گارانتی

خودرو در چه صورتی مشمول گارانتی نمیشود؟

تاریخ انتشار : 13 مهر 1395کد مطلب : 37623زمان مطالعه : 1 دقیقه
خدمات رفع عیب و تعمیر خودروهای تحت گارانتی در صورت تصادفی که ناشی از نقص فنی خودرو نباشد، مشمول گارانتی نخواهد بود.

چطور خودرو از گارانتی خارج میشود

بر اساس یک قانون جدید، خدمات رفع عیب و تعمیر خودروهای تحت گارانتی در صورت تصادفی که ناشی از نقص فنی خودرو نباشد، مشمول گارانتی نخواهد بود. طبق قانون خودروسازان و واردکنندگان خودرو موظفند خودروهای سواری عرضه شده از سوی خود را به مدت حداقل دو سال یا 40 هزار کیلومتر کارکرد (هر کدام که زودتر فرا برسد) گارانتی کنند.

در دوارن گارانتی تمام خدمات حل عیب و تعویض قطعات خودرو مشمول گارانتی بوده و باید به صورت رایگان از سوی شرکت عرضه کننده خودرو ارائه شود، با این حال خودروهای تحت گارانتی در یک مورد مشمول گارانتی نمی شوند.

طبق این قانون جدید، تعمیر و تعویض قطعات خودروهای سواری تحت گارانتی در صورت بروز تصادفی که ناشی از عیب فنی خودرو نباشد، مشمول گارانتی نخواهد شد.

گارانتی خودرو

تمام قعطات خودرو به جز قطعات و مواد مصرفی شامل گارانتی میشود

در این زمینه در تبصره 4 ماده 12 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو قید شده است:" تعمیر یا تعویض قطعات خودرو، ناشی از خسارت حاصل از حادثه یا تصادف که به علت عیب فنی خودرو نباشد، مشمول ضمانت (گارانتی) نمی شود".

همچنین در ماده 13 این قانون تاکید شده است:" تمام قطعات و مجموعه های خودرو به جز قطعات و مواد مصرفی، مشمول خدمات دور تضمین (گارانتی) است".

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو چندی پیش به تصویب هیات دولت رسیده و برای اجرا به خودروسازان، واردکنندگان خودرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

خودرو در چه صورتی مشمول گارانتی نمیشود؟

2.56
این مطلب مفید بود ؟33
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی