نمناک سرگرمیدیدنی ها محله ای دیدنی با خانه های قایقی + عکس
خانه های قایقی ، سواحل شمالی فرانسه
در دهکده ای در شمال فرانسه قایق های قدیمی وجود دارند که امروزه از این قایق ها به عنوان خانه های قایقی استفاده می کنند.

زندگی کردن در خانه های قایقی

Equihen Plage در خط ساحلی شمالی فرانسه، روستایی کوچک در کنار دریا است که جمعیت آن به حدود 3000 نفر می رسد. تا اوایل قرن بیستم این مکان دهکده ای ماهیگیری با بندرگاهی خشک بود؛ از آن نوع که ساکنان مجبور بودند قایق های ماهیگیری را روی تخته هایی سر دهند تا بتوانند آنها را داخل آب بفرستند. امروز این روستا را به خاطر خانه های قایقی برعکس آن می شناسند که بین محلی ها با نام «قایق های معلق در هوا» نیز معروف بوده و اقامتگاهی خاص برای تعطیلات به شمار می رود.

در روزگاران قدیم، زندگی کردن در قایق (به شکل نرمال و برعکس) به هیچ وجه عجیب نبوده، به همین دلیل افراد قایق های قدیمی موجود در راستای خط ساحلی را یافته و آنها را تا مسافت زیادی روی ساحل بیرون می کشیدند تا خشک شده و مناسب برای زندگی گردد. در رمان کلاسیک و معروف چارلز دیکنز به نام دیوید کاپرفیلد، برادر پگوتی در چنین خانه ی قایقی در یارموث زندگی می کرد (هرچند آن خانه ی قایقی برخلاف آنچه تصویرسازی ها نشان می دهند برعکس نبود).

در این دهکده نیز درست مانند آنچه توضیح داده شد قایق های قدیمی که دیگر مناسب برای دریا رفتن نبوده اند، به خشکی کشیده شده و برعکس شده اند تا با یک کارکرد جدید به ساکنان خدمت کنند. لازم به ذکر است که قسمت کف قایق با قیر پوشیده می شده تا از ضد آب بودن آن اطمینان حاصل گردد. دری که در کناره های قایق باز می شده در نقش ورودی عمل می کرده؛ این در حالی است که پنجره ها نیز ورود هوا و نور به داخل خانه را فراهم می آورند. با تمام این اوصاف فضای داخلی این خانه های قایقی، تاریک و گرفته بود.

جالب است بدانید که در نمونه های اولیه ی خانه های قایقی، تمام طول قایق به عنوان یک فضا در نظر گرفته می شد و فضای پخت و پز و خواب اشتراکی بوده اند.

در طول جنگ جهانی دوم تقریبا تمام این خانه های قایقی تخریب شدند، اما در یاد و خاطره ها باقی ماندند. به گونه ای که در دهه ی 1990 یعنی حدود 60 سال پس از ناپدید شدن آنها، این روستا تصمیم گرفت میراث گذشته را احیا کند. بدین ترتیب تعدادی قایق برعکس به این محوطه آورده شده، برعکس شدند و با امکانات مدرن تجهیز شدند تا جاذبه ای برای گردشگران باشند. اکنون می توان این خانه ها را با قیمت هایی که از 300 یورو شروع می شوند اجاره نمود.

 

تصاویری از خانه های قایقی:

 

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

خانه های قایقی

محله ای دیدنی با خانه های قایقی + عکس

محله ای دیدنی با خانه های قایقی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از لست سکند/ی
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف