نمناک سرگرمیدیدنی ها خدمت سربازی دختران موطلایی نروژ + تصاویر
سربازی دختران ، دختران مو طلایی نروژ
نروژ اولین کشور اروپایی است که در آن دختران نیز مانند پسران ملزم به انجام خدمت نظامی در ارتش در زمان صلح هستند.
بازدید : 2,015 نفر

دختران نروژی در حال آموزش خدمت سربازی

کشورنروژ قانون جدید واجباریخدمت سربازی دختران را در سال 2014 به تصویب رساند و از سال گذشته اجرای آن را آغاز کرد.

موضوع فراخوان زنان به خدمت سربازی اجباری در نروژ، از ماه جون سال 2013 میلادی در نروژ مطرح شده بود که با موافقت 96 نماینده و تنها با 6 رای مخالف در دستور کار پارلمان قرار گرفت و نهایتا در ماه اکتبر سال 2014 میلادی به تصویب نهایی پارلمان نروژ رسید. تا ماه آگوست سال 2014 میلادی٬ تنها 14% از سربازان ارتش نروژ زن بودند؛ اما دولت نروژ قصد دارد در برنامه ای درازمدت، این رقم را به 25 % افزایش دهد.

بر اساس قانون جدید سربازی در نروژ٬ تمامی زنانی که شهروند نروژ هستند، یعنی دارای گذرنامه نروژی هستند و زمان تولد آن ها از سال 1997 میلادی به بعد است، مشمول قانون جدید سربازی اجباری خواهند شد.

تا پیش از تصویب این قانون٬ خدمت سربازی در نروژ تنها و صرفا برای مردان واجد شرایط بین سن 19 تا 44 سال که شهروند نروژ هستند، یعنی گذرنامه نروژی در اختیار دارند و در داخل نروژ زندگی می کنند، اجباری بود؛ اما اکنون در راستای برابری جنسیتی و همچنین در جهت افزایش سهم زنان در ارتش نیروهای مسلح نروژ، این قانون شامل حال زنان شهروند نروژ هم خواهد شد.

هم اکنون ٬مدت واقعی خدمت سربازی در نروژ، 12 ماه برای نیروهای زمینی٬ هوایی و دریایی و 6 ماه برای نگهبانان داخلی است. بیشینه مدت خدمت سربازی در نروژ به 19 ماه می رسد که ماه های باقیمانده خدمت که برنامه ها و دوره های آموزش تخصصی داوطلبانه به مدت یک تا هشت ماه است، باید در طول تمرین های سالیانه انجام شود؛ اما تا کنون به خاطر بودجه محدود ارتش، تعداد کمی از نیروهای وظیفه به این شکل برای تجدید آموزش فراخوانده می شدند. اسپوتنیک در گزارشی مصور، اولین گروه از زنان نروژی که در پادگان "سترمولن" به خدمت سربازی مشغول شدند را به تصویر کشیده است.

 

سربازی دختران

خدمت سربازی زنان در نروژ

سربازی دختران

خدمت سربازی زنان در نروژ

سربازی دختران

خدمت سربازی زنان در نروژ

سربازی دختران

خدمت سربازی زنان در نروژ

سربازی دختران

خدمت سربازی زنان در نروژ

سزبازی دختران

خدمت سربازی زنان در نروژ

خدمت سربازی دختران موطلایی نروژ + تصاویر

خدمت سربازی دختران موطلایی نروژ + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از جام نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف