دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارسیاست اطلاعیه خانواده هاشمی رفسنجانی بعد از رحلت پدر
خانواده هاشمی رفسنجانی ، محل دفن هاشمی رفسنجانی
آیت الله هاشمی شب گذشته به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد و دار فانی را وداع گفت . خانواده هاشمی رفسنجانی بعد از درگذشت پدرشان اطلاعیه ای صادر کردند.
تاریخ انتشار : 20 دی 1395
بازدید : 18,619 نفر

اطلاعیه خانواده هاشمی رفسنجانی بعد از درگذشت پدر

در اطلاعیه خانواده هاشمی رفسنجانی آمده است:جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب اگرچه یاوری دیرینه را از دست داد، اما راه هاشمی ادامه خواهد داشت و جوانان این کشور آینده ای درخشان را همان گونه که هاشمی آرزو داشت رقم خواهند زد.

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت رحلت ایشان اطلاعیه ای صادر کردند.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روح بلند بزرگمرد تاریخ معاصر ایران به مرادش خمینی کبیر پیوست. آیت الله هاشمی رفسنجانی در حالی امشب و در شب شهادت امیرکبیر دار فانی را وداع کرد که طی 60 سال مبارزه و مجاهدت، عمر خود را صرف مردم ایران نمود؛ مردمی که اینک با احساسات پاک خود تسلی خاطر بستگان و علاقه مندان ایشان هستند.

خمینی کبیر مراد هاشمی فرمود:«هاشمی زنده است چون نهضت زنده است» و امروز باید گفت هاشمی زنده است چون خمینی زنده است. امروز اگرچه جسم خسته هاشمی که یادگارهای فراوانی از شکنجه های دوران مبارزه در خود دارد آرام گرفته است، اما تفکر هاشمی و نگاه بلند او در میان میلیون ها ایرانی سرافراز جریان دارد و کدام حیاتی بالاتر از تداوم بینش این شخصیت بزرگ.

هاشمی در حالی به همرزمانش بهشتی، مطهری و باهنر پیوست که ماموریت خود را در دفاع از انقلاب و حراست از آینده ایران به بهترین نحو برآورده ساخت و در این راه چه پیش از انقلاب و چه در طول چهار دهه سپری شده از انقلاب آماج تیرهای زهرآگین بود.

هاشمی برای مردم زیست و برای مردم کوشید و مردم چه زیبا قدر این بزرگمرد را دانستند و با حمایت های بی دریغ خود عزتی کم نظیر را در میان همه بی مهری ها برایش رقم زدند.

جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب اگرچه یاوری دیرینه و رکنی رکین را از دست داد، اما راه هاشمی ادامه خواهد داشت و جوانان این کشور آینده ای درخشان را همان گونه که هاشمی آرزوی دیرینه اش را داشت رقم خواهند زد.

مراسم تشییع پیکر پاک آیت الله هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه 21 دی ماه از ساعت 10 صبح از دانشگاه تهران آغاز و پیکر این مبارزه نستوه در کنار مرقد مطهر فاطمه معصومه(س) در قم، مبدا مبارزه آرام خواهد گرفت.

در پایان ضمن تسلیت این ضایعه به ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید امید دارد روح این بزرگمرد با ارواح طیبه، اولیای الهی، شهدای انقلاب و امام شهدا محشور گردد.

مکان دفن آیت الله هاشمی رفسنجانی از زبان خانواده ایشان

برگرفته از افکار نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 66 16
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف