نمناک سرگرمیدیدنی ها خانه ای که همیشه می چرخد! + تصاویر
خانه ، خانه جالب
زندگی در خانه ای که همیشه می چرخد و کج و راست می شود، شاید در ابتدا ناراحت کننده به نظر برسد، اما این طور نیست. حرکت این خانه بسیار نرم و شبیه به گهواره است.

خانه متحرک گهواره ای

طراح خوش ذوق و مبتکری با ارائه دادن طرحی جالب از یک خانه متحرک لحظاتی آرامش بخشی را برای ساکنان این خانه فراهم کرد.الکس شوودر و وارد شلی، طراحان آمریکایی یک خانه غیرعادی را ارائه کرده اند که با باد حرکت می کند.

گیزمگ، اثر " رآکتور" (ReActor) شامل یک خانه است که در بالای یک ستون بتنی 4.5 متری بنا شده و می تواند با توجه به وزش باد و توزیع وزن ساکنان آن کج شده و بطور 360 درجه بچرخد.

این دو هنرمندبه دلیل علاقه خود به معماری اجتماعی به طراحی این خانه پرداختند و چگونگی تاثیرگذاری محیط ساختمانی را بر دینامیک رابطه و همچنین بالعکس بررسی کردند. آن ها برای پنج روز در این خانه زندگی کردند.


خانه متحرک

اندازه خانه رآکتور 13x2.4 متر است و وسایل داخل آن شامل یک آشپزخانه تاشو، حمام، اجاق گاز ، جعبه یخ، دوش، توالت، یک جفت تخت، قفسه و انباری و صندلی های راحت است.


خانه متحرک

جزئیات زیادی در مورد این خانه منتشر نشده اما فرآیند آن شامل یک محور و بلبرینگ در درون ستون است.

زندگی در خانه ای که همیشه می چرخد و کج و راست می شود، شاید در ابتدا ناراحت کننده به نظر برسد، اما این طور نیست. حرکت این خانه بسیار نرم و شبیه به گهواره است. تنها مشکل آن، مواجهه همیشگی خانه با خورشید است.

این دو نفر قصد دارند مجددا در ماه سپتامبر و اکتبر در این خانه زندگی کنند.

این سازه اکنون در مرکز هنرهای بین المللی اومی (Omi) در نیویورک قرار دارد.

خانه ای که همیشه می چرخد! + تصاویر

خانه ای که همیشه می چرخد! + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از ایران خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف