نمناک سرگرمیدیدنی ها خرچنگ های عجیب با قدرت یک شیر! +تصاویر
خرچنگ ، خرچنگ غول پیکر
خرچنگ های عجیب و غریب درخت نارگیل دارای چنگک هایی هستند که قدرت آنها دستکمی از فشار آرواره های یک شیر ندارد.
بازدید : 2,388 نفر

خرچنگی که به اندازه یک شیر قدرت دارد

این خرچنگ غول پیکر و عجیب به اندازه یک شیر قدرت دارد چنانچه قدرتمندترین سخت پوست جهان معرفی شده اند.
 
خرچنگ های درخت نارگیل به خرچنگ های سارق نیز مشهور هستند زیرا اغلب در جستجوی غذا وارد خانه ها می شوند. این سخت پوستان برای جثه غول آسایشان که گاهی از یک متر هم فراتر می رود، شهرت دارند.

به گزارش کریستین ساینس مانیتور، دانشمندان ژاپنی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خرچنگ ها به ویژه قدرت چنگک هایشان تحقیقات جامعی را روی آنها انجام دادند. در واقع، این خرچنگ قدرتمندترین سخت پوست جهان است. فشار چنگک های خرچنگ درخت نارگیل نزدیک به فشار آرواره های شیرها و ببرها است ( 3300 نیوتن برای خرچنگ در برابر 4450 برای شیر و ببر). به ویژه قدرت چنگک های این خرچنگ هیچ تناسبی با اندازه اش ندارد.

شین - ایشیرو اوکا مدیر این تحقیقات به کریستین ساینس مانیتور می گوید که اگر وی با 65 کیلوگرم وزنش زوری مانند خرچنگ درخت نارگیل داشت ، فشار دستش قدرتی معادل 6 تن ایجاد می کرد.
 
دانشمندان برای اندازه گیری فشار چنگک خرچنگ درخت نارگیل از یک فشار سنج به شکل استوانه استفاده کرده و آن را میان دندانه های چنگک قرار دادند.

خرچنگ سارق به ویژه از چنگک هایش برای خرد کردن نارگیل استفاده می کند و نامگذاری اش هم به دلیل خوردن نارگیل است.

تصاویر خرچنگ های درخت نارگیل

 
خرچنگ

خرچنگ های غول پیکر سارق

خرچنگ

 خرچنگ های درخت نارگیل

خرچنگ

خرچنگ های غول پیکر سارق

خرچنگ

خرچنگ های درخت نارگیل

دانشمندان در تحقیقات خود می گویند:به این ترتیب خرچنگ های سارق می توانند غذاهایی با پوسته سخت را که برای اغلب جانوران دیگر غیر قابل استفاده هستند، به طور انحصاری به خود اختصاص دهند و نیز با هیبت و زور چنگک می توانند شکارچیان را فراری دهند. در واقع، این چنگک ها جزئی از روند طبیعی تکامل این گونه خرچنگ است.

خرچنگ های عجیب با قدرت یک شیر! +تصاویر

خرچنگ های عجیب با قدرت یک شیر! +تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از جام جم آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف