جواد نکونام

خداحافظی رسمی “جواد نکونام” از دنیای فوتبال + تصاویر و بیانیه

تاریخ انتشار : 25 تیر 1395کد مطلب : 33594زمان مطالعه : 4 دقیقه
“جواد نکونام” کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با حضور در مرکز نگهدای کودکان معلول مراسم خداحافظی اش از فوتبال را برگزار کرد.

خداحافظی جواد نکونام از دنیای فوتبال

جواد نکونام با انتشار بیانیه ای که در ادامه متن آن را ملاحظه می کنید به صورت رسمی از تیم ملی فوتبال کشورمان خدحافظی کرد.
بله...جمعه دلگیر است و مخصوصاً عصر جمعه و برای من از این به بعد جمعه ها دلگیرتر خواهد بود.
بچه که بودم وقتی می گفتند کفش هایش را آویخت فکر می کردم باید کفش هایم را از جایی آویزان کنم ولی بعدها فهمیدم که با آویزان کردن کفش خیلی از آرزوهایت هم آویخته خواهد شد.
ساعت از حول و حوش 2 بامداد گذر کرده.... به دور از هیاهوی شهر و تمام سال های حضور روی زمین چمن؛ به این فکر می کنم که قصه فوتبالم قرار است، امروز، 25 تیرماه سال 95 به پایان برسد.
این یک پایان همیشگی نیست. من خیلی زود باید به دنیای جدیدی در کار حرفه ای پا بگذارم و بازهم به فوتبال بازمی گردم اما خداحافظی هایی هستند که بدون بازگشت هستند و مثل یک درد برای همیشه روی قلب ما باقی می مانند. به گمانم شما هم امروز مثل من، هنوز خداحافظی هادی نوروزی و مهرداد اولادی را باور نکرده اید. شاید شما هم فکر می کنید هنوز خداحافظی ناصرحجازی، احدی، همایون بهزادی، مجید سبزی ،غلامحسین مظلومی و همه آن چهره های به یاد ماندنی، یک دروغ است. دروغی که نمی توانیم آنها را باور کنیم.
اگر بخواهم قصه فوتبالم را بازگو کنم، باید ماهها بنویسم. از نخستین روزی که در لیگ برتر با پاس شروع کردم، هزار و یک قصه و حرف دارم. اگر بخواهم بگویم چه شد و چه گذشت و از چه جاده هایی عبور کردم، حوصله تان سر می رود به همین دلیل ترجیح می دهم از آخر فوتبالم شروع کنم. برای هیچ فوتبالیستی شیرین تر از این نیست که با پیراهن تیم محبوبش خداحافظی کند، ولی افسوس که نگذاشتند...
با تمام احترامی که برای باشگاه سایپا قایلم، دوست نداشتم فوتبالم را در ایران با پیراهنی جز استقلال تمام کنم و سرانجام چیزی که همیشه حدسش را می زدم، رخ داد؛ خداحافظی نکردن با پیراهن آبی. امروز اما از این بابت به هیچ وجه ناراحت و دلخور نیستم چراکه شانس آن را داشتم با بدرقه کودکانی برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کنم که پاک ترین دل های دنیا را دارند. همان ها که با دعاهای شان نقشی پررنگ در صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل داشتند. این بچه ها حالا عضوی از خانواده من هستند و برای همیشه عضو خانواده ام باقی می مانند.
حالا فیلم دوران فوتبالم با تمام سختی ها و خوشی هایش از مقابل چشمانم می گذرد. دو دوره بازی در جام جهانی و افتخار پوشیدن 151 پیراهن ملی طی هفده سال، عنوان پرسابقه ترین بازیکن تاریخ آسیا در لالیگا، گل صعود اوساسونا در جام یوفا، گل به آث رم، لاتزیو، تیم ملی شیلی، تیم ملی سوئد، باز کردن دروازه رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو، بستن بازوبند کاپیتانی در لالیگا مقابل بزرگان دنیا و... پروردگار را شکر می گویم از اینکه مستطیل سبز، همواره در برابر من و رویاهایم سخاوتمند بوده. باید از تمام هوادارانی که در این سال ها از من حمایت کردند و همیشه یاورم بودند، تشکر ویژه ای کنم چون جواد نکونام بدون آنها، هیچ بود؛ به ویژه استقلالی های عزیز که خود من در کودکی و نوجوانی عضوی از آنها بودم و روی همان سکوها، تیم محبوبم را تشویق می کردم.
باید از پرسپولیسی ها هم تشکر کنم که در تیم ملی سال ها در کنار دیگر هواداران از من حمایت کردند. از تک تک هواداران فوتبال ایران تشکر می کنم. هیچ هواداری در طول فوتبالم به من بی احترامی نکرد و این برایم یک دنیا ارزش دارد. ممنون تبریزی ها، اصفهانی ها، مشهدی ها، شیرازی ها، تهرانی ها و ممنون تمام مردم خوب ایران هستم. اگر چیزی گفتم که ذهن هر یک از آنها را آزرد، ببخشند و حلالم کننند.
در این سالها با جمعی از بهترین مربیان کار کار کرده ام و از هر کدام، درس های بزرگی فرا گرفته ام. از پرویز ابوطالب عزیز نخستین مربی ام گرفته تا دکتر ذوالفقار نسب، محمود خان یاوری، فرهاد کاظمی، همایون شاهرخی، ابراهیم قاسمپور، منصور خان پورحیدری، مصطفی دنیزلی، برانکو، کارلوس کیروش، علی دایی و ....همینطور مربیانی که در خارج از ایران به من چیزهای زیادی آموختند. دست تک تک آنها را می بوسم و امیدوارم شاگرد خوبی برایشان بوده باشم و باعث سربلندی شما عزیزان بوده باشم.
دست یکایک اعضای خانواده ام را هم می بوسم برای سال ها صبر و حمایت و خون دل، تا جواد نکونام به سلامت از ابتدای مسیر فوتبال به پایان راه برسد.
پدر عزیزم که فوتبالیست شدنم را مدیونش هستم، مادر مهربانم که قبل هر بازی با دعای او وارد زمین می شدم، برادرانم که مثل کوه پشتم بودند و هستند و همسرم که در همه حال همیشه کنارم بود.
سپاسگذارم از گزارشگران و روزنامه نگاران ورزشی فوتبال بدون انتقادها و تمجیدهای آنها قابل تصور نیست. کسانی که در سرما و گرما همیشه کنار فوتبال بوده اند، بدون آنکه چشمداشتی داشته باشند.
برای من هیچ چیز در دنیا قابل قیاس با نشاندن لبخند شادی روی چهره مردم کشورم نیست. به عنوان کسی که با فوتبال، دور جهان چرخیده و فرهنگ های مختلف را دیده، حالا که لحظه خداحافظی ا

 


 تصاویر مراسم خداحافظی جواد نکونام

مراسم خداحافظی جواد نکونام از دنیای فوتبال عصر امروز (جمعه) در بهشت امام رضا (ع) (مرکز نگهدای کودکان معلول) برگزار شد.

در این مراسم علی دایی سرمربی تیم نفت تهران، کریم باقری مربی تیم پرسپولیس، پرویز ابوطالب، احسان علیخانی و عادل فردوسی پور حضور داشتند.

بهشت امام رضا (ع) یک مرکز خیریه برای نگهداری کودکان معلول است که نکونام این مکان را برای خداحافظی اش انتخاب کرد.

مراسم خداحافظی جواد نکونام

مراسم خداحافظی جواد نکونام

مراسم خداحافظی جواد نکونام

طاهری و کریم باقری در کنار جواد نکونام

مراسم خداحافظی جواد نکونام

عادل فردوسی پور، کریم باقری و علی دایی در کنار جواد نکونام

 

مراسم خداحافظی جواد نکونام

علی دایی و کریم باقری در کنار عادل فردوسی پور

جواد نکونام ، عکس های مراسم خداحافظی جواد نکونام از فوتبال

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
برگرفته از کاپ، ذاکر - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی