نمناک سرگرمیگوناگون خانه متحرک دروس تهران! + تصاویر
ساختمان شریفی ها ، خانه متحرک
ساختمان مدرن شریفی ها که با اتاق های گردان و طراحی بی نظیر در محله دروس تهران واقع شده و دارای دکوراسیون و معماری زیبایی می باشد ،دربخش معماری های جهان مقام دوم را بدست آورد.
معماری منحصر به فرد ساختمانی در محله دروس تهران بازتاب بین المللی داشته است.این ساختمان مدرن که به ساختمان شریفی ها معروف شده ،برخلاف معماری های سنتی و نماهای تکراری دارای اتاق های سیاربوده و رو به آفتاب می چرخد که باعث تغییر فضاهای داخلی و نمای بیرونی می شود.
این خانه مسکونی که به نسبت مساحت زیربنای مفیدی داشته، دارای 7 طبقه (با طبقات زیر زمین و همکف) و 3 اتاق متحرک صبحانه و میهمان و کار ، یک باشگاه داخلی، یک استخر و دو آشپزخانه و چند تراس بوده وهریک از این اتاقها با فشار یک دکمه شروع به چرخیدن می کنند.
 
ساختمان شریفی ها
 
تصاویر این ساختمان در روزنامه دیلی میل با متن زیر چاپ شده است.
به نظر می رسد که آینده دنیای خانه های مسکونی را یافته ایم و این آینده در ایران است ،ساختمان شریفی ها از بسیاری جهات با یک ساختمان معمولی تفاوت دارد و فهرست ویژگی های این اثر مدرن معماری به اتاق های متحرکش ختم نمی شود.
مساحت و بر این ساختمان  علی رغم عمق زیاد  آن محدود بوده و با باز و بسته شدن نما دو محوری عمل کرده و مانند خانه های قدیمی  خصوصیاتی  چون «زمستان نشین» و «تابستان نشین» ارائه کند؛ در تابستان حجمی باز، شفاف و دارای تراس های عمیق و بزرگ باشد و در زمستان های تهران که تراس کمتر به کار می آید، حجمی بسته، بدون تراس و با حداقل بازشو طراحی شود.
 
ساختمان شریفی ها
 
طبقات زیرزمین به فعالیت های ورزشی و تفریحی، طبقه همکف به پارکینگ ها و واحد سرایداری، طبقات اول و دوم واحد مسکونی بوده و آشپزخانه، اتاق نشیمن و حتی فضای مخصوص پیانو  در این طبقات قرار دارند و در نهایت طبقات سوم و چهارم به اتاق های خواب اختصاص داده شده اند.
 
ساختمان شریفی ها
 
با عقب نشینی سه متری بیش از حد مجاز ساخت زمین برای دو طبقه ورزشی و استخر واقع در زیرزمین، از طریق آبنمای شیشه ای نورگیری شده و فضاهای ورزشی دربین دو استخر قرار دارند.
در ساخت سیستم چرخش این پروژه تکنیک پیچیده ای وجود ندارد ،این تکنولوژی هم اکنون در سن های گردان تئاترها، نمایشگاه های اتومبیل، صنعت ذوب آهن و کشتیرانی ایران سازندگان متعددی دارد.
 
ساختمان شریفی ها
 
پروژه به نشانه ارادت به عمارت های قدیمی ایران، خانه شریفی ها، نام گرفت و در بخش طراحی خانه در جشنواره معماری جهان در فهرست نامزدهای دریافت جایزه قرار گرفته است و در جشنواره معماری جهان بعد از استرالیا با چهار نامزد دریافت جایزه در مقام دوم  قرار دارد.
 
ساختمان شریفی ها
 
مشخصات خانه شریفی ها :
کارفرما :مژگان زارع – فرشاد شریفی
آدرس پروژه :تهران – دروس – خیابان صالح حسینی – بن بست شریفی – پلاک 3
مدت اجرا :89 – 92
متراژ :1411 متر مربع
طراح :علیرضا تغابنی
همکاران طراحی :روح الله رسولی، فریده آقا محمدی
مجری :شرکت ایمن سازه فدک
 
ساختمان شریفی ها
 
ساختمان شریفی ها 
ساختمان شریفی ها
 
ساختمان شریفی ها
 
ساختمان شریفی ها
 
ساختمان شریفی ها
 
ساختمان شریفی ها

خانه متحرک دروس تهران! + تصاویر

خانه متحرک دروس تهران! + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 134
برگرفته از فارنت -/ف
این مطلب مفید بود ؟ 127 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف