نمناک اخباراقتصاد تکذیب خبر خداحافظی تلگرام از ایران !
خداحافظی تلگرام از ایران ، تلگرام
خبر خداحافظی تلگرام که در بعضی از سایت ها منتشر شده بود تکذیب شد.
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395

آیا تلگرام از ایران میرود

تلگرام یکی از پرکاربردترین پیام رسان های امروزی است که این روزها خبر از خداحافظی آن از ایران به گوش میرسد. تلگرام یک برنامه پیام رسان است که تمرکزش را روی سرعت انتقال پیام و امنیت گذاشته است. این برنامه بسیار ساده و استفاده از آن رایگان است. با تلگرام شما می توانید عکس، ویدئو، متن و هر نوع فایلی را ارسال کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد تا گروه هایی با ظرفیت حداکثر 200 نفر ایجاد کنید. شما می توانید شماره تلفن خود را بنویسید یا افراد را با نام کاربری جست وجو کنید. به عبارت دیگر تلگرام ترکیبی از پیام کوتاه و ای میل است.

تلگرام کی متولد شد؟

برنامه پیام رسان تلگرام برای اولین بار در 14 آگوست 2013 برای آیفون راه اندازی شد و بعد نسخه آلفا برای اندروید را در 20 اکتبر 2013 بیرون داد. می توانید از تلگرام در تلفن های همراه هوشمند، تبلت ها، ویندوز، ویندوزفون و لینوکس استفاده کنید. همچنین می توانید به طور همزمان از تلگرام روی چندین وسیله استفاده کنید و تنها به یک شماره تلفن منحصربه فرد در تمام آنها نیاز دارید. شما می توانید یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید و سایرین می توانند نام شما را جست وجو و شما را پیدا کنند و به شما پیام بدهند. حتی در صورتی که شماره تلفن شما را نیز نداشته باشند با نام کاربری نیز می توانند به شما پیام دهند.

موسسان تلگرام برنامه خود را ایمن تر از واتس اپ و لاین می دانند. آنان می گویند اگر از گفت وگوی خصوصی استفاده کنید، پیام شما در مبدأ و مقصد رمزگذاری می شود و به هیچ عنوان پیام ها در فضاهای ابری ذخیره نمی شوند و تنها در مبدأ و مقصد در دسترس خواهند بود. البته باید بگوییم احتمالاً این موسسان نمی دانند که پیام ها در واتس اپ نیز به هشت روش رمزگذاری می شوند.

آنها به کار و امنیت خود اطمینان بالایی دارند و به کسی که بتواند پیام های رمزگذاری شده را رمزگشایی کند 300 هزار دلار جایزه می دهند. آنها می گویند سرویس دهنده اینترنت شما هر شرکتی که باشد نمی تواند به محتوای پیام شما دسترسی داشته باشد.

 خداحافظی تلگرام از ایران

تلگرام یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در ایران است

تکذیب خبر خداحافظی تلگرام از ایران

خبر "خداحافظی تلگرام از ایران" که در برخی رسانه های داخلی منتشر شده بود، تکذیب شد.
براساس مصوبه آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که به ریاست رئیس جمهور برگزار گردید، اطلاعات کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی مانند تلگرام باید به داخل کشور منتقل شود.
برهمین اساس، شرکت های خارجی پیام رسان که در داخل ایران فعالیت دارند، برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند. از این رو شبکه تلگرام نیز باید اطلاعات کاربران ایرانی را به داخل کشور منتقل کند.
پیش از این نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از درخواست برای انتقال سرورهای تلگرام به ایران خبر داده بود.
در جلسه شورای عالی فضای مجازی همچنین مقرر شد همه شبکه های پیام رسان برخط فعال کشور ظرف یکسال آینده انبارش یا ذخیره سازی داده های (دیتا) خود را در داخل کشور انجام دهند و در پی بررسی وضعیت پیام رسان های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قراردادن این مباحث، در جلسه بررسی و بخش هایی از آن، توسط اعضای شورا تصویب شد.

خداحافظی تلگرام از ایران؟

هنوز یک روز ار مصوبه جدید شورای عالی فضای مجازی نگذشته بود که خبری روی خروجی برخی سایت ها قرار گرفت؛

در خبر مورد اشاره که برخی خبرگزاری ها و سایت ها نیز آن را بازنشر دادند به نقل از صفحه رسمی تلگرام ادعا شده بود:"نمی توانیم با تصمیم ایرانی ها(انتقال سرور به داخل ایران) همکاری کنیم و احتمالا فقط تا 12ماه دیگر بین ایرانیان خواهیم بود".

تکذیب خبر خداحافظی تلگرام از ایران !

تکذیب خبر خداحافظی تلگرام از ایران !
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف