نمناک سبک زندگیکودک دلیل اهمیت ختنه کردن به موقع پسران
ختنه کردن ، ختنه کردن پسران
تحقیقات نشان داد که ختنه کردن احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی در سنین بالا را به مراتب کمتر می کند.

علت ختنه کردن پسران چیست

ختنه کردن ، عمل جراحی کوچکی است که سابقه 5 هزار ساله دارد. در این عمل کوچک ، پوستی که سر آلت را پوشانده است با روشهای مختلف دور می کنند تا سر آلت آزاد و برهنه گردد. بنابر احکام ادیان مختلف ، ختنه را در سنین مختلف انجام می دهند. بطور مثال پیروان حضرت موسی در روز هشتم تولد و مسلمانان تا قبل از بلوغ ، کودکانشان را ختنه می کنند.
ختنه کردن پسران، جدای از جنبه های دینی و مذهبی در حفظ سلامت سیستم ادراری و تناسلی آنها نیز موثر است.
ختنه باید توسط پزشک با تجربه انجام گیرد و پزشک باید توصیه های بهداشتی بعد از ختنه را به مادر تذکر دهد. اگر پزشک در عمل دقت نماید، معمولا ختنه کردن عوارضی ندارد. ولی ممکن است پزشک پوست را کمتر یا زیادتر از معمول ببرد و بردارد و لذا آلت ناشکل گردد و والدین خشنود نباشند. ولی مهم نیست و با بزرگ شدن کودک شکل طبیعی خواهد داشت. عارضه مهم خونریزی شدید است. همچنین امکان دارد پزشک سر آلت را ببرد و این بسیار به ندرت اتفاق می افتد.

فواید ختنه کردن پسران

کودکانی که ختنه می شوند احتمال عفونت ادراری در آنها نسبت به کودکانی که ختنه نمی شوند 15 برابر کمتر است. تحقیقات نشان داده با انجام ختنه احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی در سنین بالا به مراتب کمتر می شود.

ختنه کردن

ختنه کردن برای سلامت دستگاه تناسلی پسران مفید است

ضمن آن که این جراحی ساده و سرپایی، احتمال انتقال عفونت هایی که بعد از ازدواج ممکن است از طریق رابطه زناشویی ایجاد شود را کاهش می دهد.

همچنین احتمال انتقال عفونت ایدز نیز به این ترتیب کمتر می شود. بنابراین باتوجه به این که عفونت ادراری در کودکان زیر شش ماه بیشتر است، توصیه می شود ختنه در سنین پایین انجام شود.

پسرانی که ختنه نشده باشند چهار تا هشت برابر پسرانی که ختنه شده اند، دچار عفونت ادراری می شوند. با ختنه کردن بموقع آنها را از این بیماری مصون بدارید.

متخصصان نوزادان به خانواده ها توصیه می کنند نوزادان پسر را روز اول تولد ختنه کنند.

دلیل اهمیت ختنه کردن به موقع پسران

دلیل اهمیت ختنه کردن به موقع پسران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از روزنامه جام جم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف