نمناک سرگرمیگوناگون خرگوش قطبی در شمال آمریکا + تصاویر
خرگوش قطبی ، خرگوش قطبی
آیا تا بحال خرگوش قطبی دیده اید؟یا از شرایط زندگی این خرگوش ها اطلاع دارید؟در این مطلب اطلاعاتی دربارۀ این نوع خرگوش ها می خوانید خرگوش هایی که بنابه قرار گرفتن در شرایط خاص حتی تغییر رنگ می دهند.

با اندکی تآمل در زندگی حیوانات به چیزها و رازهایی نهفته در وجود آن ها پی می بریم که ما را به حیرت وا می دارد، بیشتر حیوانات در بعضی مناطق خاص دارای چنان آفرینش خاصی هستند که حتی شاید این ویژگی ها به ذهنمان خطور نکند در این پست قصد داریم شما را با خرگوش قطبی آشنا کنیم که این خرگوش دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است.

خرگوش قطبی

خرگوش قطبی در شرایط سخت دشت های بی درخت قطبی در شمال آمریکا زندگی می کند. این خرگوش ها زمستان را نمی خوابند اما با یکسری رفتارها و فیزیک انطباقی بدن خود،از این سرما جان سالم به در می برند.
 
آن ها پوشش ضخیمی از خز داشته و نسبت اندازه بدن به حجم خز آنها کوچک است که این امر باعث نگه داشتن گرمای بدن آنها می شود. این خرگوش ها بعضی مواقع پناهگاهی در برف ها ساخته و برای به اشتراک گذاشتن گرما، دور هم جمع می شوند.

خرگوش قطبی

خرگوش قطبی کمی از دیگر خرگوش ها بزرگ تر بوده و اغلب پاهای عقبی و گوش های بلند تری دارد. مانند دیگر خرگوش ها، خرگوش قطبی سریع بوده و می تواند با سرعت 60 کیلومتر در ساعت جهش کند.

در زمستان پوشش سفید براقشان یک استتار خوب برای آن ها در میان یخ و برف هاست. در بهار رنگ آن ها به آبی مایل به خاکستری تغیر می کند که تقریباً شبیه به صخره ها و گیاهان اطراف است.از قدیم، خرگوش های قطبی برای بومیان آمریکا مهم بودند. این حیوانات فراوان، به عنوان منبع غذایی و همچنین به دلیل خزشان که در لباس ها استفاده می گردد شکار می شوند.

خرگوش قطبی

خرگوش قطبی در شمال آمریکا + تصاویر

خرگوش قطبی در شمال آمریکا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 13
برگرفته از جام نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 13 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف