نمناک اخبارورزشی جان لوئیجی بوفون کی از فوتبال خداحافظی میکند؟
جان لوئیجی بوفون ، مسابقات سری آ ایتالیا
جان لوئیجی بوفون دروازه بان 40 ساله تیم ملی فوتبال ایتالیا و باشگاه یوونتوس تصمیم دارد فردا از باشگاهی که 17 سال در آن بازی کرد خداحافظی کند.
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1397

خداحافظی غمبار جان لوئیجی بوفون از یوونتوس

​خبرگزاری ایسنا:  دروازه بان یوونتوس شنبه آخرین بازی اش را برای تیم ایتالیایی انجام خواهد داد و بعد از سالها حضور در میادین معتبر از حضور در این تیم و تیم ملی کشورش خداحافظی خواهد کرد . 

جان لوئیجی بوفون دیروز در نشست خبری اعلام کرد یوونتوس را ترک خواهد کرد. 

جیان لوئیجی بوفون

 

دروازه بان ایتالیایی با چشمان اشکبار گفت :« من در این جا حاضر شدم تا با یوونتوس خداحافظی کنم. شنبه آخرین بازی ام را برای این تیم انجام می دهم و به بهترین شکل ممکن از این باشگاه خداحافظی می کنم. می خواهم از همه تشکر کنم چون به لطف یوونتوس به یک قهرمان تبدیل شدم. این تیم زمانی که من یک جوان با استعداد بودم در سال 2001 با من قرارداد امضا کرد. تا چند روز قبل فکر می کردم قرار است از جهان فوتبال خداحافظی کنم اما پیشنهادهای جدیدی دریافت کردم. پس از گذراندن چند روز آینده فرصت خواهم داشت تا به این قضیه فکر کنم و یک تصمیم قاطع بگیرم.»

جان لوئیجی بوفون بعد از جام جهانی 2018 بازنشسته می شود

 

 بوفون در ادامه در خصوص حضورش در تیم ملی ایتالیا نیز گفت:« اکنون من در مقطعی قرار دارم که باید یاد بگیرم بیرون از زمین بازی بودن چه معنایی دارد. باید ببینم که چه چیزهای دیگری برایم جذابیت دارند. در مورد تیم ملی هم سه ماه پیش گفتم اگر روزی حضور بوفون برای تیم ملی مشکل ساز شود، جرات نمی کنم به این فکر کنم که 3 یا 6 ماه بعد از آن چه نقشی می خواهد برای آن تیم داشته باشد. نمی خواهم کار به جایی کشیده شود که به جایی برسم که سزاوارش نیستم. تیم ملی اکنون دروازه بان هایی جوان و فوق العاده دارد که باید تجربه کسب کنند. پس من روز چهارم ژوئن در بازی ایتالیا مقابل هلند حضور نخواهم داشت.تیم ملی بخش مهمی از زندگی من بوده است اما ما در این تیم همان کار هایی را انجام دادیم که لازم بود انجام شود و من نیازی ندارم که به خاطر کارهایم در تیم ملی برایم ابراز احساسات، جشن یا مراسم تجلیل برگزار شود. همانطور که گفتم شما باید قدر مردم را زمانی که زنده هستند بدانید نه وقتی که می میرند. چیزی که بیش از هر چیز مرا خوشحال می کند این است که همه ما احساس می کنیم این به نفع همه است.»

جیان لوئیجی بوفون

 

بوفون فارغ از موفقیت هایش در ایتالیا و ناکامی اش در اروپا، امروز به ایستگاه آخر رسید؛ به آخر قصه، پایان راه. و ما که چقدر به این کلمه «پایان» عادت کرده ایم؛ که بگذاریمش روی هر چیزی که دوستش داریم و فرو ریختنش را تماشا کنیم. پایان مردی که 17سال در تورین زنده ماند. کسی که مرگ در این سال های آخر، مثل سایه دنبالش بود، اما باز هم راهی برای تندتر دویدن پیدا کرد و تا 40سالگی دوام آورد. 

مرد باوقاری که هر بار شکست می خورد، حس می کردیم مرگش موقتی است و دوباره برمی گردد و باز فرصت تماشای چشم هایش را در نبردی دیگر خواهیم داشت. اما از شنبه سیاه تورین و دیدار مقابل هلاس ورونا، باور خواهیم کرد که بوفون هم رفتنی است؛ اینکه تنها خاطره ها ابدی هستند. که حتی چشم های بوفون هم توان بازماندن برابر مرگ را ندارند. باور می کنیم فوتبال مانند میدان جنگ است؛ پر از عشق، احساسات، اکشن، درام و مرگ؛ و البته چشم هایی که در پایان این جنگ همیشه خیس خواهند بود. باور می کنیم ستاره های آسمان هم دوره حیات دارند؛ متولد می شوند، نور می دهند و در نهایت می میرند. و جهان این گونه به پایان می رسد؛ نه با فریاد، که با حسرت. 

جیان لوئیجی بوفون

 این در حالی است که به محض انتشار خبر خداحافظی بوفون باشگاه بزرگی همچون پاری سن ژرمن به او پیشنهاد حضور در این تیم را داده است. 

انتهای پیام/م

زمان خداحافظی جان لوئیجی بوفون از یوونتوس

جان لوئیجی بوفون کی از فوتبال خداحافظی میکند؟
: امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
این مطلب مفید بود ؟
3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف