نمناک سبک زندگیروابط عاطفی کشف علت خجالتی بودن افراد
خجالتی بودن ، علت خحالتی بودن
خجالتی بودن افراد چگونه مشخص می شود و چه ویژگی هایی در آنها باعث خجالت کشیدن و متفاوت بودن با بقیه افراد جامعه می شود؟محققان دانشگاه نیویورک علت اصلی خجالتی بودن انسانها را کشف کرده اند.

عامل اصلی خجالتی بودن انسانها

دلیل خجالت کشیدن چیست؟ برخی از متخصصان معتقدند که یک زمینه ژنتیکی برای خجالتی بودن وجود دارد. درست است که هر نوزادی با خلق و خویی ذاتی به دنیا می آید اما کودکان حساس تر بیشتر مستعد خجالت کشیدن هستند، اما در واقع هیچ گونه اطلاعات دقیقی وجود ندارد که نشان دهد این کودکان حتما ً خجالتی بار می آیند.

خجالتی بودن

علت خجالتی بودن افراد

براساس یافته های اخیر محققان در دانشگاه استونی بروک در نیویورک افراد بزرگسال که به شدت حساس هستند تمایل دارند در تصمیم گری ها بیشتر تامل کنند و زمان بیشتری برای فکر کردن اختصاص می دهند و با مکالمه های کوتاه خسته می شوند با این پژوهش محققان از دو گروه حساس و غیر حساس خواستند که اختلاف جزئی در یک سری تصاویر را تشخیص دهند.

محققان با استفاده از اسکن MRI و اسکن مغز افراد حساس و غیر حساس دریافتند که افراد حساس مدت بیشتری به تصاویری که دارای اختلاف دقیق ترو ریز تر هستند نگاه می کنند و فعالیت های مغزی ناحیه های خاصی برای افراد حساس هنگام ارتباط دادن اطلاعات تصویری به هم به مراتب بیشتر بود.

گفتنی است:ناحیه های فعال شده در مغز این افراد به طور معمول برای تجزیه و تحلیل اطلاعات نسبت به پردازش اطلاعات تصویری عمیق ترند.

کشف علت خجالتی بودن افراد

کشف علت خجالتی بودن افراد
:
امتیاز : 2.2 تعداد رای : 37
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 16 21
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف