نمناک اخباراقتصاد خودرو در چه صورتی مشمول گارانتی نمیشود؟
گارانتی ، گارانتی خودرو
خدمات رفع عیب و تعمیر خودروهای تحت گارانتی در صورت تصادفی که ناشی از نقص فنی خودرو نباشد، مشمول گارانتی نخواهد بود.
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395

چطور خودرو از گارانتی خارج میشود

بر اساس یک قانون جدید، خدمات رفع عیب و تعمیر خودروهای تحت گارانتی در صورت تصادفی که ناشی از نقص فنی خودرو نباشد، مشمول گارانتی نخواهد بود. طبق قانون خودروسازان و واردکنندگان خودرو موظفند خودروهای سواری عرضه شده از سوی خود را به مدت حداقل دو سال یا 40 هزار کیلومتر کارکرد (هر کدام که زودتر فرا برسد) گارانتی کنند.

در دوارن گارانتی تمام خدمات حل عیب و تعویض قطعات خودرو مشمول گارانتی بوده و باید به صورت رایگان از سوی شرکت عرضه کننده خودرو ارائه شود، با این حال خودروهای تحت گارانتی در یک مورد مشمول گارانتی نمی شوند.

طبق این قانون جدید، تعمیر و تعویض قطعات خودروهای سواری تحت گارانتی در صورت بروز تصادفی که ناشی از عیب فنی خودرو نباشد، مشمول گارانتی نخواهد شد.

گارانتی خودرو

تمام قعطات خودرو به جز قطعات و مواد مصرفی شامل گارانتی میشود

در این زمینه در تبصره 4 ماده 12 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو قید شده است:" تعمیر یا تعویض قطعات خودرو، ناشی از خسارت حاصل از حادثه یا تصادف که به علت عیب فنی خودرو نباشد، مشمول ضمانت (گارانتی) نمی شود".

همچنین در ماده 13 این قانون تاکید شده است:" تمام قطعات و مجموعه های خودرو به جز قطعات و مواد مصرفی، مشمول خدمات دور تضمین (گارانتی) است".

آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو چندی پیش به تصویب هیات دولت رسیده و برای اجرا به خودروسازان، واردکنندگان خودرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

خودرو در چه صورتی مشمول گارانتی نمیشود؟

خودرو در چه صورتی مشمول گارانتی نمیشود؟
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف