدمان و وسایل حس راحتی به من بدهد.

 خانه شیک

سیما تیرانداز اهل گل و گیاه هم هست؟

خیلی به باغچه و باغبانی علاقه دارم. یکی از ایده های اولیه ام این بود که در بالکن این خانه یک باغچه درست کنم اما چون مهندسی ویژه ای می خواست که باید رعایت می شد تا دچار مشکل نشود، منصرف شدم؛ البته چون گل نگهداری سختی داشته و مشکلات خودش را دارد، بیشتر از گیاهان تزیینی استفاده می کنم، هر سال به آنها رسیدگی می کنم و دنبال خرید گیا هان متنوع هستم.

 خانه سیما تیرانداز

سیما تیرانداز دنبال اصول فنگ شویی در منزل هم هست؟

راستش بعضی چیزهایش را رعایت کرده ام اما خیلی به آن اعتقادی ندارم؛ اینکه مثلا در کجا آینه بگذارم یا از وسایل خاص استفاده کنم یا مجراها را باز بگذارم و... . درواقع هیچ اعتقاد علمی یا عملی پشت این کارهایم نیست؛ مثلا در خانه بامبو دارم اما فقط به خاطر زیبایی اش و همین که یک موج بود که همه سمت آن رفتند و من هم گرفتم. معتقدم آن انرژی و حس و حال خوب و خوش را خودت باید در خانه ایجاد کنی.

 مبلمان شیک راحتی

سیما تیرانداز در طراحی خانه از مشاور هم کمک گرفت ؟

راستش آموزه های من در دکوراسیون براساس مشاهدات خودم است. به این خانه که آمدم به نوعی آن را خام تحویل گرفتم؛ یعنی رنگ نشده بود و درب و کابینت هم نداشت. آقایی که اجرای دکوراسیون آن را انجام می داد، نگاه کارشناسی داشت اما در نهایت با نظرهای من پیش می رفت و بیشتر اجراکننده بود؛ مثلا او اعتقاد داشت از کاشی های رنگی استفاده کنم اما خودم بنابر تجربه ای که داشتم این کار را نکردم یا مثلا برای کف خانه دنبال متریال خاصی بودم که جایی دیگر نباشد. می توانستم کف را لمینیت یا چوب کنم اما دلم یک چیز خاص می خواست؛ برای همین گشتم و چوب پنبه فشرده بلژیکی را پیدا کردم که در زمان خودش گران هم بود و از آن استفاده کردم.

 آشپزخانه ساده

سیما تیرانداز به خاص و تک بودن دکوراسیون اهمیت می دهید؟

این نوع چوب پنبه خانه مرا گرم نگه می دارد اما بیشتر خاص بودنش برایم مهم بود. از چیزهایی که مرسوم است، خوشم نمی آید! الان حدود هفت، هشت سالی می شود که در این خانه هستم و شاید یکی، دو سال دیگر اگر بخواهم متریال کف را عوض کنم، باز هم دنبال یک چیز خاص و تک باشم. این کارم را سخت می کند و ممکن است چیز خاصی هم پیدا نکنم اما حداکثر تلاشم را می کنم.

 خانه سیما تیرانداز

سیما تیرانداز خاص بودن اجزای خانه را در اکسسوری هارا دنبال می کند؟

دنبال چیز خاص رفتن هزینه دارد. سعی می کنم مقرون به صرفه عمل کنم. خانه قبلی ام یک آپارتمان 65متری بود و آن زمان هم وسعت خانه و هم شرایط مالی ام اجازه نمی داد خیلی کارها را انجام بدهم؛ مثلا وسایلم را از فروشگاه هایی می خریدم که هم خاص بودند و هم قیمت مناسبی داشتند. از یک جایی به بعد به خودم گفتم چیزی نمی خرم؛ مگر آنکه صبر کنم تا پولش جور شود و بهترین و خاص ترین را بخرم. این شکلی از مدیریت است؛ مثلا چند سال می خواستم پنجره ها را عوض کنم و برای این کار صبر کردم تا موقعیت مالی اش جور شود که بهترین انتخاب را داشته باشم. شاید به نوعی روی آن ضرب المثل اروپایی جلو می روم که می گوید «آنقدر پولدار نیستیم که چیز ارزان استفاده کنیم».

 سیما تیرانداز

در دکوراسیون خانه سیما تیرانداز از وسایل قدیمی هم استفاده شده؟

بله. این هم یک نوع مدیریت بودجه و دکوراسیون باصرفه اقتصادی است؛ مثلا می خواستم صندلی های بار آشپزخانه را عوض کنم که دیدم آن چیزی که می خواهم بسیار گران است و برای همین صندلی های قبلی را با شکل خاصی رنگ کرده و دوباره استفاده کردم یا مبل من برای حدود 10سال پیش است اما با استفاده از روکش و پارچه جدید، تبدیل به مبل تازه ای شد که حتی متوجه نمی شوید قدیمی است. این کار بسیار ارزان تر از تغییر دادن دکوراسیون است؛ البته نمی شود در همه موارد این کار را انجام داد اما تا جایی که ممکن باشد در بعضی از وسایل این طور عمل می کنم؛ مثلا برای میز غذاخوری هم زمانی که می خواستم تغییری در آن ایجاد کنم، دیدم قیمت های بسیار بالایی دارد و به همین دلیل فقط میز را عوض کردم و صندلی ها را با تغییر و بهسازی نو کردم.

 میز غذاخوری

سیما تیرانداز چندوقت یک بار تغییر دکوراسیون می دهد؟

تغییر دکوراسیون کار پرهزینه و گرانی است. من این کار را با اکسسوری ها به شکلی خاص انجام می دهم. چیزی که یاد گرفته ام این است که وسایلی بخرم که ارزش آنها مشمول زمان نشود و با گذر زمان ارزش مادی شان حفظ و حتی بیشتر هم شود. می توانم یک تختخواب مدرن بخرم اما بعد از مدتی اگر بخواهم آن را با تخت جدیدی عوض کنم، به قول مادرم نه تنها ارزشی ندارد، بلکه هزینه زیادی هم می خواهد و در نهایت به قیمت تیر و تخته می خرند! برای همین وسیله عتیقه ای می خرم که بعد از چند سال هنگام معاوضه یا جایگزینی، دچار ضرر مالی زیادی نشوم. این هم کار سختی است اما به نظرم بهتر است.

 خانه زیبای سیما تیرانداز

نورپردازی در خانه سیما تیرانداز چه جایگاهی دارد؟

به خاطر فرزندم، خانه ام را پرنور کرده ام اما ترجیح خودم نور کم است. وقتی فرزندم خواب باشد یا خانه نباشد، تمام نورهایم غیرمستقیم می شود. من دورتادور خانه ام هالوژن و نور مخفی گذاشته ام که از آنها استفاده می کنم یا با یک آباژور ، نور مورد نیازم را تامین می کنم.

خانه سیما تیرانداز با دکوراسیونی خوش سیما + تصاویر

خانه سیما تیرانداز با دکوراسیونی خوش سیما + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 38
برگرفته از چیدانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 32 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف