نمناک دنیای مدگوناگون نکته هایی هنگام خرید مبلمان راحتی و کلاسیک
خرید مبلمان ، مبل راحتی
هنگام خرید مبلمان حواستان را فقط به انتخاب پارچه مبل ندهید به جزئیاتی مانند منگوله دار بودن, نوار و هد نیل هم توجه کنید.

نکات خرید مبلمان راحتی و کلاسیک

مبلمان جزء وسایلی است که معمولا در اولویت قرار می گیرد مخصوصا وقتی که نقل مکان می کنید ممکن است نیاز به سرویس خواب جمع و جور تر و همچنین مبلمان کوچک تر داشته باشید. نکات ظریفی برای خرید مبلمان وجود دارد که خوب است در هنگام خرید به آن توجه کنید.

شاید دلتان می خواهد مبل راحتی داشته باشید یا شاید بخواهید مبل هایی که تا به حال داشته اید را مد روز کنید، به هر حال در هنگام خرید مبلمان، این عناصر را در نظر بگیرید. وقتی نوبت به انتخاب یا نو کردن یک مبل می رسد، ممکن است بخواهید گزینه هایی را در کنار انتخاب پارچه مبل داشته باشید. جزئیات طراحی مانند منگوله دار بودن، نوار و هد نیل می توانند هم مبل را بهتر جلوه دهند و هم می توانند آن را از آسیب محافظت کنند. جزئیاتی را که می توانند قسمتی را قدیمی تر، مدرن تر یا به طور خارق العاده ای عادی نشان دهند را کشف کنید.

خرید مبلمان

راهنمای خرید مبلمان


درزها در مبلمان
یک عنصر طراحی که از مبلی با مبلی دیگر فرق می کند، سبک درز است (چگونگی دوخت حاشیه پارچه ). نوع درز می تواند مشخص کند که یک مبل تشریفاتی به نظر می رسد یا راحتی.


نوار ها در مبلمان
نوار یک نوع قیطان است که در امتداد دوختها, عموما روی لبه های بیرونی کوسن ها و تشک های نشیمن مبل دوخته می شود. می توانید با انتخاب یک رنگ و جنس متفاوت از کوسن جلوه بهتری به مبل بدهید . نواردوزی دور پارچه ها اگر دارای شکل متمایز و مشخصی باشند به بهتر شدن نمای مبل کمک خواهند کرد .


کوک ساده در مبلمان
برخی از کوک ها یک دوخت ساده تری را ایجاد می کنند. کوک هایی که مانند دوخت هستند یک کوک معمولی محسوب می شود، اما کوک های دیگری نیز وجود دارند مانند دوخت فرانسوی و درز کور. لازم نیست بیش از حد وارد جزئیات شوید، چون در کل فرقی نمی کند :کمی مدرن تر و کم تجملاتی تر از نوار دوزی است. اگر می خواهید یک قسمت کمتر دیده شود، کوک های ساده ایده آل هستند.
فلنج، پارچه ای روی قسمت پشتی مبل است که در امتداد درز ادامه می یابد. فلنج کناره یک پارچه صاف را ایجاد می کند که بدون چین خوردگی ، ژولیده به نظر می رسد. از فلنج می توان در کوسن ها، بالشتک های مبل یا روکش بالش استفاده کرد که سبک رسمی تری را ایجاد می کند.


دامن پیلی دار برای مبلمان
اگر قسمتی از مبلمان شما دارای یک دامن است می توانید یک نواری از پارچه متفاوت را به انتهای آن اضافه کنید. این نوار معمولا به عرض 5 تا 10سانتی متر است و می تواند به از بین بردن یکنواختی اسباب و اثاثیه خانه کمک کند. اگر می خواهید دامن های پیلی دار استفاده کنید، فقط از یک طرح در یک اتاق استفاده کنید. استفاده از چندین دامن پیلی دار در یک اتاق می تواند باعث احساس خستگی شود.


نوار غیر پیلی دار برای مبلمان
همچنین در قسمت هایی که نمی خواهید از دامن استفاده کنید برای آن قسمت از نوار استفاده کنید. فقط کافیست یک پارچه به عرض نیم تا یک سانت را به انتهای آن قسمت اضافه کنید و با گل میخ مبلمان آن را محکم کنید، این نوارها یکی از عالی ترین جزئیات طراحی محسوب می شود که با اکثر سبک های دکور عالی به نظر می رسند (به جز سبک مدرن). پارچه مطلوب برای این کار، کتان است، چون با انواع رنگ های تیره بهتر جلوه می کند و دارای بافتی می باشد که با دیگر پارچه ها به خوبی ترکیب می شود.


شرابه طرح لوزی مبلمان
شرابه شامل تو رفتگی ها در رویه دوزی های ایجاد شده به وسیله گذاشتن یک دکمه در پارچه است. وقتی یک الگوی لوزی شکل ایجاد می شود به این حالت شرابه لوزی شکل گفته می شود. این طرح به نظر قدیمی و رسمی تر است. می توانید پارچه روی دکمه را تغییر دهید یا از دکمه های صدفی یا طرح دار استفاده کنید.


تزئینات با گل میخ
تزئینات با گل میخ می تواند قسمتی از مبلمان را ساده تر، رسمی تر و مدرن تر نشان دهد که بستگی به رنگ کاری میخ و چگونگی به کار بردن آنها دارد. گل میخ ها معمولا یک نوع سبک طراحی قدیمی تر محسوب می شود، بنابراین اگر می خواهید فضایی کاملا مدرن داشته باشید، احتمالا می خواهید از این سبک دوری کنید. اما اگر می خواهید ترکیبی از سبک مدرن و سنتی داشته باشید، گل میخ ها ممکن است بهترین گزینه برای شما باشند، چون با وجود کلاسیک بودن احساس مدرن بودن را در شما به وجود می آورد.


گل میخ های نیکل
احتمالا معمولی ترین نوع گل میخ نیکل است و به رنگ نقره ای استکه می تواند مات یا براق باشد. گل میخ های نیکل در سبک های مبلمان مدرن بسیار عالی دیده می شوند و یک سبک جذابی را برای اسباب سنتی فراهم می کنند. این نوع گل میخ ها در رنگ های تیره مانند سرمه ای و زغالی به بهترین شکل دیده می شود.


گل میخ های برنجی
گل میخ های برنجی در رنگ های متنوع تولید می شوند که می توانند از رنگ زرد مات تا طلایی درخشان متغیر باشند. برنجی مات بسیار مد روز است و در کل نسبت به نیکل بیشتر شناخته شده است. برنجی درخشان مشهورتر است و قطعا جذاب تر نیز دیده می شود و در مقابل رنگ های تیره مثل سیاه بسیار عالی به نظر می رسد.


گل میخ های شرابی یا کهنه
این نوع گل میخ ها چکش کاری شده اند تا کهنه به نظر برسند. این نوع گل میخ ها برای مبلمان در خانه های ویلایی و کلبه ای مانند بسیار عالی هستند. با اضافه کردن کوسن های ابریشمی به چرم ، زیبایی آن را چند برابر کنید.


گل میخ های کوک مانند
گل میخ های کوک مانند به سبب کوچک و ظریف بودن برای پشت مبلمان های راحتی بسیار عالی هستند. گل میخ های کوک مانند می تواند برای به روز کردن سبک سنتی بسیار گزینه خوبی باشند. معمولا هر چه رنگ این گل میخ ها تیره تر باشد این نوع گل میخ ها خطوط اصلی را در اطراف یک قسمت به وجود می آورد و باعث می شود آن قسمت جالب دیده شود.


کاربرد گل میخ
گل میخ ها می توانند درست کنار یکدیگر یا در فاصله بین یکدیگر به کار گرفته شوند. وقتی در فاصله بین یکدیگر قرار می گیرند مدرن تر دیده می شوند و سبک سنتی را تبدیل به سبکی مدرن می کند. اگر سبک کلاسیکی تر دوست دارید ، گل میخ ها را درست کنار یکدیگر قرار دهید.

نکته هایی هنگام خرید مبلمان راحتی و کلاسیک

نکته هایی هنگام خرید مبلمان راحتی و کلاسیک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سیمرغ -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف