نمناک دنیای مدگوناگون 8 نکته مهم هنگام خرید لباس عید نوروز
خرید لباس ، راهنمای خرید لباس
چیزی به آغاز خریدهای نوروزی نمانده است و بهتر است امسال با رعایت این نکات هوشمندانه تر خرید کنید.

راهنمای خرید لباس عید

همه ما خرید می کنیم، خیلی ها هم که از خرید به عنوان تفریح یاد می کنند، کمدهایمان را پر می کنیم و همیشه هم می نالیم که لباس نداریم.مطلب زیر را قبل از رفتن به خرید بخوانید تا مهمترین نکات دستتان بیاید.

آیا شما از جمله کسانی هستید که لباس را فقط برای آویزان کردن در کمد لباس های تان می خرید و از بیشتر آن ها استفاده نمی کنید؟ممکن است به هنگام خرید لباس از این که این لباس را خریده اید کاملا راضی باشید اما هنگامی که به خانه بر می گردید و آن را پرو می کنید کاملا از این خرید پشیمان شوید.

خرید لباس

اصول خرید لباس مناسب

کالین مگارو Colin Megaroمشهور و معروف در سبک و مد در لس آنجلس می گوید :نگران نباشید . شما می توانید باز هم از لباس هایی که فقط در کمد لباس های تان قرار داده اید استفاده کنید و دوباره آن ها را بپوشید. اما ما در اینجا 8 نکته به هنگام خرید لباس را برای تان بیان کرده ام که توجه به این نکات در نهایت باعث می شود شما از دیدن کمد لباس های تان لذت ببرید و تمامی لباس های خود را دوست داشته باشید.

1 – به مواد استفاده شده در الیاف پارچه دقت کنید
کارول دیویدسون ، بنیانگذار مد و مشاور درنیویورک می گوید :از خود بپرسید:آیا این لباس نیاز به مراقبت های ویژه هنگام استفاده و شستشو دارد و مثلا اگر قرار است من 30 دلار برای خرید این لباس هزینه کنم آنگاه شستشوی این لباس راحت است و یا اینکه رنگ می دهد و شستن آن بسیار سخت است و این یک نشانه بر مطمئن بودن الیاف استفاده شده در آن است.
 
2 – چروک شدن پارچه را امتحان کنید
برای اینکه مطمئن باشید که لباسی را که قرار است در طول روز به تن داشته باشید به زودی چروک نمی شود باید برای چند ثانیه پارچه ی آن را در دست مچاله کنید و ببینید که به راحتی چروک می شود یا نه .به این ترتیب اگر به راحتی چروک نشد از جنس پارچه ی استفاده شده در آن کاملا مطمئن می شوید و از این لحاظ مشکلی برای تان پیش نخواهد آمد.
 
3 – سعی کنید لباس را قبل از خرید پرو کنید
دل روسو Del Russo فعال در مد و سبک و شیوه زندگی در شهر نیویورک می گوید :برخی از خانم ها فقط به هنگام خرید به مدل و اندازه لباس نگاه می کنند و بدون آن که بخواهند آنرا پرو کنند آن را می خرند .اما این اشتباه است و باید سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که قابل پرو کردن باشند و فروشنده اجازه پوشیدن آن را قبل از خرید به شما داده باشد تا هنگامی که به خانه بر می گردید و آن را می پوشید از فرم لباس در بدن تان پشیمان نشوید.
 
4 – در رنگ ها و مدل لباس های تان تنوع دهید
بسیاری از ما سبک و سلیقه ی و رنگ های مورد علاقه خود را به هنگام خرید اصلا تغییر نمی دهیم و وقتی به کمد لباس هایمان نگاه می کنیم همه مدل ها و رنگ ها تکراری هستند و این باعث می شود از لباس های خود زده شویم و بسیاری از آنها را نپوشیم . ملارگو می گوید :قبل از اینکه به خرید بروید به کمد لباس های خود نیم نگاهی بیاندازید و آن ها را در ذهن خود بسپارید تا در هنگام خرید لباس های تکراری تهیه نکنید.
 
5 – به مدل پشت لباس هم در تن تان دقت کنید
مهم نیست که به هنگام پوشیدن لباس جلوی آینه چه ژستی می گیرید بلکه باید عادی بایستید و آن را پرو کنید. استفانی پولی Stephanie Poli ، یک وبلاگ نویس مد و سردبیر تلویزیونی می گوید :به هنگام پرو لباس باید یک نگاه اجمالی و در عین حال دقیق در آینه به لباس بیاندازید و به کمک یک آینه کوچک پشت لباس را هم در تن خود ببینید و اگر وقت دارید بهتر است دو سایز از آن را در بدن خود پرو کنید تا مطمئن باشید کدام یک بهتر است و از دیدن پشت لباس در بدن تان غافل نشوید.
 
6 – دقت در نور اتاق پرو و آینه ای که در آن پرو می کنید
به هنگام پرو لباس دقت کنید که نور اتاق پرو چگونه است و باید نور کافی وجود داشته باشد و تاریک بودن باعث می شود که به خوبی نتوانید زیبا بودن لباس را در تنتان تشخیص دهید و ممکن است بعد از آنکه به خانه برگشتید و زیر نور زیاد خانه آن را پرو کردید با چیزی که در فروشگاه پرو کرده بودید کاملا متفاوت باشد.آینه کج نیز می تواند گمراه کننده باشد ، مثلا یک سری آینه ها ممکن است شما را لاغرتر و کشیده تر نشان دهند و باعث گمراهی شما شود. آینه ای که صاف به دیوار چسبیده است بهتر است. در صورتی که در بسیاری ازفروشگاه ها آینه را در یک قاب زیبای ضخیم به صورن کج قرار داده اند و این فرم اصلی لباس را در بدن به گونه ای دیگر نشان می دهد.
 
7 – به هنگام پرو لباس تحرک داشته باشید
تنها ایستادن در جلوی آینه و به لباس در بدن خود نگاه کردن برای انتخاب لباس و این که به شما می آید و اندازه تان است کافی نمی باشد. بلکه باید کمی به این طرف و آن طرف بروید و مثلا روی نوک پاهای خود بروید و مخصوصا اگر در حال خرید دامن یا شلوار هستید باید در آن بنشینید و بلند شوید تا مطمئن باشید که برای تان نتگ نباشد و در آن احساس راحتی کنید .حتی اگر می خواهید لباسی را برای شرکت در یک جشن تهیه کنید بهتر است مطمئن باشید که به راحتی می توانید در این لباس دستهای خود را تکان دهید و برقصید.
 
8 – جزئیات لباس را بررسی کنید
به هنگام خرید لباس به دکمه ها و زیپ لباس و دیگر مواردی که ممکن است در لباس کار شده باشد دقت کنید و از سالم بودن آن ها مطمئن باشید و همچنین باید نگاه کنید که درزهای لباس حداقل به اندازه یک تا دو سانت اضافه پارچه داشته باشد تا در صورت نیاز به گشاد کردن لباس راه حلی برای آن وجود داشته باشد.
 
سخت ترین بخش خرید، تصمیم براساس بودجه است. اما با کمی برنامه ریزی و حساب و کتاب می توانید به راحتی حلش کنید. لیستی از چیزهایی که واقعا نیاز دارید تهیه نمایید. ببینید چه فروشگاه های مناسبی می توانید پیدا کنید که تخفیف یا امتیازاتی در اختیارتان بگذارند. به هرحال چیزی را صرفا به این دلیل که ارزان است نخرید چون شاید نتوانید بیشتراز دوبار آن را بپوشید. یادتان باشد، ارزان بودن با قیمت مناسب داشتن فرق می کند. پایبند برنامه ای که ریخته اید باشید، و با خودتان به توافق برسید. همیشه کیفیت را به کمیت ترجیح دهید. اگر تردید دارید که یک چیز گرانقیمت را بخرید یا نه، حتما کیفیتش و آسترو سجاف ها را به خوبی ارزیابی کنید و اگر نکته مبهمی وجود داشت از خریدش صرفنظر نمایید. آسترکشی و سجاف دوزی خوب و حسابی، امضای برند آن است.

8 نکته مهم هنگام خرید لباس عید نوروز

8 نکته مهم هنگام خرید لباس عید نوروز
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از چاره چی - تبیان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف